Sayfa 203/462 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon
Arama sonucu : 3693 madde; 1,617 - 1,624 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Geçen sene dolar 9 civarı iken Arena 20 lirayı görürse borsayı bırakacaktım.Müsade etmediler,öyle kolay jübile yok dediler.
    Hakkımızda hayırlısı olsun.

2.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Tespitlerin ve paylaşımların için tekrar tebrik ederim lütfen bildiklerini öğrendiklerini paylaşmaya devam et. Çok yararlanıyoruz bunlardan.
    Emirhan bey, düşünceleriniz için öncelikle size teşekkür etmek isterim. Ekstra bir çaba gerekmiyor aslında, iyi araştırmak ve iyi analiz etmek gerekiyor. Ben sizlerin yazılarını takip ettiğim gibi, önemli gördüğüm konularda da yazmaya devam edeceğim. Sizin ve diğer arkadaşların yazıları gibi, hepimiz birbirimizden bilgi alışverişi yapıyoruz aslında burada.

Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Sayın Kardanadam hoşgörünüze sığınarak 5-6 yı kendime göre kısaca yazmak istedim
    5-) Geçen seneki genel kurulda sermaye arttırımı ile ilgili sorulan bir soruya verilen cevabın tutanaklara konu ile ilgili bilgi verildi şeklinde yazılması.
    6) Bu seneki Genel Kurulun Gecikme sebebinin son tarihten önce yeterince açıklanmaması.
    Sn. Sorpressa teşekkür ederim, eklediğiniz maddelere katılıyorum.

Size fikirlerinizde katılmakla beraber, bundan sonra yapılacak en doğru şeyin Paynet’in satış veya ortaklık haberinin gelmesini beklemek diye düşünüyorum. Ben Paynet’in önünün çok açık olduğunu düşünenlerdenim. Şu an zaten servis bankacılığına başlamış durumdalar. Sn. Hakan Kocatürk’ün açıklamasına göre açık bankacılığıda başlamış gözüküyorlar. Bundan sonrası için bence asıl hedef dijital bankacılık. Yeni nesil bankacılık sistemi buraya evriliyor. Fakat bu işe başlamak için sermaye gerekiyor. O da resmi rakamlara göre en az 1 milyar TL (bu rakamla kurulacak dijital banka sadece bireysel ve kobilere hizmet verebiliyor). Sermaye 2.5 milyar TL olur ise büyük ölçekli kurumsal müşterilerede ulaşmak mümkün. Ben Paynet’in satış veya ortaklıktan gelecek para ile bu sermayeyi elde edeceğini ve dijital bankacılığa gireceğini düşünüyorum. Türkiye ve Dünyadan bir çok şirket bu konuda BDDK’ya başvurusunu yapmış durumda, bazıları lisanslarını dahi aldı. Aslında bu konsept Paynet için çok uygun, neden derseniz; hali hazırda bir çok müşterisi bayilik sistemine dahil ve kobiler. Öte yandan büyük müşterilerede şu servis bankacılığı ile hizmet verebiliyorlar. Dijital bankacılığa geçiş gerçekleşir ise, hem Paynet’in sunmuş olduğu hizmetleri kullandırmaya devam edecekler, hem de bankacılık hizmetlerini kobilere ve büyük ölçekli müşterilere kullandırmaya başlayacaklar.
    Ortaklık veya satış konusunda bende sizin gibi düşünüyorum, en mantıklısı stratejik bir ortak ile azınlık hisse sahibi olarak yola devam edip, Paynet’in büyüme hikayesinde var olmak. CEO Serkan Çelik Paynet konusunda defalarca kez yurt dışına açılmak, ihraç etmek konularını gündeme getirip doğru zamanı bekliyoruz demişti. Hayırlısı olsun diyelim, bu çeyrek veya son çeyrekte bu konu netlik kazanacaktır zaten.

Herkese iyi hafta sonları dilerim.

YTD

3.  Alıntı Originally Posted by kardanadam3 Yazıyı Oku
    Emirhan bey, düşünceleriniz için öncelikle size teşekkür etmek isterim. Ekstra bir çaba gerekmiyor aslında, iyi araştırmak ve iyi analiz etmek gerekiyor. Ben sizlerin yazılarını takip ettiğim gibi, önemli gördüğüm konularda da yazmaya devam edeceğim. Sizin ve diğer arkadaşların yazıları gibi, hepimiz birbirimizden bilgi alışverişi yapıyoruz aslında burada.

Sn. Sorpressa teşekkür ederim, eklediğiniz maddelere katılıyorum.

Size fikirlerinizde katılmakla beraber, bundan sonra yapılacak en doğru şeyin Paynet’in satış veya ortaklık haberinin gelmesini beklemek diye düşünüyorum. Ben Paynet’in önünün çok açık olduğunu düşünenlerdenim. Şu an zaten servis bankacılığına başlamış durumdalar. Sn. Hakan Kocatürk’ün açıklamasına göre açık bankacılığıda başlamış gözüküyorlar. Bundan sonrası için bence asıl hedef dijital bankacılık. Yeni nesil bankacılık sistemi buraya evriliyor. Fakat bu işe başlamak için sermaye gerekiyor. O da resmi rakamlara göre en az 1 milyar TL (bu rakamla kurulacak dijital banka sadece bireysel ve kobilere hizmet verebiliyor). Sermaye 2.5 milyar TL olur ise büyük ölçekli kurumsal müşterilerede ulaşmak mümkün. Ben Paynet’in satış veya ortaklıktan gelecek para ile bu sermayeyi elde edeceğini ve dijital bankacılığa gireceğini düşünüyorum. Türkiye ve Dünyadan bir çok şirket bu konuda BDDK’ya başvurusunu yapmış durumda, bazıları lisanslarını dahi aldı. Aslında bu konsept Paynet için çok uygun, neden derseniz; hali hazırda bir çok müşterisi bayilik sistemine dahil ve kobiler. Öte yandan büyük müşterilerede şu servis bankacılığı ile hizmet verebiliyorlar. Dijital bankacılığa geçiş gerçekleşir ise, hem Paynet’in sunmuş olduğu hizmetleri kullandırmaya devam edecekler, hem de bankacılık hizmetlerini kobilere ve büyük ölçekli müşterilere kullandırmaya başlayacaklar.
    Ortaklık veya satış konusunda bende sizin gibi düşünüyorum, en mantıklısı stratejik bir ortak ile azınlık hisse sahibi olarak yola devam edip, Paynet’in büyüme hikayesinde var olmak. CEO Serkan Çelik Paynet konusunda defalarca kez yurt dışına açılmak, ihraç etmek konularını gündeme getirip doğru zamanı bekliyoruz demişti. Hayırlısı olsun diyelim, bu çeyrek veya son çeyrekte bu konu netlik kazanacaktır zaten.

Herkese iyi hafta sonları dilerim.

YTD

Ben de artık Paynet'i komple satmak yerine ortak alma fikrinin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Arena şu an borç limitinin en üst seviyesinde olduğu için Paynete gereken sermayeyi koyamaz. Bunun yerine Paynetin bir kısmını satarak , hem kendine taze para kaynağı sağlayabilir , hem de Paynette sermaye artışına kaynak bulmuş olur.

Paynete alınacak stratejik bir ortak ( bir girişim sermaye fonu yada sektörde var olan başka bir şirket ) şirketi 3-4 sene içinde çok daha fazla büyütebilir. Sonuçta büyümek için mutlaka sermayeye ihtiyaç olacak. Bu sermayeyi sağlayacak bir ortak ile Paynet 3-4 sene içinde sektörde 1 numara olabilir. Şu anda 1 numarayım diyen İyzico piyasa değerini 1 milyar USD olarak açıkladı. 1 numara olunca demek ki o piyasa değerlerine ulaşılıyor.

Panet satışı çok şeyi değiştirecek. Şirket kabuk değiştirecek. Ama bunun bir kısım etkisi kısa vadede görülecek iken asıl büyük etkisi daha uzun vadede görülecek.

4. Ceo geçmişte bir röportajda Türkiye de fintech sektöründe unicornlar çıkabilir,olmaması için hiçbir sebep yok derken İyzico yu mu kastetmiş :)

5. Kır zincirlerini,muhalefet çiftçiye bedava elektrik vaad ediyor Ges altyapısı ile.Mevcut hükümet ges teşfikleri yapıyor dahada yapacağız diyor.
    Her türlü ölmez bir sektör görüntüsü var mevcut konjektörde.Yönetim inşallah Arena Enerji de doğru hamlelerin zamanlamasını yapmıştır inşallah

6. her yeni güne güzel umutlarla başlayıp bugün sövmeyeceğim diyorum ama gün sonun da tahtacının mutlaka bir yerleri kaşınıyor yine sövüyorum. Bu hiç değişmeden hemen hemen her gün tekrarlanıyor..

7. Arena mavili adamı kesin düşürür😀

Sayfa 203/462 İlkİlk ... 103153193201202203204205213253303 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •