Sayfa 166/637 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Mart basi 15.80 maliyetle ile blok olarak uzun vade icin aldigim Asels hisselerimin 1/3 unu portfoy dengeleme ve maliyeti sifirlama amaci ile bu sabah 47 TL den satmis bulunmaktayim.
    Geri kalan 2/3 sifir maliyet ile portfoyde %10 oranini gecmeyecek sekilde tasinmaya devam edecektir.
    Syg,
    %10'u geçirmemeniz neden açıklama şansınız var mı?

E5603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,504
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    %10'u geçirmemeniz neden açıklama şansınız var mı?

Mart basi %5 olarak girdiler.
    Bugun %9.71 e ulasinca 1/3 kismi satildi kar realize edildi, portfoy dengelendi.
    %10 ile sinirlama gerekcem portfoyun toplam temettu verimini cok dusurmek istemememdir.
    Temettu bazli bir yatirim yaparim.
    Temetu hisse senedinin kaskosudur.
    Dusuk temettu veren veya hic vermeyen kagitlardan hazetmem.
    Yasim 58.
    Bist'te 30. senem.
    Sermaye kazancini onceliklendiren gencler Asels alip bekleyebilirler ancak yukarida saydigim gerekceler nedeni ile bana gitmez.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Mart basi %5 olarak girdiler.
    Bugun %9.71 e ulasinca 1/3 kismi satildi kar realize edildi, portfoy dengelendi.
    %10 ile sinirlama gerekcem portfoyun toplam temettu verimini cok dusurmek istemememdir.
    Temettu bazli bir yatirim yaparim.
    Temetu hisse senedinin kaskosudur.
    Dusuk temettu veren veya hic vermeyen kagitlardan hazetmem.
    Yasim 58.
    Bist'te 30. senem.
    Sermaye kazancini onceliklendiren gencler Asels alip bekleyebilirler ancak yukarida saydigim gerekceler nedeni ile bana gitmez.
    Syg,
    Teşekkür ederim.

4. Sn. Cautionary, benzer bir durumu yaşadım, arkadaşlar bitcoin almışlar, dedim ki ya grafiğe baktınız mı, derinliğine baktınız mı, fazla dillendi, tedbirli olun gibisinden şeyler söyledim. vay sen misin bunu söyleyen, neredeyse üstüme yürüdüler (üstüme yürüyen de maddi durumu kısıtlı olanı). yani öğrendim ki, başkalarının yatırımıyla ilgili iyi niyetli de olsa birşeyler konuşunca trip atıyorlar

5.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    abiler zaman geçtikçe her şey daha kötü oluyor.

yaşım çok sayılmaz, 11 yıldır kamuda çalışıyorum. 11 yıl öncesiyle şimdiki durum arasında çok fark var. hem de her açıdan çok fark var.

emeklilik yaşı 60 olmuşken, bir memurun bu kadar alım gücüyle o yaşa erişmesi zaten çok zor.

diyelim 60 yaşına geldi, emekli maaşı cücük kadar kalıyor. böyle giderse o yaşta ne maaş alacağı da belirsiz.

velhasıl temettü şirketlerini yazmıştım.

bunun yanında ayvalık-akhisar-edremit taraflarında zeytin bahçesi bakmaya da başladım. sonuçta işçiliği ve bakımı diğer tarım sektörlerine göre uygun. diğer sektörler mazota çok bağımlı ve emek gücü daha çok fazla.

sepette iyi bir yumurta olabilir.

son bir haftada tüpraş ve aselsan güzel uzun vadeci dersi verdi. onu da yazayım.

iyi akşamlar.
    Toprak, hele verimli toprak en değerli yatırımlardandır. Tarla yatırımını uzun vadeli temettü yatırımcılığına benzeten çoktur. Aldığın mahsül, az da olsa, parasal olarak çok bir şey ifade etmese de, verdiği haz farklıdır. O mahsülden yediğin meyvenin, yemeğin tadı farklı olur...Bu arada tarla da zamanla değer kazanır, hele merkeze yakın araziler uzun vadede hep kazandırmıştır.

Burada da fiyat kavramı karşımıza çıkıyor...Tarla yatırımı iyi diye, gidip saçma sapan fiyatlardan dağ başında tarla almamak lazım.

Bursa Orhangazi'de göl manzaralı 2,5 fönüm zeytinliğim var, parasal olarak çok büyük bir rakam değil, ama bana verdiği huzur ve mutluluk çok farklı. 40 adet 20-25 yaşında zeytin ağacı var bahçede, geçen yıl 20 tane meyve ağacı diktim...2-3 sene sonra meyve yemeye de başlayacağız inşallah....anadolu yakasından 45 dakikada tarlama ulaşıyorum..ileride küçük bir prefabrik koyup, haftasonları doğal yaşam fırsatı olarak kullanabilirim.

özetle, fiyatı ve lokasyonu uygun olmak koşulu ile tarla yatırımı tam manasıyla uzun vadeli yatırımdır.

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Mart basi 15.80 maliyetle ile blok olarak uzun vade icin aldigim Asels hisselerimin 1/3 unu portfoy dengeleme ve maliyeti sifirlama amaci ile bu sabah 47 TL den satmis bulunmaktayim.
    Geri kalan 2/3 sifir maliyet ile portfoyde %10 oranini gecmeyecek sekilde tasinmaya devam edecektir.
    Syg,
    Tebrikler, zamanla ve çıkış seviyesi harika.

7.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    Sn. Cautionary, benzer bir durumu yaşadım, arkadaşlar bitcoin almışlar, dedim ki ya grafiğe baktınız mı, derinliğine baktınız mı, fazla dillendi, tedbirli olun gibisinden şeyler söyledim. vay sen misin bunu söyleyen, neredeyse üstüme yürüdüler (üstüme yürüyen de maddi durumu kısıtlı olanı). yani öğrendim ki, başkalarının yatırımıyla ilgili iyi niyetli de olsa birşeyler konuşunca trip atıyorlar
    Aslında değişmez kuraldı...uzun vadede yavaş yavaş kazanmak yerine, kısa sürede çok kazanmak istiyorsan, bu iş kumara dönüşüyor...kumarda ise kazanma şansın en fazla %10 dur...ben piyango bileti bile almam, iddia bile oynamışlığım yoktur...ben kazanma ihtimalim düşük olan şeye para yatırmam.

bir ara sormuştuk, %10 ihtimalle %80 kazanmak mı? %90 ihtimalle %10 kazanmak mı? ben hep getiri az olsun, ama ihtimali yüksek olsun derim.

8. Forum da yazan arkadaşlara teşekkür yazımdir

ASELSAN trenin de değil isem burada yazılanları sorgulayıp hak vermemdendir. Burayı takip etmiyor olsa idim bugün stres için de bir gece yaşar yarın için hep umut ederdim.

ASELSAN a çağıran arkadaşlar bütün forumlar da yazdılar yerli oto zadecileri çağırdılar gelin zararinizi kurtarın diye inşallah bir tokatta ASELSAN dan yemezler.

Yarin belki ASELSAN 50 TL yi geçebilir olsun bugün benim kafam rahat
    Hepinize teşekkürler

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 166/637 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •