Sayfa 185/1230 İlkİlk ... 851351751831841851861871952352856851185 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Geçen sene 3.4 dağıtmış tüpraş
    Tahminleri 1 artarsa 4,4 olur bu da tahmin edilen karın dağıtımı olarak yüzde 118 i hesaplamışlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. 2 sene evvel 2 milyar artmış temettü bu sene daha iyiymser hesaplamışlar 1milyar artışla o rakamları bulmuşlar

3.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Niye dağıtamasın. Geçmil yıl birikmiş karlarını dağıtabilir. Borçlanır yine dağıtır. Koçun tipik huyudur inek gibi sağar şirketleri. Borçlanıp temettü veren şirketlerden uzak durmak gerek. Veya borcunu ödemeden ha bire temettü veren. Misal türk traktör her sene karını dağıtır tümüyle ama eksik olmasınlar borcunu da ödemez. Nolcak ki konkordato ilan eder geçer.

Dağıtamaz demedim ki.. Neden dağıtsın dedim? Daha önce yapmış mı, yaptıysa neden yapmış? Şu anda yapacağını varsaymamıza neden olacak bir done var mı elimizde?

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Hic bilmiyorum ama buradaki Tuprs ve Froto temettulerini verseler bana sevincten ters parende atarim.
    Syg,
    Şirketi zora sokmayacaksa borç ve nakit akışı anlamında ben de zeybek oynarım

5. 2009 ve 2011 de yapmış evet kriZ dönemleri koç holdingi rahatlatmış olabilir. Şuan da krizden geçiyoruz öngörüleri olabilir ama altı üstü tahmin Zaten.

6.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    2009 ve 2011 de yapmış evet kriZ dönemleri koç holdingi rahatlatmış olabilir. Şuan da krizden geçiyoruz öngörüleri olabilir ama altı üstü tahmin Zaten.

hasan cok boş konuşuyorsun...

bize 3-4 tane hisse önersene, seninkileri bi değerlendirelim.

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    hasan cok boş konuşuyorsun...

bize 3-4 tane hisse önersene, seninkileri bi değerlendirelim.
    Sen çok dolu konuş ta işe yara hadi.
    Bankaya git sana önersinler yok ısrarcıyım dersen twittera geç sen tavuk gibi bi yolun

8. bist kumarhanesinde yatırım yapılacak şirketler olarak gördüklerim.
    aselsan
    tüpraş , tofaş , ford koç grubu
    isdemir eregli oyak grubu ( çimento lazımsa adana )
    kimyadan petkm ve soda derim.
    5 sene temettüyü tekrar hisse alacaksam isyat

demir çelik sektöründe kağıtlar tekrar dağıtılabilir iyi takip etmek gerek. zamanında çimentolar favoriydi.. şuan demirçelik.. ne olur bilinmez.. geçerli sebepler haricinde temettü vermeyen şirkete yatırım yapmam. temettü vermeyen patron genelde kasadan götürür bu da bakış açıma terstir. faiz mantıklıdır. bu kumarhanede ana parayı korumak bile zorken %30 faiz şamda kayısıdır.

bunların dışında yatırım yapacağım parayla kıbrısa gider oyunumu oynarım kucağımda fıstıklarla viskimi içer parayı sıfırlar dönerim daha iyi..

Sayfa 185/1230 İlkİlk ... 851351751831841851861871952352856851185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •