Onemli Gunler Banner
Sayfa 149/759 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249649 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by zincirsiz Yazıyı Oku
    Geçen yılın en son çeyreğinde usd %17.29 - Euro %10.59 değer kazanmış. Buna karşılık finansal giderlerde 9.5 milyon artış olmuş. Şu anki kurların ikisi de 30.09.2017 tarihine göre yaklaşık %9.5 değer kazanmış gözüküyor. Bu da benim hesabıma göre yaklaşık 6.000.000 TL değerinde ekstra finansal gider demek. Şirket dönem başından bu yana çeyrek başına yaklaşık 7-8 milyon arası vergi öncesi kar açıklıyor. Yıl sonunda kurlar bu seviyede kaparsa ve işleri de aynı şekilde devam ederse bu durumda yılsonu karının 12-13 milyon arasında olması beklenir. Bu kara göre (ben 12.5 milyon üzerinden hesapladım) 10FK ya göre fiyatı 2.78 TL ye denk gelir. 1.38 fiyata göre mevcut FK'sı 4.97 ye düşer. Mevcut durum benim hesabıma göre böyle gözüküyor. YTD değildir.
    Katılıyorum..bu kur farki olayi uzun vadede iluzyon aslında..şirket borçlarını ödeyip kuru kontrol ederse bu fıyatlar komik..yeter ki satışlarını artırsın kar marjını korusun..iyi bir şirket genel literaturde özsermayesinin max %30 u kadar borçlanır..bunu da kendi parasıyla yapar..finansman giderlerini derhal azaltmalı..hazır 100 mio üstü satış yaparken bunu yapabilir..bu şirket seneye yeni yatırım yapmazsa daha iyi olur..ytdeğildir

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Arkadaşlar, Bu Bilici beni de uyuz etmiş, dayanamayarak kol kesmiştim. Ciddi zarar yazdım. Simdi görüyorum ki zararın neresinden dönersen karmış.
    Ancak su da var: Bu yılı çok iyi geçiriyor. Doviz 2017 yılı boyunca sürekli artmasına rağmen karlilikta azalma yok; bilakis geçen yıla oranla ciddi artış söz konusu.
    Blcyt daki baskı çıldırırtıci boyutta. Ancak ben bir noktadan sonra patlayacağını düşünen taraftayım.
    Aynen basınçlı tüpe benzetiyorum. Kağıt sabit durdukça ya da düştükçe basınç inanılmaz artıyor. Bir noktadan sonra patlayacagini ve füze hızıyla gideceğini düşünüyorum. Buna bugün Bera'nin yaptığı hareket beni biraz daha inandırdı.
    Tabi bu kadar sabri kim gösterecek ya da gösterebilecek mi? Tam bir derviş sabri gerekiyor. Bu kağıdın buralarda sürünüyor olması elimde olmasa bile cok zoruma gidiyor. Ne de olsa kesik kolun acısı halen hissediliyor...

ASUS_Z010D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

4. hala net kar yazacak diyenler var topikte ... 60 milyon döviz açığı var artı faiz giderleri vergi düş geriye ne kadacak acaba ... ayrıca 3.88 e saplanan kur buraları destek yapacağa benziyor net olmasa da görüntü öyle..aralık fed faiz artışları 2018 için de 3 faiz beklentisi mevcur..ülkedeki enflasyonu faizleri demeye gerek yok ...bizi tek kurtaracak abd enflasyon ve büyüme rakalmarının düşmesi ...satanların kur beklentisi yüksek ki bu kadar satış yedik...1.96 dan beri deliksiz düştü...f/k falan hep fasa fiso bunu birçok hissede görüyoruz...ayrıca adana da otel ihtiyacı varmış gibi arsanın para ettiği bir döenmde git otel yap her sene 1.5 mlyon da onun zararını ekle ....hayırlısı bakalım ...

yatırım tavsiyesi değildir...şahsi görüşlerdir ...

5.  Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, Bu Bilici beni de uyuz etmiş, dayanamayarak kol kesmiştim. Ciddi zarar yazdım. Simdi görüyorum ki zararın neresinden dönersen karmış.
    Ancak su da var: Bu yılı çok iyi geçiriyor. Doviz 2017 yılı boyunca sürekli artmasına rağmen karlilikta azalma yok; bilakis geçen yıla oranla ciddi artış söz konusu.
    Blcyt daki baskı çıldırırtıci boyutta. Ancak ben bir noktadan sonra patlayacağını düşünen taraftayım.
    Aynen basınçlı tüpe benzetiyorum. Kağıt sabit durdukça ya da düştükçe basınç inanılmaz artıyor. Bir noktadan sonra patlayacak ve füze hızıyla gideceğini düşünüyorum. Buna bugün Bera'nin yaptığı hareket beni biraz daha inandırdı.
    Tabi bu kadar sabri kim gösterecek ya da gösterebilecek mi? Tam bir derviş sabri gerekiyor. Yatırımcı arkadaşlara bol sans diliyorum.

ASUS_Z010D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Katılıyorum..akacak kan damarda durmaz su akar yolunu bulur..sabır bu nevi hisselerde en önemli ilaçtır..elbet şirket gerçek değerini bulur..ytdeğildir

6.  Alıntı Originally Posted by m.efe Yazıyı Oku
    hala net kar yazacak diyenler var topikte ... 60 milyon döviz açığı var artı faiz giderleri vergi düş geriye ne kadacak acaba ... ayrıca 3.88 e saplanan kur buraları destek yapacağa benziyor net olmasa da görüntü öyle..aralık fed faiz artışları 2018 için de 3 faiz beklentisi mevcur..ülkedeki enflasyonu faizleri demeye gerek yok ...bizi tek kurtaracak abd enflasyon ve büyüme rakalmarının düşmesi ...satanların kur beklentisi yüksek ki bu kadar satış yedik...1.96 dan beri deliksiz düştü...f/k falan hep fasa fiso bunu birçok hissede görüyoruz...ayrıca adana da otel ihtiyacı varmış gibi arsanın para ettiği bir döenmde git otel yap her sene 1.5 mlyon da onun zararını ekle ....hayırlısı bakalım ...

yatırım tavsiyesi değildir...şahsi görüşlerdir ...
    Kur 3.85-3.94 bandında kalsın yıl sonu ana ortaklık payına düşen kar 15 milyon Tl olur..buna en az %80 ihtimal veriyorum hesap ortada..ytdegildir

7. Dun patronu bile kaziklamislar;)..1.39-1.46 bandinda 100 bin lot civari kendi hissesini almis..demek ki buralari dip diyor..bugun icin pozitif..gec bile kaldi bence..ytdegildir

8. Toplamda şirketin geri alımla aldığı paylar 2.969.941 oldu. Şirketin daha önce almış olduğu kararda 3.500.000 lota kadar alım yetkisi bulunuyor.

Sayfa 149/759 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249649 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •