Sayfa 196/256 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246 ... SonSon
Arama sonucu : 2042 madde; 1,561 - 1,568 arası.

Konu: ALFAS - Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by balplus Yazıyı Oku
    Ben sadece, güneş paneli üretimi ile devam ederse birkaç sene sonra tökezleyeceğini düşünüyorum fakat şirket yönetimini beğeniyorum. Genel kurul toplantısında üretim bantlarını bile bir yıl içinde beş kere değiştirdiklerini söylemişlerdi galiba. Yurtdışı yatırım yapma çabaları, yurtdışı fuarlara katılmaları olumlu hareketler. Bir de enerji depolama işi var fakat o iş tam olarak nasıl bilmiyorum. Şirket enerji üretip depolayıp mı satacak yoksa enerji depolanmasına yarayan bileşenleri mi üretip satacak? Bu konu hakkında bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim. Öyle ya da böyle yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bana yönetime güven konusunda bist standartlarında ortalama üstü bir güven veriyor. Bu da gelecekte de yönetimin mutlaka bir şeyler yapabileceğinin sinyallerini veriyor. Bu konu hakkında da yorumunuz varsa okumak isterim. Hepinize hayırlı yatırımlar dilerim.
    Depolama hakkında genel bir özet bir bilgi şurada bahsedilmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=WBQYm5E7_K8

Tüm dünyada ve Türkiye'de yenilenebilir enerjinin büyüme aşaması enaz 20 ila 30 yıl arasına gösteriliyor. Endişeler yersiz.

2. Türkiye'de acaba çok mu fazla GES üreticisi oldu diye düşünenler vardı.
    Bu haberden bilgileri var mı acaba?

https://www.bbc.com/turkce/articles/c3gmy03v21jo

Çin'in yanında karınca gibi kalmış kapasitemiz. Daha Çinliler kapasiteyi katlama derdindeler.

3. Borsa rekor üstüne rekor tazelerken bu hissenin bu halini yorumlayacak bir arkadaş varsa buyursun yazsın. Sabah piyasaya benzer bir açılış, 11-12 saatleri arası rekora yönelik bir girişim, öğleden sonra yavaşlama, hızlı düşüşler, beyhude çabalar, kapanış cüzi bir artı. İlginç olan aynı hareketi günlerce aynen tekrar etmesi.

4. Bugün tüm bizimle aynı sektörde olan Gesan europower cwene smrtg bugün tabiri caizse nal topladılar.. Özellikle Alımlar bist 30 hisselerinde yoğunlaştı..Tüm endeks rekora koşarken birçok kağıt tavandan işlem görürken bizim ALFAS ın yerinde sayması sinir bozucu.ALFAS da esas hareketi Bedelsiz kararının SPK tarafından onayından sonra başlayacağını tahmin ediyorum..Bölünme haberi ile birlikte 500 lü rakamlardan bölünmesi hiçde sürpriz olmayacaktır..

5. Kur duyarlılığı ile ilgili yatırımcı ilişkileriyle görüşen oldu mu ? Son dönemdeki baskı acaba buradan mı kaynaklı diye düşünmüyor değilim.

Doların değer kazanmasıyla 180-200 milyon arası zarar oluşuyor gibi.

6.  Alıntı Originally Posted by B.ymn Yazıyı Oku
    Kur duyarlılığı ile ilgili yatırımcı ilişkileriyle görüşen oldu mu ? Son dönemdeki baskı acaba buradan mı kaynaklı diye düşünmüyor değilim.

Doların değer kazanmasıyla 180-200 milyon arası zarar oluşuyor gibi.
    Neredeyse bütün satışlarını dolarla yapan bir şirket nasıl olurda doların değer kazanmasından zarar etmesi hangi akla uyar?

7.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Neredeyse bütün satışlarını dolarla yapan bir şirket nasıl olurda doların değer kazanmasından zarar etmesi hangi akla uyar?
    Valla bende anlamış değilim. Yatırımcı ilişkilerine yazdım. 1Ç Finansal Raporunda kur duyarlılık tablosu altında doların yüzde 10 değer kazanması 52 milyon zarar yazdığı belirtilmiş. (Sayfa 45)

8. Şirket yanılmıyorsam 2 kurulum yapan GES şirketine fason mal üretiyordu ve bunu da raporda üretmin devamını sağlamak olarak raporlamıştı. Hatta en son yaptığı anlaşmayı da TL üzerinden yaptı. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1160562 buradan ulaşılabilir. Bazı hammaddeleri ithal ediyor ve TL üzerinden fason mal üretiyorsa kur riski olabilir. Kağıdın az lotunun olması sert hareketler yapmasına sebep oluyor. Sakince bölünmeyi beklemek gerek .sat al ile lot arttırablirsek iyi ama arkadan bakmak da var. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    Şeref'inle oyna, Hakkı'nla kazan

Sayfa 196/256 İlkİlk ... 96146186194195196197198206246 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •