Sayfa 146/1002 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon
Arama sonucu : 8009 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XII

Pala sinyal mi veriyor?
    8.3131

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,662
    haydi fıstıkçım şahabım düşür 100 baz puan da delikanlı görsün piyasalar

Merkez bankası faizlerde bir değişikliğe gitmedi

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

TCMB:
    Para Politikası Kurulu (Kurul), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 19 düzeyinde sabit tutulmasına karar vermiştir.

TCMB:
    - Salgına bağlı olarak 2020 yılında sert daralan küresel ekonomi, destekleyici politikalar ve aşılama sürecindeki olumlu gelişmelerin etkisiyle toparlanmaya devam etmektedir

TCMB:
    - Bu iyileşme sürecinde, özellikle imalât sanayi faaliyeti ve küresel ticaretteki ivmelenme belirleyici olmaktadır

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

TCMB:
    - Son dönemde emtia fiyatlarında yeniden artış gözlenirken, yükselen küresel enflasyon beklentilerinin uluslararası finansal piyasalar üzerindeki etkileri önemini korumaktadır

TCMB:
    - Salgının sınırlayıcı etkilerine rağmen yurt içi iktisadi faaliyet güçlü seyretmektedir. Salgın kısıtlamalarına bağlı olarak iç talep bir miktar ivme kaybederken, dış talep gücünü korumaktadır

TCMB:
    - TCMB, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanmaya devam edecektir
    - Kurul, kararlarını şeffaf, öngörülebilir ve veri odaklı bir çerçevede almaya devam edecektir

TCMB:
    - Orta vadeli yüzde 5 hedefine ulaşıncaya kadar politika faizi, güçlü dezenflasyonist etkiyi muhafaza edecek şekilde, enflasyonun üzerinde bir düzeyde oluşturulmaya devam edilecektir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,662
     Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    haydi fıstıkçım şahabım düşür 100 baz puan da delikanlı görsün piyasalar
    önümüzdeki ppk 100 baz puan faiz indirimi kesinleşti metinlerden gördüğüm kadarıyla.

8. Veri odaklı , çerçeve merçeve , dezenflasyonist falan (sen daha söylemiyorsun adamlar yazıyo naberr) öngörülebilir falan ..küresel müresel (yani dünya yıda takip ediyoruz) ivme mivme..

sanırsın derin bir takip gözlem piyasa analiz gece gündüz yoğun bir şekilde çalışmanın ürünü açıklamalar..

ahahahaha

Bi cumartesi aniden görevden alınma sonra..
    Önceki de buna benzer şeyler geveliyordu toplantı sonraları..

Ya bi tabela olsun yansın bi rakam işte..19 18 falan..Bir açıklama falan da olmasın..
    Papa seçimi gibi..siyah duman beyaz duman ...
    Hadi yallah dağılın..

Sayfa 146/1002 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •