Sayfa 160/577 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 4614 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: YATAS - Yataş

1.  Alıntı Originally Posted by babazula Yazıyı Oku
    Arkadaş nasıl bilanço okuyorsun bu çeyrek neredeyse 15 milyon ilk 6 ayda ise 21.5 milyon kar var bence harika rakamlar sizce nasıl bilmiyorum yatırım tavsiyesi değildir
    Vergi dairesine sunulana gore 1,3 milyon artmis. Dikkat edersen ikisini paylastim.

2. Bilanco beklendigi gibi super, vergi dairesine verilen net kara gore net kar 1.3milyon TL daha fazla geldi. Sirketin kasasinda ise 51milyon TL nakit parasi var, bu parayla patronun hisse geri alimlarina devam edecegini dusunuyorum. Patron 20TL'ye kadar hisse alacagiz diye aciklama gondermisti.

Bu arada ilk defa net kar marji bu kadar yuksek geldi. 2017 yili 2. ceyrekte net kar marji %7.7 (15milyon Tl net kar, 195milyon TL ciro). Bu sene ciro 750-800milyon bandinda gelecek gibi gorunuyor. Seneye ise (2018 yili) ciro bu hizla minimum 1milyar TL olur. %7.7 net kar marji ile 2018 net kari 77milyon TL yapar. 77milyon TL net kar demek 15 F/K carpani ile 27 TL hisse fiyati demek . Bu kadar hizli buyuyen bir sirket icin 15 F/K degil 20 F/K bile az bence. Bu sekilde bilancolar gelmeye devam etsin 2018 icinde hisse fiyati 30 TL civari olur.

YTD.

YATAS Konsolide 2017/6 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 21585238 Yıllık Değ%:227

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. bakalım iş yatırımdan ne rapor gelecek kayıtsız kalmayacaktır. benim kendi hesaplamalarıma göre en az 18 tl güvenli liman olmak üzere 23 tl. hesapladım. patronda 20 tl ye kadar alırım dediğine göre inşallah bekleyenler çorbayı içer.

5.  Alıntı Originally Posted by trumbler1 Yazıyı Oku
    Patron aldığı için gitmiyor zaten 12.28 -12,40 aralığı 100 bin Lot alış var gitmiyor.hemde bilanvoya 2 gün kalmisken.buna kim inanır.bunlar danışıklı döğüş.yabanci payı sürekli azalıyor alıma başladığı günden beri.

Lenovo P1a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    dediğiniz doğru olmakla beraber yabancı satışlarını 12.50 civarı karşılayan bir patron var. birde karşılamasa yabancılar bu satışla beraber 9-10 aralığına kadar indirirlerdi. birde patron karşıladığı için psikolojik bir pozitif algısı var. ben olumlu bakıyorum

6. Ortada 20 ye kadar alacak bir patron var. Yabancı da Allah değil ya. Adamlar belki de tahtayla oynamaya çalışıyor akıllarınca. Patron da o iş öyle olmaz hamlesi yapmış ve yapıyor. Ki bence doğru da yapıyor. Zaten Avrupa'daki şube atakları ile olsun kasadaki parasıyla olsun, rakiplerinin egale olmasıyla elde bir Doğtaş bir de Yataş kaldı. Ki Yataş zaten büyüktü. Şimdi daha da büyüdü ve büyüyor.

Asıl merak ettiğim şey şu: bu bilanço/kar bekleniyor muydu? Beklenti üstü geldiyse alıma girilir ama zaten beklenen fiyatlandı ise bir düzeltme bile gelebilir. Sonrasında yine tırmanma mode on olur düşüncesindeyim.
    Yasal Uyarı: Okuduğunuz tüm mesajlarım kişiseldir. Yatırım tavsiyesi içermez.

7.  Alıntı Originally Posted by itsme Yazıyı Oku
    Ortada 20 ye kadar alacak bir patron var. Yabancı da Allah değil ya. Adamlar belki de tahtayla oynamaya çalışıyor akıllarınca. Patron da o iş öyle olmaz hamlesi yapmış ve yapıyor. Ki bence doğru da yapıyor. Zaten Avrupa'daki şube atakları ile olsun kasadaki parasıyla olsun, rakiplerinin egale olmasıyla elde bir Doğtaş bir de Yataş kaldı. Ki Yataş zaten büyüktü. Şimdi daha da büyüdü ve büyüyor.

Asıl merak ettiğim şey şu: bu bilanço/kar bekleniyor muydu? Beklenti üstü geldiyse alıma girilir ama zaten beklenen fiyatlandı ise bir düzeltme bile gelebilir. Sonrasında yine tırmanma mode on olur düşüncesindeyim.
    Gelen bilanco fiyatlanmis olsa simdi fiyat 12TL yerine 18-20 TL olurdu. Yatas ilk 6 ayda gecen seneye gore net karini 3 kat arttirip 21milyon TL kar acikladi. Bu sene tum yilda 50milyon TL civari net kar aciklayacak, seneye de 80milyon TL civari net kar gelmesi olasi. 15 F/K ile bu seneki gelecek net kari carparsan hisse fiyat 18 TL yapar (15 F/K X 50milyon TL net kar/43milyon adet hisse). 80milyon TL net kar ile hesaplarsan ise hisse fiyati 28TL yapar.

8.  Alıntı Originally Posted by slm333 Yazıyı Oku
    dediğiniz doğru olmakla beraber yabancı satışlarını 12.50 civarı karşılayan bir patron var. birde karşılamasa yabancılar bu satışla beraber 9-10 aralığına kadar indirirlerdi. birde patron karşıladığı için psikolojik bir pozitif algısı var. ben olumlu bakıyorum
    Sevgili arkadaşım 3 liradan beri yatasta her hareketini bilirim.dun doğru düzgün alış yoktu.arti 3 kapadı.patron hisse düşmesine diye alım yapmıyor.isterse dibe vursun onun daha çok işine gelir bedavaya alır.o yüzden patron aldığı günden bu yana yabancı oranı düştü.danisikli döğüş.neyse bilanço çok güzel burdan patron alımı bittikten sonra çok hızlanacaktır.ama bu bilanço ederi en az 20 benim hesaplamam.

Lenovo P1a41 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 160/577 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •