Onemli Gunler Banner
Sayfa 169/981 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,769
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bugün belediye ile görüştüm. Bu muafiyetten yararlanan 12 bin civarında emekli varmış, nüfus md.lüğünden her yıl bunların ikametleri kontrol edilerek güncelleme yapılıyormuş. Toplamda 734 tl. olan ceza silindi. İtiraz etmeyen , tebligata uyan parayı yatırıyor. Ailesinde bu durumda olanlar için bilgi vermek istedim.
    kendinin oturduğu evde senin mi, yoksa kiradamı oturuyorsun.

başka evin olunca, emeklide olsan hepsinin emlak vergisini alıyorlar,

başıma geldi.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

2. Damadı alsa hah işte Özgeden dolayı adamı kovdu diyecekler...

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Sepetlenecek olduğunu ve hatta kimler olduklarını da tahmin edebiliyorum ama bunların arasında baştan beri damadın olmadığını düşünüyorum.
    Ben de damadın gönderilmeyeceğini düşünüyorum. Aksi halde son çıkan spekülasyon ve dedikoduların doğruluğunu kabullenmek anlamını taşır. O yüzden damat yerinde kalır bence

4.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    kendinin oturduğu evde senin mi, yoksa kiradamı oturuyorsun.

başka evin olunca, emeklide olsan hepsinin emlak vergisini alıyorlar,

başıma geldi.
    Önemli bir detay daha var yıllık geliriniz eğer 120.000TL'yi geçiyorsa (faiz gelirleri,temettüler,emekli maaşı ... herşeyin toplamı)

Hiçbir muafiyetten yararlanamıyorsunuz. Kira gelirindeki %20-25'lik muafiyetten dahi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ben de damadın gönderilmeyeceğini düşünüyorum. Aksi halde son çıkan spekülasyon ve dedikoduların doğruluğunu kabullenmek anlamını taşır. O yüzden damat yerinde kalır bence
    Erdoğan için şu aşamadan sonra liyakat değil sadakat önemli.

Liyakat sorununu daha alt kadrolardaki bürokratlar ile çözmeyi planlıyor olmalı.

Riskli. Ama sonuçta karar onların.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,769
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Önemli bir detay daha var yıllık geliriniz eğer 120.000TL'yi geçiyorsa (faiz gelirleri,temettüler,emekli maaşı ... herşeyin toplamı)

Hiçbir muafiyetten yararlanamıyorsunuz. Kira gelirindeki %20-25'lik muafiyetten dahi.
    ben oturduğum ev için emekli olunca dilekçe verdim,

3 sene sonra geçmişe dönük tüm borçları tebliğ etti belediye,

sistemde memleketinde eve ortaksın dedi.

eyi da, öyle ce duruyor orada, başkası oturuyor, kira geliride yok oradan.

ödeyeceksiniz dediler, ödedim..
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Valla Reyisin kızının parmağında yüzük yok diyorlar, oy kullanırken fotoğrafını çekmişler, evvelden takiyormuydu bilmem, örneğin ben yüzük takamam.

Alçakça bir iftira değilse, yakında çıkar kokusu damat mamat kalmaz o zaman.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8. Burada herkes emekli midir yaw ? Yaş ortalaması kaç bu topiğin?ben şahsen 40 yaşımdayım,sizler?

Paylaşımlarım sohbet amaçlıdır...
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

Sayfa 169/981 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •