Sayfa 205/987 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1. Ancak ve ancak kapitalizm çökmeye yüz tutarsa altın muhteşem prim yapar. Aksi taktirde merkez bankaları kendi tekellerinde olan FIAT para sistemini tutmaya devam edeceklerdir. 12 trilyon dolardan çok daha fazla değere sahip ABD tahvil piyasası manipüle edilebildiğine göre altın piyasası da dünya merkez bankaları tarafından rahatlıkla manipüle edilebilir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Bakan Koca : Omicron varyantı Avrupa’dan sonra ülkemizde de yayılmaya başladı. Kalabalık illerimizde görülen YENİ VAKALARIN %10’UNDAN FAZLASI Omicron kaynaklı. Yeni durum, hatırlatma dozunu daha da önemli hale getirmiştir. Aşı takvimi üzerinden 3 ay geçenler aşı etkinliğini güçlendirmelidir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Şu an altın fiyatı 1800 dolar/ troy ons. 1 Troy ons yaklaşık 31.1 gram. 1 gram altın kabaca 60 dolar ediyor. Ons başına ortalama altın çıkarma maliyeti yuvarlak 1200 dolardır. Bu maliyet bazıları için 1500 doları aşabiliyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,027
    Zannımca önümüzdeki yıllarda crypto paralar çok getirecektir. Özellikle btc ye rakip görülenler. Mesela eth
    Eth mum yok bu arada. Ama önce daha güvenilir borsalar olmalı crypto için.

5. Diş doktoru ile sohbet ediyoruz sordum kullandığınız tüm aletler ithal mi? Yanıt evet, devamla bırak aletleri kanama için kullandığımız pamuk tamponlar bile ithal yerlisi var ama berbat. Yani Türk'ün dövizle imtihanı bitmez. Kuru bir süreliğine baskılamak gayet olabilir bir şey ama zaten sorun bu. bir şeyi baskılıyorsanız o şeyle sorununuz var demektir siz sorunu kabul etmeden geçici pansumana girişiyorsunuz.
    3 tane Maybach tanesi 1.8 mly Euro. Değişim şart uzadıkça fatura daha ağır olacak.

Erdoğan: "Benim Türk liram varken ne işin var senin halen yok dolardı, yok avroydu. Türk lirası, Türk lirası, alışacaksınız buna"

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    USDARS (Dolar - Arjantin Pezosu) diyagramı aşağıda. 20 sene kadar önce 2000'lerin başında 1 dolar 1 pezo idi. 5 yıl önce 2016'da 1 dolar 10 pezo eşiğini aştı. Şu anda 1 dolar 102 pezo.
    Bu grafiği paylaşma amacınız nedir? Burada çoğu dolar müdavimi olan kişi dolar 18 e geldiğinde dolara lanet okudu farkındaysanız?

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,027
     Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Erdoğan: "Benim Türk liram varken ne işin var senin halen yok dolardı, yok avroydu. Türk lirası, Türk lirası, alışacaksınız buna"
    Tersten okudum/anladım ben

Sayfa 205/987 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •