Sayfa 221/1002 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321721 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 1,761 - 1,768 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1. Dolar düşmüş neden acaba

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla araba işi sıkıntı.Yılbaşı hava yağmurluydu,camlar bugulanınca biraz da dikkatsizlik yüzünden arabayı kaldırıma vurdum.Sağ ön lastik patladı jant eğildi ve rot da da sıkıntı oldu.Zaten lastikler eskiydi.4 lastik değişimi rot ve jantın düzeltilmesi ve balans derken bana o kazanın maliyeti 12 000 oldu.E ocak mtv ayı,mazotu kaskosu falan derken araba 20 kağıt civarı yedi.2014 model araba bu.Sıfır arabası olanlara cidden şaşıyorum.Kardeşime söyledim onun araba nissan qashqai abi benim tek lastik 10 bin dedi.Cidden inanamadım.Bir qashqai görürsem lastiklerine bakacağım hangi ölçülerde onlar jip kategorisinde mi sayılıyorlar acaba.Ama bildiğin suv olarak kullanılan bir arabanın tek lastiği 10 bin olur mu yahu
    Arabada mini bir çekpas bulunduruyorum. Buğu yapınca hemen temizliyorum.

Ucuz altlatmışsın. Birini falan da ezebilirdin.

Nissan qashqai için 10 binlik lastik değmez. Runflat lastikleri bile 3-4 bine alırsın. Araban en az 4-5 milyon olacak, o zaman belki.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

3.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku

Yüzde 50 zamla geçen temmuzda emekli memur ikramiyesinde en az 200 bin zarar.

6 ayda mevduatın getirisi yüzde 15-20 yi geçmez. Nette en az 120-140 bin zarar etti.

Bu enflasyonla kimse emekli olamaz...
    Seçim sonrası çoğu yorumcunun söyledikleri gibi yabancının girmesi için istenilen kur seviyesi getirilirse yüzde 40 faizler de ZARAR ETTİREBİLİR....

TELE 1 deki ekonomist yorumcu 37-38 li seviyelere işaret ediyor.

Doları bir iki hamlede 40 yapıp, faizleri düşürseler hem ihracat rahatlar hem de enflasyon "ithalata dayalı sektörlerde talep yetersizliğinden" düşebilir.

Yoksa CARİ AÇIK artık PATLAYACAK seviyeye gelebilir.

Şu an birçok kalemde ithal mal daha ucuz...

Mevsiminde 1 kilo ıspanak 50 TL iken 10 binlerce km.lik yoldan gelen muz aynı fiyatta.

Berberler Odasının asgari saç kesim ücreti 250 TL. Yani 9-10 dolar. Yurtdışında da bu fiyata rahat kestirirsin.

Yani sorun sadece New York taki emlak fiyatları değil, senin paranda...

Bir de değerlenecek diyorsunuz.

Bunun neresi rasyonel politika...

TL yi piyasa mal ve hizmet fiyatlarında "devalüe" ediyor, ancak Hazine ve MB seçim için direniyor.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    %1.99 la kırmızı banka bana 15K kredi vermek istiyormuş...Walla bu gün mesaj atmışlardı...15K benim ne işime yarayacak dedim ve kullanmadım...
    Ben hemen kullandım geçen ay.
    Binho,Ekos ve Kboru yatırımı yaptım gariban işi

5.  Alıntı Originally Posted by uguner Yazıyı Oku
    Dolar düşmüş neden acaba
    servet transferi birkaç saatlik yarın normale döner, bu hafta birisinin yüklü borç ödemesi vardır katkı yapıyorlar..

6. Aralık ayında bütçe açığı o kadar zamma rağmen nasıl 800 milyar olur. Köprü havaalanı hastaneler yolların ödemesi mi bu.

7. Konyada simit ücretleri artmış, konhaberde viyaklıyorlar. Viyaklayabilecek tek konu olarak simite gelen zammı bulmuşlar 🤨

Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Toyota var 2011 ve cşvarı 400 cşvarı elektrikli. Ama menzili ve gücü zayıf. Ama az yakar çok kaçamaz.
    Benim oturduğum yerde Balıkesir-Eslişehşr çevreyolu var, mermer dahil her türlü ağır yük geçiyor, valla bazen canımı zor kurtarıyorum, itoğlu itler 1.200 okkalık arabayla beni ezecekler.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 221/1002 İlkİlk ... 121171211219220221222223231271321721 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •