Sayfa 190/645 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290 ... SonSon
Arama sonucu : 5158 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Bankacılıkta NET FAİZ MARJI KAVRAMI VAR .

BNFM=. 5,3 veya düşerse 4,6 gibi …

Bankacılıkta sabit menkul kıymet ve tüfe endeksli menkul kıymetlerin özkaynak içindeki oranları ve getirileri var .

%40-50 faizin 80-100 milyar tl ye ödenmesi meselesi

Bankacılıkta gecelik repo piyasandan borçlanma bu paranın kredi kart müşterisine %30 faizle satışı negatif kredi mevduat makasına rağmen % 3-4 eksi olabilir ciddi bir fazladan kredi üretimi ve mevduat giderlerinin merkez bankası fonlarıyla karşılanması kavramı var .

Şimdi diyorlar li mevduata %40 faiz ödüyor bankalar enayi diyorlar YALAN. BU PARA dolaylı yoldan devlet tarafında. Repo ve %10-12 faizli fonla ucuz şekilde karşılanıyor ve krediye dönüşüyor ticari krediler bu yüzden % 16 bu ilke bu yüzden SANAYİ AYAKTA KALABİLİYOR .

Sanayi % 30 kobiler % 35 ile kredi kullanmıyor mu elbette mümkün ama o kobi işte destek alma haklarını tüketmiş kar etmeyen ve işletme borcu ayyuka çıkmış kötü yönetilen bir mini kobidir spor kulüpleri buna örnektir inanılmaz faizle borç alan batık yapılardır , dev sanayiler uygun faizle kobi destek kredileriyle fonlanır kaynaklar kamu ile hazırlanır banka aracılığıyla kullandırılır .

Mevduata ödenen diyelim net %32 faiz var , aslında tüm müşteriler bu faizi almıyor ama hadi diyelim aldılar kredi bireysel ve ticaride de ortalama % 27 bileşik olsun eksi 5 bir zarar var değil mi evet ama 3 aydır bu zarar zaten vardı 2023 başından bu yana kredilerde 1 trilyon tl büyüme olmuş , getirisi 270 /4 farz edelim . Buna karşın yabancı para mevduatları oldukça fazla olduğundan orda bir ciddi mevduat FAİZİ GİDER YOK HATTA SIFIRA YAKIN VE devlet kkm sisteminin ödemelerini de karşılıyor , kkm faizi değil YP mevduat kaleminde düşük faiz bar

yabancı para mevduat sahipleri PARALARINI KKM YE TL CİNSİNDEN dönüştürmek ve yüksek faiz almayı TERCİH ETMİYORLAR bu da bankaların temelde zarar edecekleri o malum eksi. Mevduat ve kredi faizi makasında birden bire kar etmelerini sağlayan illüzyon oluşturuyor

Bankalar ithalatçı ihracatçı yabancı para sahibi şirketlerin teminat ve ticari işlemlerde bulundurmak zorunda olduğunu kredileri garanti sağladıklarından aslında mevduat zaraflarından kurtulmuş ve muazzam kar eder hale gelmiş olmaktalar ..

Özetle kapitalizmin gerçeği TİCARET BANKALIRIMIZIN BİR KOLDAN SÜPER MEVDUAT GİDERLEİRNİ NÖTR HALE GETİRİRKEN DEVLET DE %9-12 fonlama şle hem sanayiyi ayakta tutuyor hem de bankalara net faizi marjı diri tutarak kar plase ediyor .

2 koldan korunan bir YÜKSEK KAR REJİMİ bankalarımızda var kkm kalkarsa enflasyon olursa bankalar batarmış G ÜÜÜÜ LEEEE RİİİMMM

KAPİTALİZM YOK OLUR TŞCARET DURUR DEVLET %10 faiz fonlamayı keserse Sovyet tipi bankacılığa geçer bizim bankalar yine de kar ederler bu şirketlileri çok küçümsüyorsunuz yanlış yapıyorsunuz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    %40 iş banlarındayım maliyetim 10.58 tl gayet iyi
    %40 defansid dolar endeksli hisseler aldım sabah tesadüfen patlamadan istifade edildi …
    Koç holding Pegasus ve Kasada para dolu aselsan
    ...
    benim ciplak maliyetim 2.12, giydirilmis (firsat maliyeti eklenmis) maliyetimse 3.84
    maliyetin cok da önemi yok aslinda
    robotlara selam olsun

3. Benim de maliyet 1,45. TL en son 10 Mayıs Çarşamba filan 12,56 gibi satıp en son dipten paçal alıp 10,58 düşürdüm ya abi neticede yazmayı unutmuşum , bir de temettü çıkarsam 84 kuruş ne eder
    61 kuruş olmuş yaa 😂😂😂. Koş Sevim koş 61 kuruşa iş bankası veriyorlar

enayi pala 12 mayısta almayacaktın ı malları 15 tl iş bankası neyse 2 tl maliyetim düştü şükür ))

4. Madde madde bankaların dehşet karlarını muazzam , potansiyellerini yazmak , konuşmak hatta bunları tartışmak şart bu lazım

cahil cüheylan ve amatör kalan köy ve bilgisizler çok fazla …. hisse net tayfası da viopcu kafasına alık ama yanlış borsa ucuz ve YALAN söyleyen insan sayısı sonsuz .. ülkemizde borsacı görünen spekülatörden geçilmiyor ,

Ben teknik bakıyorum bankalarda risk görmüyorum en zor 10 senede Kandemir dahil karlarını 1 milyar dolardan 3,5 milyar dolara tüfek ve ucuz fonlarla pahalı kredilerle taşıdılar doğru ama sürdürülemez bir durum da yok ..

2003-2004-2005 senelerine gidelim sadece o senelerde enflasyon muhasebesi ortamında bankalarımız aktif net karlılık oranlarını rasyo olarak yayınlarlardı o radyolar açık bebekteki idi , Öngörülen ortamda arkadaşlar bankalar aktifleri 2 trilyon tl dayanmış ise 20 milyar tl kar etmez bu her durumda imkansızdır , Met kar aktif oranı 30 ile 38 arası olmadı makuldür % 3,3 diyelim

İş bankasında 1,6 trilyon 2023 sonu aktif var olacak bunu minimum 0,03 çarpsak 48 milyar tl kar eder bankanın ölüsü en berbat ekonomik ortamda bile yüksek kar eder düşük fk fiyatlar ve patlamaya hazır bomba 💣 hisseler olurlar

Bunalıma girecek Nafile SHORTCULAR D o bankların ellerinden öpmek için sıraya girerler benden söylemesi cehalet okumak ile giderilir BANKA YATIRIMCISI OLUNUZ KORKMAYINIZ MEHMET ŞİMŞEK MI EKONOMİNŞN KAPTANI OLUR YENİ MEZUN EMİNE KARAŞİMŞEK Mİ EKONOMİ BAKANI OLUR BUNA BİLE bakmayın kriz olmasın sert önlemeler alınsın taş gibi güven verilsin cari açık kayıt dışı mafyatik ekonomiyle kapatılır mecburen bu yol kullanılmalı … tezine karşıyım doğru ama gerçekler bu yönde ise dünyada hukuk kural tanımayan onlarca ülke varsa ve savaş çıkaran insan kanı dökenler emperyalist güçler ise batı doğu farketmez legal olmayan şekilde cari açığımız kapanacak para gelsin de kaynağı önemsiz siyasi vaadi ülke saygınlığını azaltır doğru ama görünen köy de budur kriz savar kayıt dışı ekonomik dolarlardır ve devamlı gelmeyi sürdürecek bu kaynağı belirsiz dolar girişleri…. Ülkede namusu alın teriyle çalışan milyonlarca insanın aç kalmasını, yoksulluk çekmesini de ironik şekilde önleyecek görünmektedir .

Sosyal medyada can sıkıcı seviyede fetöcüler galiba tl ve piyasa ekonomisi ile doları sevmeyenlere ve bankalara sanki düşman olmuşlar bu adamlar NE FAİZ MARJI NE makas ve fonlana hiç bir dünyevi finansal iktisat kuralından bilseler dahi bahsetmek istemez haldeler ,

5. 2023 Mayıs aktif oranı 1,6 trilyon sene sonu 2 trilyonu geçer arkadaşlar 60 milyar tl altı ne takar rakamı komiktir bence beklenti anlamında !!

6. Seçim bitnek üzere, depremi de atlattık. Artık piyasa zaten 5700 lerden 4300 lere kadar inmiş ve suan 4590 civarinda. Artık olumsuzluklar gitti bence ve piyasa onumuzdeki haftadan başlayarak normale dönüş cabasina girecek. Ucuz olan hisseler yukselmeye başlayabilir. Ayrica yabanci orani da %27,85 lere kadar inmiş. Bu rakamlar son yılların en düşük rakamları. Bankalardaki yabanci takas orani sanki yatayda gibi görünüyor. Sanırım satanlar bizim balinalar oluyor. Ayrica bu iş bankası dır. Başka şirketleri de var. Holding gibi bir yapisi var. Kaç yıllık köklü olan bir bankadır. Turkiyede bankacılık sistemi saglam bence. Son yillarda batan banka duymadım. Yöneticileri de bana göre profesyonel dir. Haftaya daha guzel açılışlar ve devamini bekliyorum bakalim. Eğer yabancilar da alımlar için devam ederse eğer genelde sanayi şirketleri, bankalar başı çekiyor genel olarak. Bankalar ve gyo şirketleri bir hayli ucuz görünüyor bence. Birde bu bankanın geçen yıl yaptığı kâr rakamı muazzam. Belki geçen sene kadar yapmaz ama %30 düşüş yapsa bile bu rakamlari da baya iyi olur. Şu ortamda enflasyon uzerinde kâr rakamlari olacağını düşünüyorum. Acelem yok beklicem biraz bakalim
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

7. Cepten yazdığımdan hızlı gurbetçi modunda kopuk anlarım bozuklukları dolu yazılar çıkabiliyor , madde madde Öğretci her okuyanın severek anlayacağı şekilde bankalar nasıl kar EDİYORLAR yazmak istiyorum

Negatif makasa rağmen tüm bilanço raporlarında net faiz menü 5,5 dayanmış bunun sırrı sadece yabancı para mevduatlara ödenen %8 bulmayan düşük faiz gideri değil yüksel tüfe endeksli menkul kütler geliri ve kredilerin faiz gelirlerinde bileşik büyüme hızındaki potansiyelerdir bir mühendis olarak proje bazında 30.000 analitik işlem yaparız 4 gün içinde sadece ..

Bankaların bilanço analizini yapmak ve 3-4 ana koldan kar etme ve ülke ekonomisinde tüm zorluklara rağmen katkı sunma becerilerini umarım anlarız

Ali’nin külahını veliye velinin külahını Cemile takan bir finansal sistemin oyuncularıdır Türk bankaları ve bir havuz gibi düşünün musluktan % 5-10-15-20-30 gider masrafla gelen paralar var .

Gelir kalemler de şaşırtıcı %10-15-20-30-35-50 diye gidiyor

8. Özetle Türk bankacılık sistemi ÇİFT PARALI BANKACILIK SİSTEMİDİR

TÜRK BANKACILIK SİSTEMİ okta nona 8 -9 çeşit faizle gelir gider hesaplayan ÖRNEĞİ DÜNYADA AZ RASTLANAN BİR BANKACILIK SİSTEMİDİR .

Neşteri alıp sistemin tüm organlarını tek tek inceleyeceğiz anlayacağız İş bankası şu bu değil arkadaşlar bu işler okumak anlamak işi bilanço analiz işi bu …

Sayfa 190/645 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •