Sayfa 16/1002 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. ATA ve OYAK dün PPZ yi geçmiş. PPZ nin sihri bozuldu. Rakipleri geçmeye başladı PPZ yi.

Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Bu işe yarayabilir, günlük güncelliyorum:
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...03#post5253003

2.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Neden acayip? Hic iki fonun eurobond dağılımını incelediniz mi? Özellikle vade olarak.

Eurobond dağılımını incelemedim, ama aynı gün 2 Eurobond fonundan birisi 5 artarken biri 2 düşüyorsa bana garip geliyor.

Son 1 yıllık ve 6 aylık getirileri yakınken, son 3 aydır epey farklılaşmışlar.

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Değerlemelere baktım ve AFT yerine IKL fonu aldım. AFT deki hisseler eşşek gibi şişmiş, dolar bazında yüksek getiri getirme ihtimali çok düşük. P/E oranları inanılmaz yüksek. Bunlar bir düşmeye başlarsa ancak dolar kuru kurtarır.

Bu sebeple oyumu İş Bankası Sağlık Fonundan yana kullandım. IKL fonunu incelemenizi tavsiye ederim. Fon dağılımı bence çok başarılı önümüzdeki 1-2 sene için.

Aşı ve İlaç işi arttıkça bu fondaki hisseler yürüyebilir. AFT yapacağını yaptı ve artık onun eskisi olacağını sanmıyorum. Artık bence IKL zamanı.

Ne dersiniz?
    Nasdak'ın şiştiğini söyleyen çok kişi var.

Ben de o yüzden AFT yerine AOY ve GZH fonlarına yöneldim.

Yenilenebilir enerji hisseelerine yatırım yapıyorlar.

4.  Alıntı Originally Posted by tuncaboylu Yazıyı Oku
    Eurobond dağılımını incelemedim, ama aynı gün 2 Eurobond fonundan birisi 5 artarken biri 2 düşüyorsa bana garip geliyor.

Son 1 yıllık ve 6 aylık getirileri yakınken, son 3 aydır epey farklılaşmışlar.
    Garip bir durum yok bence. Kabaca DBH tefasdaki en agresif uzun vadeli portfoylerden birine sahip. IPV de tam aksine daha kisa vadeli bir portföye sahip.

Sert CDS hareketiyle doğal olarak uzun vadeli Eurobondlar faizleri daha cabuk yükseldiği için daha cabuk deger kaybettiler.

İş yatırımın SGMK bültenlerinden fiyatlarını takip edebilirsiniz.

5. fon almayayım banka alayım dedim altında kaldım...

6. Bende bugun bunu arastiriyordum. Turevden bu getiri olabilirmi
     Alıntı Originally Posted by sekko Yazıyı Oku
    TPF-Tacirler portföy borçlanma araçları fonunun yaklaşık %62’si devlet tahvillerinden oluşmasına ve tahvil faizlerinin dün ciddi yükseliş yaşamasına rağmen %1,69 getiri sağlamış.Ciddi oranda eksi yazması beklenirken %3,8 türev işlemlerle bu kadar getiri normal mi sizce ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bu swap 1400 olmus bu nedemektir

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    23 Mart Salı günü, kesin olmayan getiri oranımız:

NNF +0,10%
    Bist100 -0,13%
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 16/1002 İlkİlk ... 614151617182666116516 ... SonSon

Yer İmleri