Sayfa 166/586 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon
Arama sonucu : 4685 madde; 1,321 - 1,328 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1. Son sunuma göre şirketin elinde Büyükyalı, Göktürk 1 ve Göktürk 2 projelerinde satılmaya hazır 10 milyarın biraz üstü varlık bulunuyor, bunların satışı da 1-2 senede biteceğini düşünürsek şirketin hızlıca yeni projelere başlaması gerekir ki çeşme akmaya devam etsin.
    Balmumcu başlanırsa daha bitmeden çok yüksek fiyatlardan satılır, çok iyi konumda, Bizim Mahalle de olabilir.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Alıntı Originally Posted by linux Yazıyı Oku
    Bu arada büyükyalıda m2 si 200 bin liradan satılan blok var hani o katar prensesinin olduğu . Daha orası devreye girmedi
    sn. linux bu kadar bilgiye 9 aylık bilanço tahmini bekliyoruz artık...
    nasip....

3.  Alıntı Originally Posted by sakura Yazıyı Oku
    sn. linux bu kadar bilgiye 9 aylık bilanço tahmini bekliyoruz artık...
    Büyükyalıda Eylül ayı satışları da Temmuz Ağustos gibi giderse, eladaki durumu da ortalamalarda düşünürsem benim beklentim 1,35 milyar TL civarında bir kar beklentim olacaktır. Ama 9. Ayda herhangi bir sürpriz bişiler olmazsa tabiki de

4. Ben projelerin mümkün mertebe en hızlı şekilde başlayacağını düşünmekteyim . Şu an arz kısmında bir yavaşlama varken , talep kısmında herhangi bir yavaşlama görünmemekte . Yılbaşından sonra devletin piyasaya para pompalayacağı duyumunu almış bulunmaktayım . Borsaya gayrimenkule akacağını düşünmekteyim bu paranın.

5.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Son sunuma göre şirketin elinde Büyükyalı, Göktürk 1 ve Göktürk 2 projelerinde satılmaya hazır 10 milyarın biraz üstü varlık bulunuyor, bunların satışı da 1-2 senede biteceğini düşünürsek şirketin hızlıca yeni projelere başlaması gerekir ki çeşme akmaya devam etsin.
    Balmumcu başlanırsa daha bitmeden çok yüksek fiyatlardan satılır, çok iyi konumda, Bizim Mahalle de olabilir.
    Göktürk 2 projesi bir sene besler, büyükyalı 2 sene daha besler, göktürk 3 bugünden sonra 2,5 sene besler . Emlak konuttan alınanlar ise yaklaşık 4 sene besler ama bilançoya girmeden. Boştaki parayla turizme de girilmesi muhtemel, ayrıca Mahmutbey projesi de yakın zamanda vizyona girmesi muhtemel olacaktır.
    Patron domino taşlarını dizmeyi iyi bilir , sıralamıştır o 😉

6.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Genel olarak borsamızda iskonto oranı %50’den fazla yani %10-15’lik iskonto aslında görece pahalı demek. Ayrıca gıda perakendeleri için her an ceza yeme gibi bir durum olduğundan ekstra iskonto olması gerekir. Normalde gyo’ları diğer şirketlerle karşılaştırmak saçma olur ama Ozkgy için bence bu durum geçerli değil. Ozkgy’de favök ve değerleme dışı kar gerçekten inanılmaz bir seviyede. Gıda perakendecileri içinde bence en iyisi olan Migros ile FD/Favök açısından kapışacak seviyede. Bir gyo’dan beklenmeyecek çarpanları var.
    Ben BIMAS çok iskontolu demek için yazmadım onu. Arkadaşın OZKGY ve BIMAS karşılaştırmasının anlamsız olduğunu göstermek için yazdım. BIMAS benim portföyümde olmayan bir hisse. Orada demek istediğim perakende sektörünün tüm dünyada pahalı fiyatlandığı, çünkü stok devir hızı yüksek ve çok fazla duran varlık yatırımı gerektirmiyor yeni şubeler açmadıktan sonra. Para genelde çabuk dönen mallara gidiyor ve hızlı nakit akışı sağlanıyor. GYO sektörü öyle değil. Alımı satımı çok hızlı olan işler değil, zaman zaman durgunluklar olabiliyor eldeki stokların döndürülmesinde. Bu sebeple b u sektörün bir çok sektöre göre ucuz fiyatlanması çok anormal değil.
    Sadede gelirsek, o yazı BIMAS'ın ucuz olduğu vurgusu için değildi. Şirketler kendi skalalarındaki benzerleri ile karşılaştırılmalı.
    "İyi bir planın en büyük düşmanı, mükemmel bir planın hayalini kurmaktır."
    Clausewitz

7. Piyasaya aşırı bir para girişi var, henüz bize gelen yok, hacim de geberik, para ve tahtacılar bankalarda.
    Dün de dile getirmiştim acaba GYO hissesi alacaklarına blok varlık mı alıyorlar, dün sn. Linux da buna benzer bir satıştan söz etmişti.
    O zaman patron almalı hisselerini, parayı boşta tutmaması lazım şimdilik, proje yok şu anda nasıl olsa.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by linux Yazıyı Oku
    Büyükyalıda Eylül ayı satışları da Temmuz Ağustos gibi giderse, eladaki durumu da ortalamalarda düşünürsem benim beklentim 1,35 milyar TL civarında bir kar beklentim olacaktır. Ama 9. Ayda herhangi bir sürpriz bişiler olmazsa tabiki de
    sayın linux,bu kar sadece 3.çeyrek içinmi yoksa ilk 9 aylığın toplamımı.tek çeyrek içinse mükemmel.yok ilk 9ayıntoplamı ise az değilmi.

Sayfa 166/586 İlkİlk ... 66116156164165166167168176216266 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •