Sayfa 218/232 İlkİlk ... 118168208216217218219220228 ... SonSon
Arama sonucu : 1850 madde; 1,737 - 1,744 arası.

Konu: Dolara Yatırım Yanlış

peki bu milli gelirdeki artışı destekleyen pratik bir örnek verirmisin
    tabiki
    Türkiyede 2002 yılında kişi başına düşen kırmızı et tüketim miktarı 6 kilo bugün bu miktarın 15 kilo

Alıntı Originally Posted by rumenigge Yazıyı Oku
    tabiki
    Türkiyede 2002 yılında kişi başına düşen kırmızı et tüketim miktarı 6 kilo bugün bu miktarın 15 kilo
    meşhur ama saman ithal ediyoruz klişesinin bir nedeni de bu olsa gerek

Ahmetg Guest
    tabiki
    2002 yilindaki kirmizi etin kalitesi ile simdikinin arasinda DAGLAR kadar fark var. Sorunun cevabi turist sayisinda sakli.

Ama sen bunu anlamayacak ve yukaridaki soruyu soracak kadar cahil oldugun icin uzun uzun anlatmayacagim.

Cahil ve AK kal

Ahmetg Guest
    Doların uluslararası sömürünün ve siyaset mühendisliğinin bir kırbacı olduğunu ve spekülatörlerin önemli bir silahı olduğunu kabul etmemek saflığın zirvesi olur.
    Ülkemiz açısından ise daha önceki topiklerde anlattığım gibi dolar kırbacı aşağıdaki nedenlerden dolayı vurulmaya başlandı
    israile one minute
    gezi olayları organizasyonun boşa çıkarılması
    fettöşe tokat
    darbe girişimine karşı kazanılan zafer
    sanırım bir kısım uluslararası güçler yaptıkları bu büyük organizasyonların başarısızlıkla sonuçlanmasından pek memnun olmadılar bir de dolar kırbacını daha doğrusu ekonomik kırbacı vuralım dediler
    Zor günler geçiren bir darbe atlatmış ülkeye dolar artışı ile ceza vermek isteyen uluslararası güçlere ve bir kısım spekülatörlere boyun eğmemek için direnmek zorundayız.Üç beş kuruş kar yapmak için dolara yatırım yapmak bir ülke vatandaşının vicdanını sızlatması lazım.Bu nedenle dolara yatırım yapmak doğru değil.Belki üç beş kuruş karı olur ama ülke adına bu üç beş kuruş karın uykularımızı kaçırması lazım.Cebimizdeki doların vicdanımızı yakması lazım
    .................
    konumuz
    devam
    Hangi zeka ve anlayistaki bir hukumet dolarin somuru duzeninin parcasi oldugunu kabul edip ulkenin dolar cinsinden borcunu kat be kat artirir?

Bu soruya sen cevap veremezsin biliyorum. Baskalarindan bekliyorum cevabi.

Ahmetg Guest
    Aramizda cok fazla olu var

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    2002 yilindaki kirmizi etin kalitesi ile simdikinin arasinda DAGLAR kadar fark var. Sorunun cevabi turist sayisinda sakli.

Ama sen bunu anlamayacak ve yukaridaki soruyu soracak kadar cahil oldugun icin uzun uzun anlatmayacagim.

Cahil ve AK kal
    daha önce de söyledim okuduğunu anlama ile ilgili ciddi problemlerin var 2002 de et kaliteliyse daha fazla tüketilirdi
    turist et yedi et tüketimi yükseldi cevabın katıksız bir gülmeyi gerektiriyor
    tavsiyem
    temelden başla okuduğunu anlaman için
    piyasada bulabilirsen eski çünkü
    cin ali serisi var
    o seriyi mutlaka oku
    bitirdiğin zaman söyle
    yeni bir seri ismi söyleyecem
    Ayşegül serisi

daha önce de söyledim okuduğunu anlama ile ilgili ciddi problemlerin var 2002 de et kaliteliyse daha fazla tüketilirdi
    turist et yedi et tüketimi yükseldi cevabın katıksız bir gülmeyi gerektiriyor
    tavsiyem
    temelden başla okuduğunu anlaman için
    piyasada bulabilirsen eski çünkü
    cin ali serisi var
    o seriyi mutlaka oku
    bitirdiğin zaman söyle
    yeni bir seri ismi söyleyecem
    Ayşegül serisi
    senin kurduğun cümleye göre 2002 den sonra turizmin gelişmesi önemli başarıdır desem
    o dönemdeki turistler daha kaliteliydi şimdiki turistler bitli diyecen

8. Dünya geneli et tüketim oranları...

Gelişmekte olan ülkelerde et talebinin fazla olduğu bir gerçek. Ülkemizde de et tüketiminin artmış olması, alım gücünün de arttığını gösterir. Bu tabi ki iyi bir durum ama grafikte de görüleceği üzere dünya ortalamasının çok altında. Ancak, oranları 2002 den başlatmak propaganda niyetini açıkça ortaya koyuyor. Grafikleri 50 li 60 lı yıllara indirgerseniz; bu artışın sürekli olduğu görülecek. Buzdolabı da, kadın hakları da, et tüketimi de 2002 ile başlamadı. İdo nun doğalgazı nasıl yalansa bunlar da yalan. Yalan, hile, kandırmacanın hiçbir dinde, hiçbir inançta yeri yok. Ahirete inanan bir insanın bile bile yalan söylemesi, insanları kandırmaya çalışması hiçbir şekilde izah edilemez. Yaşı yetenler zaten herşeyi biliyor; yaşı yetmeyenler de sayenizde deist ya da ateist oluyor...et-11.jpeg

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 218/232 İlkİlk ... 118168208216217218219220228 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •