Sayfa 151/563 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon
Arama sonucu : 4501 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: GLRYH - Güler Yatırım Holding

1. Ha, oraya koyacağı sermayeyi de A1 payları için koyuyor zaten bunun da farkındayım ancak A1'deki sermaye artışını neden tahsisli yapmadılar bunu anlamakta zorlanıyorum.
    İçinde RTALB geçmeyen bir sermaye artışına SPK izin vermezden ziyade bir çeşit hükümete yaranma hamlesi gibi okuyorum bunu. Bak sağlık alanında hep destek tam destek sende şu bedelliyi onayla abi gibisinden. Böyle bakılınca da mecburiyet gibi bir konjonktür var sanki. Bilemedim...

niye vermesin sonucta a1 capital sermaye artirimina gidecegi icin basvuruda bulunabilirdi.

nasil info'ya verdi ise buna da verirdi, burada bir problem yok.

ama asil problem a1 capital'in %43'u rta da ve onda bu sermaye artirimina gidecek para yok. ama dediginiz gibi izahnameye a1 capitalde tahsisli yapilacak denirdi.

ayrica gelen paranin geri.kalan kismi ile portfoy yonetimi ve girisim sermayesi sirketi kurulabilirdi.

ZATEN dogrudan %8.4'une sahip olunan bir sirkete bu kadar buyuk sermaye aktarmanin ne anlami var ?

butun sorun rta'da ki a1 caoital paylari onlarin bir sekilde alinabilmesi lazim. zaten rta dedigimiz sirketin acikladigi karin yarisi a1 den geliyor. saglik sirketinin icinde finans sirketinin olmasi cok sacma.

ama simdi o paylar 500 milyon yapiyor onlari nasil alacaksin buyuk sorun ?

Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    İçinde RTALB geçmeyen bir sermaye artışına SPK izin vermezden ziyade bir çeşit hükümete yaranma hamlesi gibi okuyorum bunu. Bak sağlık alanında hep destek tam destek sende şu bedelliyi onayla abi gibisinden. Böyle bakılınca da mecburiyet gibi bir konjonktür var sanki. Bilemedim...
    yatırım tavsiyesi değildir

3. Hocam, A1 de dahil bütün şirketleri ceza almış hatta dolandırıcılıkla yaftalanmış bir süreçten geçilen bir dönemde, içerisinde RTALB olmayan hiç bir sermaye artışına GLRYH açısından izin veremezdi SPK. Hep dediğim gibi bizim memleketimizde sosyal medyanın yarattığı kamuoyu baskısı inanılmaz bir düzeyde. Diğer taraftan bakmayın bağımsız vs dediklerine, iliklerine kadar hükümetin ağzına bakıyorlar. Patron burada açık bir şekilde "bakın sağlığa yatırım yapıyoruz, aşı işlerinin peşindeyiz, hatta yakın gelecekte belki de en güzel çipi biz takacağız" güzellemeleriyle (geçen bir arkadaşın yazdığı gibi) kuş katliamı yapmaya çalışıyor.

Şimdi. SPK (yanlışlıkla) buna izin vermese "valla benden günah gitti, ben her türlü sizin yanınızdaydım hatta kitleri bile maliyetine veriyordum ama bu böyle olmaz" deyip hükümete şikayette bulunacak ve SPK'dakiler bunu gayet iyi biliyorlar. Yoksa normal şartlarda kafadan reddi gereken bir başvuruydu, özellikle RTALB yönüyle. Sırf geri alım programından kazandığı para 12.322.871 TL yahu ! Adama gülerler...Neymiş RTALB'e sermaye koyacakmış. Vallaha mı ...

ben konuyu patron ile kisisellestirmeyi dogru bulmuyorum sn. hissedarxd

eger fazlaca elestirilecek noktasi oldugunu dusunuyorsam ve guvenilmez bulursam yatirim yapmam sahsen

ama mesela sizin tarziniz hem guvenmem hem hergun elestiririm hem de yatirim yaparim gibi. yani bu kadar elestirdiginiz patronun sirketine nicin yatirim yaptiginizi anlamakta gucluk cekiyorum. bana gore buyuk paradox!

sahsima mevcut piyasa degeri ve sirketin yapisi ile potansiyeli oldukca ilgi cekici geliyor. (ama mesela 60 lardan 20 lere gelmesine ragmen rta ilgi cekici gelmiyor)
    Son düzenleme : hayek; 27-02-2021 saat: 20:07.

5.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Yaptığımız başvuru işleme konulmuş, bu hafta da açıklama gelmediğine göre bedelli ekindeki raporda değişikliğe gidecekler sanki. Sermayeye ihtiyacı olmayan şirkete sırf sattıkları malları yerine koyma amaçlı zorla sermaye aktarma işlemi inşallah başarısız olacak. Hadi göreyim seni SPK, göster kendini.
    ostim her hafta bedelli açıklıyor nasıl izin vermeyecek
    ostim 200 küsür milyonluk yatırım amaçlı satılacak gayrimenkulu varken bunları satmazken her hafta bedelli açıklıyor sizin ego bir garip üzüm yemek yerine bağcıyı dövme gibi bir amacınız var suyu bulanıklaştırmak bir hissedar gibi değil sanki kurumun rakibi gibi hareketler ediyorsunuz hala tahsisli olmasın vs saçma fikirleri savunuyorsunuz a1 bedelli ve fabrikaya 50 milyon kaynak gerekli bunu rta çekersen bu boşluğu kredi ile doldurur senede 10 milyon faiz giderin olur karlılıkda dibe vurur sanki burası abd faizler %1 , patrona ve şirkete karşı saçma bir donkişotluk yapıp ego için kendine ve diğer hissedarlara zarar vermeye çalışan yapınız var tahsisli iptal edilirse rta 10 kadar düşer abartmıyorum sizde bir keyif sigarası yakıp ne güzel egonuzu tatmin ederisiniz Allah akıl fikir versin
    benim amacım yatırımcı olarak para kazanmak inş rta tahsislisini iptal eder spk normal bedelli yapılır gülerden direk dolaylı 12 milyon çıkar 35 milyonu başka alanlarda kullanırız

spk bana gore hicbir seyi iptal etmez. zaten iptal edilebilecek yasal mevzuata aykiri bir durum da yok

ama dediginiz gibi keske rta tahsisliyi iptal etse de para bize kalsa

ayrica ihlas grubuna bir baksinlar. adam ihlas, ihyay, ihlas gazete, ihlas ev aletleri ayrim bile yapmadan her yil bedelli yapiyor, spk en basta onlari onayliyor. boyle bir sacmaliga izin vermesi bile basli basina birsey. burasi ihlasa gore melek

Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    ostim her hafta bedelli açıklıyor nasıl izin vermeyecek
    ostim 200 küsür milyonluk yatırım amaçlı satılacak gayrimenkulu varken bunları satmazken her hafta bedelli açıklıyor sizin ego bir garip üzüm yemek yerine bağcıyı dövme gibi bir amacınız var suyu bulanıklaştırmak bir hissedar gibi değil sanki kurumun rakibi gibi hareketler ediyorsunuz hala tahsisli olmasın vs saçma fikirleri savunuyorsunuz a1 bedelli ve fabrikaya 50 milyon kaynak gerekli bunu rta çekersen bu boşluğu kredi ile doldurur senede 10 milyon faiz giderin olur karlılıkda dibe vurur sanki burası abd faizler %1 , patrona ve şirkete karşı saçma bir donkişotluk yapıp ego için kendine ve diğer hissedarlara zarar vermeye çalışan yapınız var tahsisli iptal edilirse rta 10 kadar düşer abartmıyorum sizde bir keyif sigarası yakıp ne güzel egonuzu tatmin ederisiniz Allah akıl fikir versin
    benim amacım yatırımcı olarak para kazanmak inş rta tahsislisini iptal eder spk normal bedelli yapılır gülerden direk dolaylı 12 milyon çıkar 35 milyonu başka alanlarda kullanırız

7.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    patrona ve şirkete karşı saçma bir donkişotluk yapıp ego için kendine ve diğer hissedarlara zarar vermeye çalışan yapınız var tahsisli iptal edilirse rta 10 kadar düşer abartmıyorum sizde bir keyif sigarası yakıp ne güzel egonuzu tatmin ederisiniz Allah akıl fikir versin

Çaktırmadan sen de bir keyif sigarası yakacan yani.

Sen inşallah deyince her şey mübah, ben yazınca donkişotluk. Kafan yine iyi sankim.

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    spk bana gore hicbir seyi iptal etmez. zaten iptal edilebilecek yasal mevzuata aykiri bir durum da yok

ama dediginiz gibi keske rta tahsisliyi iptal etse de para bize kalsa

ayrica ihlas grubuna bir baksinlar. adam ihlas, ihyay, ihlas gazete, ihlas ev aletleri ayrim bile yapmadan her yil bedelli yapiyor, spk en basta onlari onayliyor. boyle bir sacmaliga izin vermesi bile basli basina birsey. burasi ihlasa gore melek
    Ne güzel, sayın hocam da benimle aynı fikirde. Demekki aklın yolu bir. RTA tahsislisi iptal edildiğinde keyif sigaraları benden.

Sayfa 151/563 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •