Sayfa 181/292 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon
Arama sonucu : 2329 madde; 1,441 - 1,448 arası.

Konu: KATMR - Katmerciler Ekipman

Bir tane hisse ile ilgili paylaşım yok , sürekli birilerine hakaret & kötü söz kullanılmakta , buna bir son verin hisse başlıklarında hisse harici paylaşım yapmıyoruz .. İsrarla devam edenlere ceza vermek zorunda kalacağım . Yazdıklarınızın çoğu basınızı ağrıtacak cinsten .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Şirketimiz Yönetim Kurulu 27.08.2020 tarihinde saat 17.00'de şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki kararları almışlardır.

- Şirketimiz Esas Sözleşmesinin 6. maddesinin vermiş olduğu yetkiye istinaden, Şirketimizin özkaynak yapısının güçlendirilmesi, savunma sanayi alanındaki projelerin finansmanı, finansal borç ödemeleri ve işletme sermayesi ihtiyacının fonlanması amacıyla 450.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 75.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin %190 oranında bedelli olarak 142.500.000 TL tutarında nakden artışla 217.500.000 TL'ye çıkarılmasına,

- Mevcut ortakların yeni pay alma haklarının kullandırılmasına,

- Nakden artırılan 142.500.000 TL'lik sermayeyi temsil edecek payların 11.400.000 TL nominal değerli kısmının A grubu nama yazılı, 131.100.000 TL nominal değerli kısmının B grubu hamiline yazılı olarak ihraç edilmesine,

- Ortaklarımızın nakit olarak artırılan 142.500.000 TL tutarında sermayeyi temsil eden paylarına ilişkin yeni pay alma haklarının 1,00 TL nominal değerli pay için 1,00 TL'den 15 gün süreyle kullandırılmasına, bu sürenin son gününün resmi tatile rastlaması halinde, yeni pay alma hakkı kullanım süresinin, izleyen iş günü akşamı sona ermesine, mevcut pay sahiplerinin rüçhan hakları karşılığında A grubu nama yazılı paylar için A Grubu nama, B grubu hamiline yazılı paylar için B grubu hamiline yazılı pay verilmesine,

- Nakit olarak artırılan sermayeyi temsil eden paylara ilişkin yeni pay alma haklarının kullandırılmasından sonra kalan payların nominal değerden düşük olmamak üzere Borsa Birincil Piyasa'da oluşacak fiyat üzerinden 2 işgünü süreyle satılmasına,

- Kalan payların Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa'da satılmasını takiben kalan paylar olması halinde söz konusu payların İsmail Katmerci tarafından satın alınacağının taahhüt edilmesine,

- Sermaye artırımı nedeniyle çıkarılacak payların şirket ortaklarına SPK ve MKK'nın kaydileştirme ile ilgili düzenlemeleri çerçevesinde kaydi pay olarak dağıtılmasına ve yeni pay alma haklarının kaydileştirme sistemi esasları çerçevesinde kullandırılmasına,

- Sermaye artırımı işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla gerekli başvuruların yapılması, izinlerin alınması ve işlemlerin ifa ve ikmali için Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş., T.C. Ticaret Bakanlığı ve ilgili diğer tüm resmi kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli her türlü işlemlerin yapılması hususunda yönetime yetki verilmesine

Oy birliği ile karar verilmiştir.

3. Sermaye Artırımının Gerekçesi ile Sermaye Artırımından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yerleri Hakkında Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 27.08.2020 Tarih ve 2020/22 sayılı kararı aşağıda ki gibidir;

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş., özkaynaklarını güçlendirmek ve başta savunma sanayi alanındaki projelerin finansmanı amacıyla sermaye artırımına karar vermiştir.

Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 450.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 75.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesi, tamamı nakden olmak suretiyle %190 oranında bedelli olarak 142.500.000 TL artışla 217.500.000 TL'ye çıkarılacaktır.

Bedelli sermaye artırımı kapsamında ihraç edilecek 142.500.000 TL nominal değerli pay karşılığı minimum 142.500.000 TL olması beklenen sermaye artırımı gelirinden 700.000 TL olması beklenen masraflar düşüldükten sonra 141.800.000 TL kaynak elde edilmesi planlanmaktadır.

Şirketimizin özkaynaklarını güçlendirmek ve başta savunma sanayi alanındaki projelerin finansmanı sağlamak üzere yapılacak sermaye artırımı sonucunda elde edilecek kaynağın aşağıdaki şekilde kullanılmasına karar verilmiştir.

Şirketimizin vadesi gelen finansal borçlarının ve işletme sermayesi ihtiyacının fonlanmasında şirketin hâkim ortaklarından sağlanan fonlardan 37.553.668,93 TL'si sermaye artırım işleminde mahsuben kullanılacaktır.

Sermaye artırımından elde edilecek kalan 104.246.331,07 TL'lik kaynak ise;

- 25.000.000 TL'lik kısmı şirketin savunma sanayii alanında üstlendiği projelerin finansmanında,

- 24.246.331,07 TL'lik kısmı şirketin işletme sermayesi ihtiyacında,

- 55.000.000 TL'lik kısmı ise finansal borç ve faiz geri ödemelerinde kullanılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Sermaye arttırımı beklenen bir durumdu hayırlı olsun umarım borcu kapatır ve kar üreten bir şirket pozisyonuna gelir. hyayırlı olsun
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

5. Patroncummmmm yapistirmissin bedelliyi. Bu kadar hizli beklemezdim azicik hisse satisinin sogumasini bekleseydin. Eveeet soygunculari SPK ya sikayetin vakti geldi. Ise yarasin yaramasin, Cimer ve Bimer e yazarken ellerim yorulmuyor.

Yalniz memleket ne ala degil mi ?

2019 da hisse sat %200 bedelli yap, parayi car cur et
    2020 de hisse sat %190 bedelli yap.

3 te 1 i patrondan, 3 te 2 si yatirimcidan faizsiz kaynak.

Ky ye de 3 u 1 arada

6. Vay benim Furkanım vayyy..
    Önce milyon lotları geçir millete sonra patlat bedelli..
    Şu kağıt nasıl borsada işlem görüyor, insanlar neden almaya yelteniyor gerçekten yazık..
    Adamlar borsaya kote olmuş milletin her şeyini alıp ticaret yapmadan zevki sefa içinde yaşamak için..
    Sayfalar yazılır da gerek yok..Umarım SPK izin vermez bu sırtlanların bedellisine

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
     Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Vay benim Furkanım vayyy..
    Önce milyon lotları geçir millete sonra patlat bedelli..
    Şu kağıt nasıl borsada işlem görüyor, insanlar neden almaya yelteniyor gerçekten yazık..
    Adamlar borsaya kote olmuş milletin her şeyini alıp ticaret yapmadan zevki sefa içinde yaşamak için..
    Sayfalar yazılır da gerek yok..Umarım SPK izin vermez bu sırtlanların bedellisine
    Milyon lotlar borsaya kot edildi ve büyük olasılıkla bir ahbaba ödünç verildi. Katmer tahtasını canlı izledim işlem yaptım o gun. İnfo o kadar hızlı mal sattı ve karsılıgında alındı ki o gün anladım bedelli yapacagını.(zaten fınassalllar gel yap artık yuksek bedellıyı dıyordu) bu hisseyiğ yukarı sürmeden o mılyon lotlar satılmaz arkadaşlar. PATRON EŞŞŞŞŞEK GİBİ HİİSEYİ YUKARI SÜRECEKTİR.
    YOKSA O HISSELERI SATAMAZ! SABREDEN KAZANIR SPK ONAYINDAN SONRA 2 AY VAR TAKRIBI 75 GUNLUK SÜREMİZ BASLAMISTIR....
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

8. Sirket sahipleri mahsuplastiktan sonra kalan 104 m TL kaynagin 55 m TL si borc ve faiz. Yani diyor ki patron ben batirdim siz kurtarin. Borcunu da faizini de kendin ode Ismail Katmerci. O tufaya 1 kere duserim. YTD

Sayfa 181/292 İlkİlk ... 81131171179180181182183191231281 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •