Sayfa 223/788 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon
Arama sonucu : 6304 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Böyle giderse orada-burada.
    Gönderi
    28,622
    KOÇARİ ortagımıza bizdende selamlar, saygılar.... 25.01 tl lafın gelişi, işe yarar bir para olmadan Tekfende satılacak tek lotum yok, orası kesin....

2. Bunlarin degerleme yapmasi 1 sene surer ortak, simdi basliyoruz deseler seneye anca degerlemler cikar . Mesela nakit irdirgemeye gore degerlendirseler gubre neler olur neler , ya da emsale gore olsa sen dedin millet bahcesi ne kadar etti . Ama bunlara Hicbir konuda zerre kadar guvenim olmadigi icin bunlar her seyi olabilecek en minimumde degerler . Oyle de yapsa defter degeri 50 tl olur gerci .

3.  Alıntı Originally Posted by cemal31 Yazıyı Oku
    KOÇARİ ortagımıza bizdende selamlar, saygılar.... 25.01 tl lafın gelişi, işe yarar bir para olmadan Tekfende satılacak tek lotum yok, orası kesin....
    Seni 7-8 dolarin alti kesmez ortak

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Bunlarin degerleme yapmasi 1 sene surer ortak, simdi basliyoruz deseler seneye anca degerlemler cikar . Mesela nakit irdirgemeye gore degerlendirseler gubre neler olur neler , ya da emsale gore olsa sen dedin millet bahcesi ne kadar etti . Ama bunlara Hicbir konuda zerre kadar guvenim olmadigi icin bunlar her seyi olabilecek en minimumde degerler . Oyle de yapsa defter degeri 50 tl olur gerci .
    OYAK ın sattığı yer 1500 tl/m2 dendi. Yeniden degerleme ZORUNLU oluyor Maxi. Seve seve yapacaklar, satış durumunda daha az kar gösterip vergiden kaçmak mümkün olacak. Mersindeki araziye MESBAŞ çökebilir, KONTEYNER LİMANI için başkaları çökebilir. Şimdi orada yeniden degerleme yapmazsan yada rayiç degerden az bir rakamda orayı gösterirsen fazladan vergi ödemek zorunda kalırsın. Atıyorum 1 milyar karda 250 milyon tl vergi, Yeniden degerlemeyi yapmayan yada gerçek degeriyle göstermeyen patron fazla kar-vergiden dolayı şirketi zarara sokmuş olur...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
    Atmasyon rakamlar....

Mersindeki 1.2 milyon m2 arazi bilançoda 120 milyon tl olsun. Ve diyelim ki m2 si 2000 tl den birilerine satılmış olsun.

Yeniden degerleme yazmazsan,

1.200.000 m2 X 2000 tl = 2.4 milyar tl - 120 milyon tl maliyet = 2.380 milyar tl satış karı %25 kurumlar vergisi tam 595 milyon tl çıkar.

Yeniden degerleme yapılırsa,

Diyelim ki 2000 tl /m2 den gösterildi ve 2.380 milyar tl lik yeniden degerleme artışı yapıldı. Bunun %2 sini vergi olarak ödeyip, kurumlar vergisinden yırtıyorsun. 2.380 milyarın %2 si 47.6 milyon tl ediyor.

BASİTÇE şirket 47.6 milyon tl ödeyerek, yeniden degerleme yaparak, 595 milyonluk vergiden yırtıyor.

6. Bu yatirimcilarinin isine gelmeyecegi icin yuzde 25 vergiyi Oder bize o degerlemeyi yine gostermez bu iblis surusu . Zerre kadar yatirimcisinin hayrina is yapacaklarina inanmiyorum.soyledigin olmasi gereken ama bu sirkette olmamasi gereken olur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Bu yatirimcilarinin isine gelmeyecegi icin yuzde 25 vergiyi Oder bize o degerlemeyi yine gostermez bu iblis surusu . Zerre kadar yatirimcisinin hayrina is yapacaklarina inanmiyorum.soyledigin olmasi gereken ama bu sirkette olmamasi gereken olur
    O zaman bunu yüzlerine demek lazım Ortak. Hem bize, hem kendilerine, hemde şirkete hainlik etmiş olurlar. Herkes vergiden KAÇINIRKEN vergi ödeme sevdaları varsa ceplerinden ödesin ibişler. 100 lira karın %25 i kurumlar vergisine, %15 de verdikleri üç kuruş temettü vergisine ödeyince bize ne kalıyor....

Alıntı Originally Posted by cemal31 Yazıyı Oku
    Koçari

ALLAH KURTARSIN. SUÇU BÜYÜK GALİBA BİZİM ORTAGIN, İDAM GİBİ CEZA YEMİŞ....
    Paylaşımınızı başlıkla ilgili olmadığından sileceğim , Twitter hesabinda bana yazdıklarını okumama sebep olduğunuz icin teşekkürler , kendisini biz banladikca yalvararak foruma gelen söz veren birinin sözünü tutmayarak kural dışı davranıp hala boyle söyler söyleyebilmesi çok üzücü . Kendisini simdi süresiz yasakladım bir daha gelmemesi içinde elimden geleni yapacağım . İnsan biraz hatasını bilmeli ve ona göre davranmalı . En yakın gördüğü forum arkadaşları bile sırt çevirdiler bu davranışı yüzünden . Twitter’da bana yazdıkları sebebiylede yasal yollara başvuracağım , karşılıksız forumda bulunup birde hakaret yiyecek değilim .

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 223/788 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273323723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •