Sayfa 226/993 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326726 ... SonSon
Arama sonucu : 7937 madde; 1,801 - 1,808 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVIII

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Taraflı veya tarafsız anketleri bölün, çıkartın, toplayın A.K. partisinin oy oranı ~ % 30 gerçek olan bu, gerisi lâf salatasıdır.
    Ben secim sonucunde o kadar alacaklarini da sanmiyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu tip sanal ortamlarda 5-10 taraftarla kendini kuvvetli - saygın hisseden bazı zavallılar nedeniyle bu ülke bu hallere düşmüştür. Halktan kopan her siyasi grup yok olur. Halk diye bahsedileni kendi çevresi sananlar yanılgı yaşarlar. Ayvalık - bodrum vb. yerlerde kendine elit yaşarken şehirlerin varoşlarında yaşanan derin sıkıntıları görmezden gelenler, kendi otosunun deposunu doldururken 100 tl. fazla ödemeyi hazmedemeyen sade vatandaşın evine askıda ekmek gittiğini göremiyor veya görmek istemiyor.

Burada kendi çıkarlarına hizmet etmeyen her yazıyı ağır eleştiren - saldıranlar benim hiç umurumda değil. Ben sadece gerçeklerle ilgilenirim. Doğru her zaman her yerde aynı doğrudur. Bugün doğru olana yarın yanlış diyemem. Afganistan, pakistan bugüne nasıl geldi, kimler inanmıyordu böyle olacağına ?

herkes kendi yaşadığını bilir ! bazı şeyler yazılamaz, konuşulamaz ama bu unutulduğu anlamına gelmez. Şimdilik bu kadar yeter. Herkes hak ettiğini yaşasın.
    Sayın Ressam,

Derin ekonomik sıkıntıların sebebi ne?

Açılım açılım diye ülkeyi özerkliğin/federe yapının/bölünmenin eşiğine getiren hatta bununla ilgili hala anayasada varolan düzenlemeleri yapan kim?

Suriye'de ateşe odun atan, bu suni göçün yaşatılmasına kayıtsız kalan, AB den gelecek üç kuruşa tamah eden, ülkenin demografik yapısını bozan kim?

Ergenekon/Balyoz/İzmir Casusluk davasının 'savcısı' kim, bu davalarla FETÖ, ABD ci liberal klikle hareket ederek devleti FETÖ cülerle dolduran ve ülkeyi 15 Temmuz'a götüren kim?

Servet transferi yapan/-lar kim?

İçeriden bilgi alanlar kim?

Bir gecede dolardan %60-80 dolar bazlı para kazananlar kim?

Deli gibi parasal genişlemeye gidip, yandaşları kredi sarhoşu yapıp enflasyonu fışkırtan, halkı ezen üstünde tepinen kim?

Doğru halktan kopuk, solun oyu çantada keklik diyen, bir elitist bürokratik burjuvazi sınıf nedeniyle bunlar başımıza geldi de, kritik bir yol ayrımındayız, ya karanlıktan çıkacağız ya da daha derin bir karanlık evreye geçeceğiz, kadayıfın altı da kızardı üstü de bir tek şerbeti kaldı.

Benim çıkarım, sizin çıkarınız, veya bu günlük/vadede çıkarların anlamı yok, önemli olan ulus devlet üniter devlet yapısındaki Atatürk Cumhuriyeti, yani bu milletin çocuklarımızın gelecek nesillerin çıkarı...

E bunlar şöyle böyle...evet haklısınız ama siyasetin matematiği bu, bir çizgide prensipte sonunda uzlaşacaklar ...bunlar giderse, hiç olmazsa gelenler denetlenebilir, yönlendirilebilir, kontrol altına alınabilir bir şekilde, yoksa şu an üç kişinin bir araya gelmesi suç, ağzını açmak suç, hırsıza hırsız demek suç, suçu suç üstü yapmak suç, hikmetinden sual etmek suç, televizyonda söylemek suç, gazetede yazmak suç, sokakta iki slogan atmak suç, meclis yok, bütçe yok, bağımsız karar mercileri yok, kuvvetler ayrılığı yok...

Biraz daha ötesi, siz benim değerli kullarımsınız, cümle Türkiye de benim mülkümdür...

Yapmayın gözünüzü seveyim, %25 kira sınırlamasından bu yana algılarınız bozuldu sanırım...

Bakan Nebati : Ekonomik aktivitedeki güçlü seyir ve şirket karlılıklarındaki artış BIST'i yatırımcılar için cazip kılıyor. Borsamız son dönemdeki performansıyla diğer gelişen ülke borsalarından pozitif yönde ayrışmış durumda. İlerleyen dönemde de bu güçlü seyrin sürmesini bekliyoruz.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. bir şey sormak isterim forumdaşlar.. hasbel kader sıfır bir araba aldım. eskisini (2009 model) satmam lazım. fiyat açısından şu 15 eylül muhabbetini beklemek gerekir mi, etkisi olur mu vs hiç bilmediğim konular.. fikir veren olur mu acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Sayın Ressam,

Derin ekonomik sıkıntıların sebebi ne?

Açılım açılım diye ülkeyi özerkliğin/federe yapının/bölünmenin eşiğine getiren hatta bununla ilgili hala anayasada varolan düzenlemeleri yapan kim?

Suriye'de ateşe odun atan, bu suni göçün yaşatılmasına kayıtsız kalan, AB den gelecek üç kuruşa tamah eden, ülkenin demografik yapısını bozan kim?

Ergenekon/Balyoz/İzmir Casusluk davasının 'savcısı' kim, bu davalarla FETÖ, ABD ci liberal klikle hareket ederek devleti FETÖ cülerle dolduran ve ülkeyi 15 Temmuz'a götüren kim?

Servet transferi yapan/-lar kim?

İçeriden bilgi alanlar kim?

Bir gecede dolardan %60-80 dolar bazlı para kazananlar kim?

Deli gibi parasal genişlemeye gidip, yandaşları kredi sarhoşu yapıp enflasyonu fışkırtan, halkı ezen üstünde tepinen kim?

Doğru halktan kopuk, solun oyu çantada keklik diyen, bir elitist bürokratik burjuvazi sınıf nedeniyle bunlar başımıza geldi de, kritik bir yol ayrımındayız, ya karanlıktan çıkacağız ya da daha derin bir karanlık evreye geçeceğiz, kadayıfın altı da kızardı üstü de bir tek şerbeti kaldı.

Benim çıkarım, sizin çıkarınız, veya bu günlük/vadede çıkarların anlamı yok, önemli olan ulus devlet üniter devlet yapısındaki Atatürk Cumhuriyeti, yani bu milletin çocuklarımızın gelecek nesillerin çıkarı...

E bunlar şöyle böyle...evet haklısınız ama siyasetin matematiği bu, bir çizgide prensipte sonunda uzlaşacaklar ...bunlar giderse, hiç olmazsa gelenler denetlenebilir, yönlendirilebilir, kontrol altına alınabilir bir şekilde, yoksa şu an üç kişinin bir araya gelmesi suç, ağzını açmak suç, hırsıza hırsız demek suç, suçu suç üstü yapmak suç, hikmetinden sual etmek suç, televizyonda söylemek suç, gazetede yazmak suç, sokakta iki slogan atmak suç, meclis yok, bütçe yok, bağımsız karar mercileri yok, kuvvetler ayrılığı yok...

Biraz daha ötesi, siz benim değerli kullarımsınız, cümle Türkiye de benim mülkümdür...

Yapmayın gözünüzü seveyim, %25 kira sınırlamasından bu yana algılarınız bozuldu sanırım...
    Bu kadar mi mukemmel anlatilir.

Tebrikler, puan vereyim dedim hele bi dolas diyor.

Bayildim.

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bir şey sormak isterim forumdaşlar.. hasbel kader sıfır bir araba aldım. eskisini (2009 model) satmam lazım. fiyat açısından şu 15 eylül muhabbetini beklemek gerekir mi, etkisi olur mu vs hiç bilmediğim konular.. fikir veren olur mu acaba?
    Araba = döviz ; dövizin yukarı gideceğini düşünüyorsan ekim kasımı bekle , ya da sat git dövizini al

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bunu ben niye farketmedim?
    Birisi yanlış gördüğümü söylesin.?????

https://mobile.twitter.com/HHBOZOK06...09058311659522

Kendime masallar.!!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Son dakika tespitim resmi açıklama yok ama ben yanılmam tekzen batmış
    2 ayri küçük şehirdeki magazalarini tasfiye ediyorlardı..

Sayfa 226/993 İlkİlk ... 126176216224225226227228236276326726 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •