Sayfa 163/1223 İlkİlk ... 631131531611621631641651732132636631163 ... SonSon
Arama sonucu : 9779 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: Viop 24 muhabbet

Alıntı Originally Posted by Lambent Yazıyı Oku
    şimdi matematıkle ilgılenen arkadaslara basıt bır soru basıt........>........buyuk işareti neden matematıkte bu işaret buyuk olarak adlandırılmıs........bır cok kısıye sordum cevap alamadım o yuzden soruyorum
    bu işaret büyük olarak adlandırılmış değil de, büyüktür durumu bu işaretle ifade edilmiş demek lazım herh

ben de bakmıştım bir hikayeye rastlamadım, 1700lr belki, bir bilim adamının kitabında vb kullanmasıyla ortaya çıkmış galiba

ben kendim öğrenmek için
    sol başı geniş, sağ başı dar olan bir ilişkinin sembolü
    soldaki sağdakini kapsar ve daha büyüktür gibi düşünmüştüm hep

2.  Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Bunların çözümü kolay devletimiz çözüm yolu bulur.
    Bir ülkenin insanları ne kadar özgürse O kadar mutludur.
    Şaka yapıyor olmalısın.....

Ne öyle bir para kaynağı var ne aileler ne de çocukları 15 yıl sonra mezun olacağı aynı okuldan çiftdilli eğitimle 30 yıl sonra mezun olmak istemez...

3.  Alıntı Originally Posted by berryforeva Yazıyı Oku
    Hocam, onların devleti isteme sebebleri çalışmayla alakalı. 9 - 5 çalışıyorlar ve hakikatten de çalışıyorlar. devlette 5 saat çalışıyor. Lakin diğer okullarını bilemeyeceğim ancak öğretmenler 4bin TL üzeri maaş alıyor ilkokul ve lise de. Bu parayı devlet vermez. Kaldı ki bu öğretmenlerin mesai ücretleriyle birlikte 5bin i geçiyorlar.

Devlette bu parayı alamazlar.
    Ama izbe özel okullardan bahsetmiyorum onlar dediğiniz gibi yapıyor. Lakin Bilfen 'i tanıdığım için böyle rahat konuşabiliyorum. Yoksa benim eşimde bu özel okullardan çok çekti. Asgari ücretle özel okullarda öğretmenlik yaptığı günleri biliyorum.
    Lakin sektör de artık bu tarz okullar tutunamıyor. O yüzden kendilerine çeki düzen vermek zorundalar.

Bilfen'in böyle çıtayı yükseltmesi güzel. Düşük maaş veren Doğa koleji Bilfen'den ayrılmış öğretmenleri kapmak için biraz daha üstü maaş ödüyor.
    DOĞA geçen sene el değiştirdikten sonra büyük atılım içinde...Dediğiniz gibi BİLFEN den ve bazı başka okullardan (Bahçeşehir de var) öğretmen ve yönetici transfer ediyor, görüyoruz, duyuyoruz.

4.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    eğer bu kolejleri beğenmiyorsanız valla çocukları biz eve çekelim samimi söylüyorum evde eğitim verelim...son sınav bile bu okulların başarısını ortaya koyuyor...kolej deyince ülkemizde herkesin aklına hayta zengin çocukları babası basmış parayı yollamış okula düşüncesi geliyor...eskiden öyleydi belki bilemiyorum belki hala var böyle okullar ama belli başlı markalaşmış okullar var buradaki eğitim kalitesini görmezden gelemezsiniz...devlet okulları zayıf diyorum ve sözümün arkasındayım...bakın son LGS de 18 birinci çıkmış 6 tanesi 2 marka kolejden bu başarıdır...haa evvelki TEOG sisteminde 20 bin civarı 1. çıkıyordu sadece bilfen ve bahçehşehirde kabaca 1.500 birinci çıkıyordu iki okul toplamında...o zamanda bunlar süpürüyordu bugünkü başarı oranına bakarsak yine bunlar önde gidiyor...yani kolej deyince eskiler gelmesin aklınıza gerçekten iyi eğitim veriliyor bu okullarda hepsinde değil ve zaten ben bunu belirttim üfürükten kolejlerde değil iyi kolejlerde okumalı çocuklar...haaa gönül aslında şunu ister keşke devlet okullarımız böyle eğitim verebilse ama sanırım bu günümüz şartlarında imkansıza yakın...yani zihniyet, ülkenin ekonomik durumu, ülkenin politik durumu v.s...

biz finlandiya, norveç, japonya gibi huzurlu bir ülke değiliz malesef...
    Eğitimden ne anladığımız çok farklı noktalarda. Sınavlar falan ölçü değil benim için. Ben eğitimi insan yetiştirmek olarak algiliyorum. Sınavlara öğrenci hazırlamak insan yetiştirmek değildir. Robotik bir işlemdir ve kolaydır. Bugün dünyanın en iyi öğrenim görmüş insanları içerisinden toplum için zararlı buluşlar ve fikirler üreten insanlar çıkıyor cahiller ve iyi öğrenim gorememislerin icinden değil. Demek ki bu yanlış. Atom bombasını yapanlar kimlerdi? Çocuklarımın muhteşem öğrenim görmüş ama bencil materyalist felsefeyle yaşayan ve içinde bulunduğumuz devir itibariyle gittikçe insanlıktan erdemden sevgiden uzaklaşan bireyler olmasını istemem. İsterse ileride muhteşem makamlarda olmasınlar ama iyi bir insan olsunlar. Kendileriyle toplumla dünyayla barışık olsunlar. Hem ulkesine topluma dünyaya faydalı iyi bir insan hem de bilgili görgülü alanında en iyi işleri çıkaran insan yetiştiren kurum hangisiyse bence en iyisi odur. Hırsızlar ahlaksızlar sadece kendini düşünen benciller iyilikten güzellikten haktan hukuktan adaletten kısacası bütün erdemlerden bihaber insanlar dünya için en zararlı insanlardır bence.

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    eğer bu kolejleri beğenmiyorsanız valla çocukları biz eve çekelim samimi söylüyorum evde eğitim verelim...son sınav bile bu okulların başarısını ortaya koyuyor...kolej deyince ülkemizde herkesin aklına hayta zengin çocukları babası basmış parayı yollamış okula düşüncesi geliyor...eskiden öyleydi belki bilemiyorum belki hala var böyle okullar ama belli başlı markalaşmış okullar var buradaki eğitim kalitesini görmezden gelemezsiniz...devlet okulları zayıf diyorum ve sözümün arkasındayım...bakın son LGS de 18 birinci çıkmış 6 tanesi 2 marka kolejden bu başarıdır...haa evvelki TEOG sisteminde 20 bin civarı 1. çıkıyordu sadece bilfen ve bahçehşehirde kabaca 1.500 birinci çıkıyordu iki okul toplamında...o zamanda bunlar süpürüyordu bugünkü başarı oranına bakarsak yine bunlar önde gidiyor...yani kolej deyince eskiler gelmesin aklınıza gerçekten iyi eğitim veriliyor bu okullarda hepsinde değil ve zaten ben bunu belirttim üfürükten kolejlerde değil iyi kolejlerde okumalı çocuklar...haaa gönül aslında şunu ister keşke devlet okullarımız böyle eğitim verebilse ama sanırım bu günümüz şartlarında imkansıza yakın...yani zihniyet, ülkenin ekonomik durumu, ülkenin politik durumu v.s...

biz finlandiya, norveç, japonya gibi huzurlu bir ülke değiliz malesef...
    Hocam okulun müdür ile konuşmamız oldu. Ankara 'dan izmir'e geçmiş. Ankaradaki, istanbuldaki ailelerin çocuk ile fazla ilgilenmediğini söylemişti. Yani veliler okulu zorlamıyormuş..
    Fakat izmir'deki aileler daha ilgiliymiş ve Ankara'dan daha çok yoruyormuş veliler.

6.  Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Ariston abi dün sigara mevzusunu konuşmuştuk bugun a101 e gittim tüm mağazalara tam girmemiş ama hemen hemen hepsinde var

en ucuz THİS BLUE VE RED SİGARA BİRTANE ALDIM DENEMEK İÇİN

KÖTÜ DEĞİL SİGARA BİLGİNE
    Sağolasın.

Bir kaç kez sigarayı bırakmak istedim duvardan ses geliyor.
    Hatta geçen limonlu su veya soda ile alışkanlık bırakılabilir gibi geldi.

Komplo teorilerime göre iblis seni düşünmeye itiyor ve işine gelen fikirleri alıyor.

Düşenecek kaygılanacak bir şey yokken sigara olmasa da oluyor diye düşünüyorum.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Şaka yapıyor olmalısın.....

Ne de öyle bir para kaynağı var, ne aileler ne de çocukları 15 yıl sonra mezun olacağı aynı okuldan çiftdilli eğitimle 30 yıl sonra mezun olmak istemez...
    Yazdığım yazılardan alıntıları bölerek yapma..!!(2 defadır böldün?)

8.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    DOĞA geçen sene el değiştirdikten sonra büyük atılım içinde...Dediğiniz gibi BİLFEN den ve bazı başka okullardan (Bahçeşehir de var) öğretmen ve yönetici transfer ediyor, görüyoruz, duyuyoruz.
    Doğru.

Bir de şunu söylüyeyim, okulun içerisinde tanıdık öğretmen olmadan okulun ne olup olmadığını anlama şansınız yok. Eğitimin nasıl olduğunu ancak ve ancak öğretmen tanıdığınızla konuşarak anlayabilirsiniz. Bu konu da ciddiyim.

İzmir'de adı sanı duyulmuş okulların, eşim çalışınca aslında o okulun bir b*k olmadığını anladık.

Sayfa 163/1223 İlkİlk ... 631131531611621631641651732132636631163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •