Sayfa 217/788 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon
Arama sonucu : 6303 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: BIZIM - Bizim Toptan Satış Mağazaları A.Ş.

Yılbaşından bugüne..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Yılbaşından bugüne..

syn medwig acemi oldugum icin soruyorum bu takastan anladigimiz yilbasindan beri bu unlu lot topluyor degil mi? buralardan surekli topladigina gore bunlarin da bir plani vardir heralde kar etmeyecek mi bu topluyor da biz neden elimizdeki mali kar etmeden verelim oyle degil mi?

3. MedwiG, kardanlık gunlerin yaklaştığını belirtmişsin bunuda acarsan seviniriz öngörün nedir?Neye istinaden bunu yazdın...

4. Birinci veri 19 Mayıs-Haziran takas verileri. Buna göre Ünlü'de 5 milyon 726 bin 146 lot var ve bu lotlar halka açık kısmın %31,12'sine denk geliyor. Cıtı de 3 milyon 647 bin 522 lotla % 19,82'ye sahip.

İkinci veri sayın MedviG'in yıllık takas paylaşımı. Buna göre Ünlü’de bugün 8 milyon 572 bin 644 lot var. Ama dikkat ederseniz bu 8 milyon küsur lot %31,06 yapıyor. Demek ki Ünlü Hazirandan bu yana artı alım yapmamış, kendini korumuş. Aradaki yaklaşık 3 milyonluk lot bölünmeden geldi.

Cıtı, yılbaşında 4 milyon 955 bin 247 lota sahipken yüzdesi %26,93, bugün lot sayısı 5 milyon 204 bin 532 olmasına rağmen yüzdesi %18,86. Yani lot sayısı artmış gözükmesine rağmen yaklaşık %8 mal satmış. Bölünmeden gelenlerle en az 6 milyon 447 bin 623 lotu olması gerekirdi.

Sonuç: Ünlü, aldıklarını hazirandan önce aldı. Hazirandan sonra stabil.

Şahsi kanaatim: Ya Ünlü ya da büyük patron ya Cıtı ya da içeriden Deniz gibi kurumlardan belli hesaplarca işlem yapıyor.
    Tahtanın anası bu yolla ağlatılıyor. Cıtı, aylıkta yaklaşık 445 bin almış ama haftalıkta yaklaşık 107 bin satmış. Tahtanın sığ olması istedikleri gibi hareket yapmalarına imkân veriyor. Örneğin 7,50'den 500 bin alabilir, bunun 100 bin adediyle kâğıdı 6’ya çekebilir.

En iyisi kendi halinde bırakmak. Kâğıt olması gereken yerde değil diye girdik, bekleyeceğiz. Batıracaklar mı şirketi? Batarsa da yapacak bir şey yok, biz batacak bir şirket diye girmedik sonuçta. Kaderden kaçılmaz. Allah oyunlarını başlarına geçirsin.

Ek: Bir noktayı görememişim: Paylaşılan takasta Ünlü karşısındaki günlük, aylık ve üç aylık etkinliği boş gözüküyor.

5. Arkadaşlar bizim menkul küçüklere kolay kolay kazandırmaz.Bunu bildiğim için ve zamanında 21700 den sattığım için tahtayı çok iyi biliyorum.Yalnız yabancı(bıyıklıdır büyük ihtimal)malı şimdilik ünlüde topluyorlar gibi geldi bana.Çok hızlı sizin alamayacağınız şekilde yükseltebilirler.Düşüşlerde şöyle bir grafiği inceledim.Satış düşünenler artık çok geç.Yalnız ileride millete çok para kazandıracağını düşünüyorum.Y.T.D.

6. Bilgiler araştırmaya yönelik olup al,sat ya da tut tavsiyeleri içermez...

7. yine herzamanki gibi endeks cıkarken hic bir hareket yapmaz...o.c larıııı

8. battırıcaklar herhalde sonunda...Allah size bildiği gibi yapsın...

Sayfa 217/788 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •