Sayfa 218/631 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon
Arama sonucu : 5047 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Ky ve yeni gelenler eski balinaların hisseleri taşıyacak satan balina para kazanacak yeni gelem korkup stop olacak alan balina yulardan en yeni gelene servis edecek bu tarz sistemde göreceli bir kazanç mümkün görünüyor ama net maliyetleri anlamak za zor Birkan ve takas uzmanı olsak yine çözemeyiz

ama bazı aylar eksi kazanç görüntüsünde bofa artı kazanç içinde olabilir mesela tahmin etmek zor !!!

Döngüsel baktıkça düşüşlerin ve viopun ana kar kalemi olduğu spot hareketlerin ise böyle getirili olduğunu viop kapanırsa aracı kurumların mal taşıyan uzun vade para kazanan komisyon geliri elde eden şirketlere dönüşeceğini yapının evrim geçireceğini düşünüyorum

Mehmeh Şimşek yerinde olsam VİOP kapatırdım kesinlikle kapanmalı aracı kurumlar suistimal ediyor %60-70 viop üstünden ky ve diğerlerini söğüşlemece işlemler ortada mayıs ayında yaşananlar bir kurban töreniydi Eylül 2022 de öyleydi … kaç kuzu veya deve kesilecek viopta daha bitmedi bir kan ve et kokusu !!!

Dolarda düşüş faiz artışı borsada 500-800 puan çöküş senaryosuna hazırlanıyorlar şimdi bu zeki tayfa viopçu çeteler !!!

Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Ky ve yeni gelenler eski balinaların hisseleri taşıyacak satan balina para kazanacak yeni gelem korkup stop olacak alan balina yulardan en yeni gelene servis edecek bu tarz sistemde göreceli bir kazanç mümkün görünüyor ama net maliyetleri anlamak za zor Birkan ve takas uzmanı olsak yine çözemeyiz

ama bazı aylar eksi kazanç görüntüsünde bofa artı kazanç içinde olabilir mesela tahmin etmek zor !!!

Döngüsel baktıkça düşüşlerin ve viopun ana kar kalemi olduğu spot hareketlerin ise böyle getirili olduğunu viop kapanırsa aracı kurumların mal taşıyan uzun vade para kazanan komisyon geliri elde eden şirketlere dönüşeceğini yapının evrim geçireceğini düşünüyorum

Mehmeh Şimşek yerinde olsam VİOP kapatırdım kesinlikle kapanmalı aracı kurumlar suistimal ediyor %60-70 viop üstünden ky ve diğerlerini söğüşlemece işlemler ortada mayıs ayında yaşananlar bir kurban töreniydi Eylül 2022 de öyleydi … kaç kuzu veya deve kesilecek viopta daha bitmedi bir kan ve et kokusu !!!

Dolarda düşüş faiz artışı borsada 500-800 puan çöküş senaryosuna hazırlanıyorlar şimdi bu zeki tayfa viopçu çeteler !!!
    Hisse viop ve VARANT kapatilmasi olabilir.
    Ama viop bir sigorta olup oranın kapatılması doğru değildir.
    Herhalde hisse viop kasdettiniz.her türlü numara burada ve VARANT ta döner.
    Yıkım burada oluyor vede teminat tamamlama ve batma burada .
    Yt.tv.degikdir
    Sagliklar

3. Ben viopta işlem yapmıyorum yapsam da hedge için işlem yapardım ya da spot viop arbitrajı ama kaldıraçla değil param kadar.Doğrusu da budur zaten. Birileri haddini çapını bilmeyip viopta kaldıraçlı işlemler yapıyor batıyor diye viop kapatmak doğru değil. Bu kumarcı tayfa bu sevdalardan vazgeçmelidir.

Geçen sene agustos ayı yükselişinden sonra burası olsun çevrem olsun herkesi kredili kaldıraçlı işlemler konusunda uyardım.Ama o zehri alanın işi zor.Bir profosyonel için bile bir hayli zor olan bu işleri parası olan herkes yapabileceğini sanıyor.Yapamazsın varı yoğu verirsin.

Spotta 70-80 faizle kredili pozisyon almak viopta 90-100 lü faiz oranlarından pozisyon açmak nedir ya.Bunları yapanlar gerçekten uçmuş.

Ben full time ekrandayım çoğu zamanda işlem yapmam.İşlemi gerekirse yaparım illa ekran karşısındayım diye sürekli almaya satmaya kalkışmak büyük bir hatadır.Niye ekran karşısındayım çünkü sürekli izlediğim tahtalarda ya da piyasada işlem yaparken doğru karar verme oranımı artırıyor.Bir nevi futbolcunun hafta içinde idman yapması gibi.Ama benimle meslek sahibi olanların çoğunluğu bile bunu yapamaz-yapamıyor.

Bizim işte kırk gün kış olur bir gün av. Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmazmış.

Bu iki disiplin bu piyasada işlem yapan herkeste olmalı.

Bir de bazılarının sosyal medyada parasız olan bazı uygulamaların grafikleri üzerinden analiz paylaşması da çok komik oluyor.Millet kerizdi paralı ekran kullanırken.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    Millet alir, ben yatarim
    Millet satar, ben yatarim
    Millet batar, ben kalirim
    Nisan Gelir temettümü alirim

5. Vatana ve pay vadeliler derhal kapatılmalı
    Aracı kurum veya azmış sıcak yatırımcının manipülasyonlarına sistem engel koyamıyor vadeli endeks için ise ne tür düzenlemeler yapılırsa kumarbazlar dışlanır Mehmet Şimşek düşünsün

Akdere olayından yola çıkarsak aracı kurumlara da maliyet cidden yüklenmeli sorumlu tutulurlarsa her topa girmezler bence bankalar % 40 aşağı yukarı hareket sağlıklı diyen varsa buyursun gelsin tümü viop çuuu kafası buna holdingleri de eklediler maalesef …

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    Isbank Munzam 3,732,234,263
    CHP 2,809,205,195
    The Vanguard Group, Inc. 102,106,940
    HSBC Portföy Yönetim AS 34,319,063
    BlackRock Advisors (UK) Ltd. 29,497,949
    Robeco Institutional Asset Management BV 27,864,671
    Dimensional Fund Advisors LP 25,572,195
    Research Affiliates LLC 24,553,802
    Polunin Capital Partners Ltd. 23,498,600
    BlackRock Fund Advisors 20,551,883

7.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Vatana ve pay vadeliler derhal kapatılmalı
    Aracı kurum veya azmış sıcak yatırımcının manipülasyonlarına sistem engel koyamıyor vadeli endeks için ise ne tür düzenlemeler yapılırsa kumarbazlar dışlanır Mehmet Şimşek düşünsün

Akdere olayından yola çıkarsak aracı kurumlara da maliyet cidden yüklenmeli sorumlu tutulurlarsa her topa girmezler bence bankalar % 40 aşağı yukarı hareket sağlıklı diyen varsa buyursun gelsin tümü viop çuuu kafası buna holdingleri de eklediler maalesef …
    Bu piyasada tek uyanık sosyal medyadaki 3-5 çakal ve onların takipçileriydi yatırımcı kerizdi.Devlet kerizdi. Yatırımcı olan için gayet sağlıklı.

Bu sektörde çoğu kişi aç kalır bu dediğin olursa büyükte yanlış olur. Makdere olayı bambaşka zaten riskler kurumlarda da var. Geçen sefer devlet kurtardı bir dahakine kurtarmaz.

Bak yukarıda sayın Depeche mode hiç umursamadığını net bir şekilde yazmış. Bende kendisi ile aynı kanıdayım. Biz ceremesini çekeceğiz adam gelecek kredili sporttan kaldıraçlı vioptan 15 ten mal alacak köşe olacak yok öyle yağma. Kazanç büyükse riskte büyük olacak tabii ki. Almasın o pozisyonu zorla aldıran mı var.Parası kadar işlem yapmayı öğrensin yatırımcı olsun.

Topicde büyük üstad var yakında yazdı. Ha şimdilik kastediyor da direkt yazamıyor yazınca umarım ona da tepki verirsiniz. Hani sana geçende kendi yapıyormuş ya sana da yap diye akıl veren. Adım hıdır elimden gelen budur.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Abi şunu ifade edeyim borsada ky üstünden kumar oynatılmadı sağlıklı değil aracı kurumlar kendileri yasak koymalı viopta varany ky hesap açmasına aç kalma konusunda sen sistemin içinden bakmıyorsun haksız olduğunu söyleyemem .

Ben şuna bakıyorum borsa kumarhaneye döndü birileri aralarında anlaşıp viopta endekste yukarı aşağı yapıyor hak yeniyor masumların parası ile rant yaratılıyor ben buna karşı olmak zorundayım aracı kurumdaki çalışan hak yenen ortamda maaş alacaksa hiç almasın gitsin başka sektörde çalışsın saha çok mutlu olurum

Bu şahsi fikrimde kumarla hile ile yalandan endeks hareketleriyle para ve gasp olayına ben karşıyım abi !! Viop a regülasyon gelmez sanmıyorum ama ben olsam çok sert vergi koyar sınır koyar regüle ederdim , aracı kurum çalışanı arkadaşım var o da rahatsız para kazandırmıyor çakal kurumlar diyor viopta sektörün içinde iken rahatsız olanlar var özetle

Sayfa 218/631 İlkİlk ... 118168208216217218219220228268318 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •