Sayfa 216/1002 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316716 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Hangi serbest fonları tercih ettiniz
    Ben GZM ve GZM'yi tercih ettim. GZM hisse ağırlıklı GZN ise türev araçları daha yoğun kullanılıyor. O nedenle daha fazla riskli. Globalle yaptığım görüşmede de GZN konusunda ciddi uyarıda bulundular. Anlık yüksek getirinin yanında aynı oranda götürü riski de barındırıyor. O nedenle kendi içlerindeki oranlarını %80-%20 şeklinde ayarladım.

2.  Alıntı Originally Posted by cafer76 Yazıyı Oku
    Bir milyon sartiyla ilgili bir yazı var mı bana biraz şehir efsanesi geliyor

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazı değil Tebliğ var..

YATIRIM FONLARINA İLİŞKİN ESASLAR TEBLİĞİ (III-52.1)
    Serbest fonlar
    MADDE 25
    ...
    (4) Serbest fonların katılma paylarının satışını yapacak kuruluşlar, katılma payı satışlarının bu konuda yeterli bilgi ve deneyime sahip satış personeli tarafından gerçekleştirilmesini temin ederler. Söz konusu kuruluşlar, satış yapılan yatırımcıların nitelikli yatırımcı vasıflarını haiz olduklarına dair bilgi ve belgeleri temin etmek ve düzenli olarak tutmakla yükümlüdürler.

3. Serbest fonlar icin tebliğ yeterli. Bankalar işi sıkı tutarak inisiyatif almışlar kendilerince (ki doğrusu bu olabilir). Ama bağZı PYŞ GM pek öyle düşünmediklerini açıkça söylemislerdi )

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yazı değil Tebliğ var..

Serbest fonlar
    MADDE 25
    ...
    (4) Serbest fonların katılma paylarının satışını yapacak kuruluşlar, katılma payı satışlarının bu konuda yeterli bilgi ve deneyime sahip satış personeli tarafından gerçekleştirilmesini temin ederler. Söz konusu kuruluşlar, satış yapılan yatırımcıların nitelikli yatırımcı vasıflarını haiz olduklarına dair bilgi ve belgeleri temin etmek ve düzenli olarak tutmakla yükümlüdürler.
    Beyanımız da şu şekilde oluyor.
    https://www.osmanlimenkul.com.tr/Upl...0%C3%96ST).pdf

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    İstanbul Portföy kendi serbest fonlarından oluşan bir fon sepeti fonu kuruyormuş.
    Tefaşta işlem görecekmiş

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=IZB
    İçeriği hakkında bilgi alabildiniz mi? Portföy dağılımı nelerden oluşacakmış? Sadece kendi halka açık serbest fonlarına yatırım yapacak ise (IDF, IMF, IZS vs) zaten onların yıllık getirileri çok düşük. Diğer işlem görmeyen fonlarına ise zaten yatırım yapamazlar diye düşünüyorum.

Bunda hemfikiriz Zaten. Nitelikli yatırımcı olmanın şartı bir milyonu cebinde olacak gibi bir ibare var mı. Araci kurumum nitelikli yatırımcı beyanı ve sip formunu yolladı orada bir milyonum var garanti ediyorum gibi bir ibare yok. Nitelikli yatırımcı sıfatı biraz piyasalarda kaç yıl gecirdiginizle ilgil. Tabi kesin emin değilim. Aracı kurum kriteri mi veya insiyatif mi alıyorlar emin değilim
     Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yazı değil Tebliğ var..

Serbest fonlar
    MADDE 25
    ...

Valorsuz ve serbest olmayan ilk katılım fonu. Çok iyi oldu.
     Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Faizsiz bankacılık işlemleri, bankaların repo ve ters repo
    işlemlerine ilişkin esasları düzenleyen yönetmelik kapsamına şubat ayında dahil edilmişti.

Faizsiz ilk para piyasası fonu olan, KLU - Kt portföy para piyasasi fonu da geçtiğimiz ay tefasta işleme açıldı.

Bugünde ilk portföy dağılım raporu yayınlandı, %99 hazine kira sertifikaları ile günlük vaad işlemleri yapıyorlar. Yani bir bakıma faizli ters repo/gecelik repo işlemlerinin faizsiz versiyonu.

Yatırımcı bilgi formuna göre risk ve getiri profili "1"

İş günlerinde saat 9-12:30 arası alım/satımlarda Valör süresi 0, yani aynı gün saat 14-16 arasında işlem gerçekleşmiş oluyor.

Yönetim ücreti %1 (yıllık azami gider % 1.65). Bu yönü ve günlük vaad işlemeleri yapması sebebi ile mevcut kısa vade kira sertifikası fonları(yıllık azami gider %2.5 civarı) ile kıyas edilirse, faiz yükseliş veya yatay gittiği dönemlerde kısa vade kira fonlarından daha iyi getirmesi beklenir.

Faiz düşüşe geçtiği zamanlarda ise teorik olarak bir müddet kısa vade kira ve normal kira sertifikası fonları daha yüksek getirebilir. KLU Fonu, kategorisinde ilk olduğu için, performansı izleyip göreceğiz.

Faizsiz para piyasası fonu olarak tefastan işleme ilk açılan fon olması sebebiyle izlenimlerimi aktarmak istedim.

Faizli tarafta daha düşük yönetim giderli fonlar olması sebebiyle, şimdilik genel olarak para piyasası fonları arasında KLU'nun performansının para piyasası fonları arasında orta sıralarda olacağını düşünüyorum.

Fonun tefas sayfası : https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=KLU

Saygılar.

Sayfa 216/1002 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316716 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •