Sayfa 15/579 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon
Arama sonucu : 4631 madde; 113 - 120 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1.  Alıntı Originally Posted by agha Yazıyı Oku
    Tahtada yerli (VF satış tarafında) ve yabancılar (alış tarafında) arasında hisse fiyatlandırması bakımından savaş çıkmaz mı?
    Ayrıca, düşük ödenmiş sermaye kredi bakımından olumsuzluklar getirmez mi?
    eğer spot ile ciddi bir fark oluşursa yani ödenmiş sermayede %140 ve üzeri bir artış yaşanırsa problem yaşanabilir çünkü mevcut yatırımcılar ciddi şekilde mağdur olacaklar

genellikle ödenmiş sermayeye değil özkaynaklara bakılır çünkü ödenmiş sermaye özkaynakların bir alt kalemidir, ödenmiş sermayenin yüksek olması prestij sağladığı gibi batma gibi ekstrem durumlarda bazı kategorilerdeki yatırımcılara güvence sağlar yani yüksek ödenmiş sermayenin bankaya sağladığı katma değer sınırlıdır
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    eğer spot ile ciddi bir fark oluşursa yani ödenmiş sermayede %140 ve üzeri bir artış yaşanırsa problem yaşanabilir çünkü mevcut yatırımcılar ciddi şekilde mağdur olacaklar

genellikle ödenmiş sermayeye değil özkaynaklara bakılır çünkü ödenmiş sermaye özkaynakların bir alt kalemidir, ödenmiş sermayenin yüksek olması prestij sağladığı gibi batma gibi ekstrem durumlarda bazı kategorilerdeki yatırımcılara güvence sağlar yani yüksek ödenmiş sermayenin bankaya sağladığı katma değer sınırlıdır
    İyi geceler TH üstadım, esas soru şu, sizce bu haber hisseye yarın nasıl yansır? Aslında herkes bunu merak ediyor.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

tv fonu ucuzdan bankaya konuyor.
    başka bir açıklaması yok.
    mb nin hem de taze basılan bankonatlarıyla.
    yeni paraları sisteme böyle sokuyorlar.
    yabancının hissesini de böylece almış oluyorlar.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4.  Alıntı Originally Posted by 66Trader66 Yazıyı Oku
    Yav madem paranın tamamını bu mandavallar verecek ne diye bedelsiz yapmıyor da tahsisliye gidiyor
    güzle bir noktaya değinmişsin, aslında gerçek şu ki TVF şu anda piyasa değeri 6.7 milyar tl olan HALKB'nin çıkardığı yeni hisseleri 25-30 milyar tl lik piyasa değeri üzerinden satın almış oluyor. Hesabı basit:

%100 lük bir tahsisliyi baz alalım yani en düşük yüzdeli olanı:
    Bunun sonucunda TVF'nin bankadaki hissesi %51 den %75.5 e çıkmış oluyor yani TVF hissesini 24.5 puan artırıyor ve bankanın kabaca 4 te 1 ine sahip oluyor. %24.5 hisse için 7 milyar tl ödediğine göre %100 ü yani bankanın tamamı 7 : 0.245=29 milyar tl ediyor demektir. TVF 29 milyar tl lik bir HALKB PD üzerinden yeni hisseleri satın almış oluyor. Bugünkü PD'si 6.7 milyar tl olan bir banka için bunun 29 : 6.7 =4.3 katını ödemek acaba mantıklı mıdır?
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Peki yabancı bunu affedecek mi.... Bir saldırı yapması gerekmez mi hissede

Ben olaylar netleşene kadar hisseleri işcye trampa edecem gibi duruyor....

7.  Alıntı Originally Posted by 66Trader66 Yazıyı Oku
    Birde bir önceki sermaye enjektrsinde at1 tahvilleri va kullanmışlardı bunda niye böyle yaptılar
    bence de öyle yapmalıydılar, tahsisli cihetine giderek spot piyasa değeri 6.7 milyar tl olan bankanın yeni ihraç edeceği hisseleri 29 milyar tl gibi bir PD üzerinden satın alacaklar, sonuçta da TVF'nin elindeki hisse oranı %51 yerine %75-80 aralığında bir yerde olacak, bankanın %25 i için 7 milyar tl ödemiş oluyorlar, bence bu akıllı veya rasyonel bir strateji değil, %80 maksimum diyorum çünkü bunun üzeri mevcut yatırımcıların ciddi şekilde mağdur olmalarına neden olur.

8.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    İyi geceler TH üstadım, esas soru şu, sizce bu haber hisseye yarın nasıl yansır? Aslında herkes bunu merak ediyor.
    bu sorunun cevabı yok çünkü ödenmiş sermayenin tam olarak nereye çıkarılacağı bilinmiyor, bu bilinmeyince de yeni ihraç edilecek payların beheri kaç tl den satılacağı bilinmiyor, bu 2 bilinmeyen birbiriyle doğrudan ilintili olduğu için aslında ortada tek 1 bilinmeyen var ve o da tahsislinin % kaç olacağıdır, elimizde tek bir bilinen var ve o da tahsisliden gelecek olan meblağın 7 milyar tl olacağıdır

Sayfa 15/579 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •