Onemli Gunler Banner
Sayfa 191/654 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1. endeks %1 eksideyken de durdo 5,72 civarında idi...endeks %2 düştü kapanış da 5,72 oldu...yani endeksin ekstra düşmesi durdoya ekstra bir darbe vurmadı...şu anda bu ilk olumlu davranıştır..umarım ki durdo endeksten pozitif ayrışsın ve toparlansın...

geçen hafta maharaj arkadaş buraya gelmişti ve o vakit fiyat 6,70 civarı idi...çeyrekte 15 milyon kar yapacak deyince bütün arkadaşlar zaten bunu biliyoruz demişlerdi...

peki bunu bilmemize rağmen hisse neden çıkmıyor ??

birincisi teknik anlamda henüz çıkışa geçmedi..ikincisi 2018 üçüncü çeyrek ile son çeyrekte gelen bilançolar sırası ile %20 lık dolar çıkışı ve %12 lik dolar düşüşünün etkisi altındayken geldi..o yüzden de bir çok kişi tarafından bu gelmesini tahmin ettiğimiz kar muğlak olarak görülüyor...

işte 2019 ilk çeyrekte öyle agresif dolar hareketleri yok...buda herşeyin daha da açık ve net olmasını sağlayacak...2019 ilk çeyrek karı yepyeni bir sayfa olacak aynı zamanda önceki bilançoları teyit edecektir...zaten aylar önce yepyeni bir durdo ile karşı karşıya olduğumuzu söylemiştik...şimdilik bunun bilanço ile netleşip teyit olması gerekiyor..bu yüzden ilk çeyrek bilançosu çok önemlidir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Forumdaki bir arkadaşın blog yazısından alınıp tarafımca hisse başlıklarında paylaşılmıştır.. Kendisinin eline sağlık.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. durdo 2018 ilk üç çeyrekte yoğun bir döviz baskısı altında kaldı...son çeyrekte ise bu baskı kalktı..kalkar kalkmaz da 14,5 milyon net kar yaptı...cirosunu çok güzel artırdı...sadece bir çeyrekte yaptığı kar ile 2017 yılının tüm karı olan 11,3 milyondan daha fazla kar yaptı...

2019 yılında gelecek bilançolar ile durdo gözde hisselerden birisi olacaktır...bir çok hisse şu anda fk 5 ve üzerinden değer görüyor...biz ucuz olsun diye fk 4 e göre hesap yapacağız..o vakit tek bir çeyrekte ne kadar kar yapıyorsa olması gereken fiyatı o miktar olur...mesela ilk çeyrekte 15 milyon kar yaparsa olması gereken fiyatı 15 tl...yok 20 milyon kar yaparsa o vakit de 20 tl olmalı...

durdodan teknik alış ve satış noktalarını da gözeterek ve bazen trade de yapılarak güzel kazançlar yapılacağına inanıyorum..çünkü temel olarak tek çeyrekte sermayesi kadar kar yazıp da fiyatı çok aşağılarda olan hisse yok..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Forumdaki bir arkadaşın blog yazısından alınıp tarafımca hisse başlıklarında paylaşılmıştır.. Kendisinin eline sağlık.

durdo sadece tek bir çeyreğin performansı ile bu tür listelere giriyorsa , 2019 yılı 4 çeyrek bilançosunda kim bilir hangi listelere girecek...

5. Çeyreklik karın buyuk bi kısmı kambiyo kari... Kara odaklanmak yanlış yere götürür... Faaliyet karına bakmak dah rasyonel tahminler yapabilmeyi olanak kilar...

6. Çeyreklik 20 milyon gibi bir kar biraz uçuk tahmin.... 15-17 milyon faaliyet kari 10 milyon civari net kar olası beklenti....

7. dolar 5,43 tl ye gerilemiş...bir kaç gün daha böyle devam ederse tekrardan dönem başındaki 5,30 seviyelerine geriler...aslında en çok istediğim de odur...dolar dönem başına göre nötr bir kapanış yapsın...böylece doların bilançodaki etkisi sıfıra düşsün ve o vakit durdonun gerçek faaliyet karını görmüş olalım...

sonraki bilançolarda da doların durumuna göre tahminler yapılabilir...tabi her çeyreğe bir önceki çeyrekten bir miktar daha fazla ciro ve kar ekleyerek...

8.  Alıntı Originally Posted by kingsailor Yazıyı Oku
    Çeyreklik karın buyuk bi kısmı kambiyo kari... Kara odaklanmak yanlış yere götürür... Faaliyet karına bakmak dah rasyonel tahminler yapabilmeyi olanak kilar...
    24 milyon kar yapmıştı zaten..bunun 10 milyonu kambiyo karı dersek geriye 14 milyon kar kalır..tabi vergi düşmemiş haliyle...2019 yılında bu 14 milyonluk karın biraz daha yukarı çıkmasını bekliyorum...15-20 milyon aralığı mantığıma uygundur..eğer dövizden bir miktar zarar olursa vede kardan vergi de düşerse 15-17 milyon olabilir diye düşünüyorum..

Sayfa 191/654 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •