Sayfa 15/216 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1.  Alıntı Originally Posted by guven09 Yazıyı Oku
    Toplam 19213 lot işlem olmuş bişey değil aslında projedeki 1 evin payından biraz fazla. Halka arzda almakla hiç iyi etmedik devlet destekli ilk kez yapılacak mutlaka tutarlar dedik sallıyorlar. Hayırlısı.
    Fiyat olarak hatalı görünse de Doğrusunu yaptık çünkü devlete/spk/toki/makro inşaata güvendik.
    Daha 3cü işlem günü biraz korkutma amaçlı yada portföy dengelemeye çalıştıkları için satım gelmiş olabilir.
    Art niyet olduğunu düşünmüyorum. 1-2 ay içerinde rahat +%15 yapacağını düşünüyorum.
    Kişisel düşüncem yatırım tavsiyesi değildir. Biliyorsunuz ülkemizin yapısı çok değişken.

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Jöleli elindeki fonu şimdilik endeksi yukarıda tutmak için banka alışlarına kullanıyor herhal bekleyin o iş bitsin buraya da gelir. Nasıl olsa elindeki kaynağın ne denetimi var ne soran edeni yağma Hasanın böreği.
    Piyasa ile ilgili usta biri olduğu belli zamanın olursa tahta ile ilgili yorumlarını ve kademe bilgisi paylaşabilir misin.

3.  Alıntı Originally Posted by arnat Yazıyı Oku
    bu hissede açığa satış yasak. emir iyileştirme ve kötüleştirme komisyonu alınmıyor.
    her halka arzda olduğu gibi bazı kişiler ya da kurumlara iskontolu hisse dağıtılmış olabilir.
    halka arz fiyatının altında işlem görmesi bana hiç hoş gelmiyor.
    ytd.
    Bir hafta olmadan halka arz fiyatının bu kadar altında işlem görmesi tamamen güven kaybına yol açtı bende, ilk fırsatta gerekeni yapacağım çünkü bu kadar az işlem hacminin olduğu kağıtta en azından bir kaç hafta 42,50 civarında destek atılmalıydı, bu kadar insanın enayi durumuna düşmesine engel olunmalıydı.

yatırım tavsiyesi yoktur. inşallah herkes kazanır.

Alıntı Originally Posted by supersinan Yazıyı Oku
    Piyasa ile ilgili usta biri olduğu belli zamanın olursa tahta ile ilgili yorumlarını ve kademe bilgisi paylaşabilir misin.
    Baştan belirteyim sadece kendi düşüncemdir katiyen al-sat-tut tavsiyesi içermez.
    1- Kademelere takılmayın kimin eli kimin cebinde bizlerin bilmesine imkan yoktur.
    2- Bir daire parasına tekabül edecek miktarda alış satış oluyorsa hiç bir anlam ifade etmez ama tahminim ufak ufak eldeki kalan sertifikaları borsada pazarlıyorlar. Ha ! soracaksınız , eğer neden buysa niye bize halka arz da talep ettiğimizin %18 daha az miktarını verdiler ? Pazarlama taktiği deyip geçeyim.
    3- Bu zihniyetin ilk uygulaması ,benim düşüncem bindikleri dalı kesecek kadar gerzek olamazlar, o nedenle bir şekil insanlara kısa -orta vadede bir para kazandırıp gelecekte benzer uygulamaları için daha iştahlı bir zemin oluşturmak isteyeceklerini düşünüyorum.

Sonuç olarak, tamamen kendi düşüncem olmakla birlikte bu hissede biraz sabredenler bir şekil kar edeceklerdir ama yine kendi düşüncem uzun vadeli ben bu sertifikalara fazla bel bağlamazdım. Diğer yandan ben olsam bu ve benzeri halka arzlardan alış yapmazdım, yapmıyorumda . En kötüsü halka arz fiyatının üstünden gider piyasadan alırım ama ne olduğunu görür öyle alırım. Bir şeyin kaçtığı uçtuğu yok heleki şu piyasalarda.

Tamamen şahsi geçmiş tecrübelerimi paylaşmak istedim, umarım kimseyi kırmadan kızdırmadan bir nebze yardımcı olabildim. Hiç bir suretle art niyet hele goygoy yapma amacım yoktur.
    Son düzenleme : umutabi; 11-04-2017 saat: 17:15.

Bir fikrimi daha söylemek istiyorum, ben olsam kızgınlık, hırs , aç gözlülük ne derseniz deyin bu insani duygulara kapılıp `düşsün bakalım , düştükçe daha alırım` şekil hareket etmem, fayda yerine sadece sinirlerinizi bozarsınız. Kiminle aşık attığınızı bir düşünün ve kendinize boş yere hırs yapıp sağlığınızdan olmayın derim. Düşerse düşsün , düşen bıçak tutulmaz sözünü unutmayın. Bilmediğiniz bir ürünün fiyatı için illa benim aldığım fiyat doğrudur demeyin, belkide kazıklanmışımdır deyin en azından daha fazla kazıklanmazsınız.

6. ddd yanlış konu

7. Supersinan isimli zatın tahta pazarlamacısı olduğunu düşünüyorum. Eminim burayı okuyan bir çok kişi böyle düşünüyordur.
    KESER döner SAP döner, gün gelir HESAP döner.
    YDT.

8.  Alıntı Originally Posted by gezgin_8 Yazıyı Oku
    Supersinan isimli zatın tahta pazarlamacısı olduğunu düşünüyorum. Eminim burayı okuyan bir çok kişi böyle düşünüyordur.
    Malesef değilim kardeşim. Hiçbir organik bağımda bulunmuyor. Telefonla bir kere bile aramadım.
    Ne desem içini rahatlatmayacağına eminim. 41.10 a düşmesi bizim açımızdan üzücü.
    Sana şöyle bir garanti verebilirim. Eğer gereken değerlere yükselmezse öyle bir hesap sorarım ki tvde gazetelerde beni okursun.
    Hesaplaşmayı ve intikamı çok severim. Hesabımda devlete karşı değil makro inşaata karşı olur. Umarım laftan anlarlar.
    Burada %300 kar beklentim yok faizin/doların yada piyasa getirisinin benzerini hak ederek getirsin yeterli.
    Tabi ki borsadayız düşer de çıkarda mühim olan art niyetli / kasıtlı davranmamaları.
    Bugün + bekliyordum malesef olmadı. istediğin şeyi düşünüp söyleyebilirsin alınmam çünkü demokrasi tek özgürlüğümüz ve aynı trendeyiz.
    Bu sayfada benim tapulu malım değildir sen bana 1 hafta yazma dersen ben alınırım 1 ay yazmam kardeşim.

Sayfa 15/216 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •