Sayfa 23/842 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon
Arama sonucu : 6735 madde; 177 - 184 arası.

Konu: ISBIR - İşbir Holding

1.  Alıntı Originally Posted by DÖRTGÖZ Yazıyı Oku
    İŞBİR e merak salıp fiyatını ucuz gören arkadaşlar .
    Lütfen şunu untmayın .
    bu firmanın tamamı halka açık yani piyasadaki hisse sayısı %100 olması gerekirken
    şu an %10 .
    firma karar aldı . bu hangi ortakta olduğu belli olmayan . ELDE SAKLANAN yada YASTIK ALTINDA UNUTULAN ,
    %90 hisse tarhi belli ama ben unuttum . bu tarih e kadar borsaya kote ettiren ettirecek !!!! ettirmeyenler çöp olucaklar .
    d*****n kuyruğu o zaman yapılan maniplasyonlarla kopucak ..
    o zaman için 50 tane alternetif oyun yapılabilir .
    bu hisse bölünmez . SPK buna izin vermez . çünkü hissedarlar ortada yok .
    şu son kote ettirme zamanını hatırlayan varsa yazsın lütfen yazsın da bilmeyenlerin canı yanmasın .
    Yassın bilmeyenlerin canı yanmasın demişsiniz.Yazdık bilgilendirdik fırçamızı yedik eyvallah.Yaşınız benden büyük saygılar 1995 borsa ilgi yılınız eyvallah benden 3 yıl önceniz var lakin benden sonra başlayan arkadaşlar benden daha bilgili olanlarıda var var ama daha bu hissenin hangi pazarda olduğunu nasıl alınıp satılacağını bilmeyenler bile var.Verdiğim bilgiler kontrole açıktır.

2.  Alıntı Originally Posted by DÖRTGÖZ Yazıyı Oku
    Beyfendi , ayrıntı ile beni rezil etmek yerine , benim anlatmaya çalıştığım , 2019 çok az bir hisse kote olursa ne olucak .
    çok fazla bir hisse kote olursa ne olucak .. neden yıllardır 3-5 bin lotla tavan olan hisse 100 tl de bekledi bunun bir hakimi yokmu sizce .. ben borsa ya 1995 te başladım . forumlarda olanları iyi bilirim .
    Öncelikle kimseyi rezil etmek gibi bir amacım katiyen yok sizi tanımam ve aslada olmayacak.Sorunuza bilgim dahilinde cevap vereceğim.Az veya çok kote olması sorun teşkil etmez sorun şirketin olduğu pazar.Bildiğiniz üzere bu şirketin halka açıklık şekli kommasan a benzemektedir.işlem görme şekli günde 4 defa olduğu için sahipsiz olabilir bakın olabilir diyorum.Bu tip hisselerde yukarı taşıma esnasında sizinde hak vereceğiniz gibi al sat açığa satış kredili alım satım ve ani tepkilerde hızlı hareket etme olanağı yoktur.Sizin dediğiniz gibi 1000 lot ile tavan yapan hisse. 60 lot ile dipte yapabilir risk çok fazla onun içindir ki toplayan birileri var ise bunu baya bi zamana yaymaları gerekir.iŞBİR in olduğu pazara bakarsanız bunun gibi kıymetli şirketler olduğunu görebilirsiniz (İSKENDERUN DEMİR ÇELİK BAŞKENT ÇİMENTO GİBİ)

3. Örnek olarak KİLLER adlı katılımcı bir hesap yapmış.Hesapta haklıdır bilgili insandır sallama yapmadığı ortada.Önemli olan bu karlılığın sürdüre bilmek eksiden artıya geçiş eksinin sebebi ne idi yeni yatırımlarmı karın yükselemesi niye yatırımlar bitiimi bunun gibi çeşitli sorular ama asıl olan ESAS FALİYET KAARI. KİLLER KATILIRMISIN BU GÖRÜŞE BİLEMEM.yatırım yavsiyesi değildir.

4. Şirketimiz Hisseleri 09.08.2012 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’un Piyasa Öncesi İşlem Platformu’nda (PÖİP) işlem görmektedir.
    Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararı öncesi, Sermaye Piyasası Kanunu 13. Maddesinin 4.bendi “Kaydileştirilmesine karar verilen sermaye piyasası araçlarının Kurulca belirlenen esaslar çerçevesinde teslimi zorunludur. Teslim edilen sermaye piyasası araçları kendiliğinden hükümsüz hâle gelir. Teslim edilmeyen sermaye piyasası araçları ise kaydileştirilme kararından sonra borsada işlem göremez, aracı kurumlarca bu sermaye piyasası araçlarının alım satımına aracılık edilemez ve katılma belgelerinin geri alımı yapılamaz. Kayden izlenmeye başladığı tarihi izleyen yedinci yılın sonuna kadar teslim edilmeyen sermaye piyasası araçları YTM’ye intikal eder. Bunların üzerindeki sınırlı ayni haklar kendiliğinden sona ermiş sayılır. Bunlar YTM’nin hesabına geçmesinden itibaren üç ay içinde satılır.†Şeklindeydi.
    Anayasa Mahkemesi’nin 12.11.2015 tarihli ve 29530 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 22.10.2015 tarihli ve E.2015/29, K.2015/95 sayılı kararıyla üçüncü cümlede yer alan “ve katılma belgelerinin geri alımı yapılamaz.†ifadesi ile dördüncü, beşinci ve altıncı cümleleri (“Kayden izlenmeye başladığı tarihi izleyen yedinci yılın sonuna kadar teslim edilmeyen sermaye piyasası araçları YTM’ye intikal eder. Bunların üzerindeki sınırlı ayni haklar kendiliğinden sona ermiş sayılır. Bunlar YTM’nin hesabına geçmesinden itibaren üç ay içinde satılır.â€) Anayasa’nın 13 ve 35 nci maddelerine aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle iptal edilmiştir.
    Bu iptal işlemi ile kaydileşmeye ilişkin süre sınırlaması ortadan kalkmış olup, YTM’ye intikali de yapılmayacaktır. Ancak, sermaye piyasası araçlarını elinde bulunduran ortaklarımızın, alım satım işlemlerini borsada yapabilmesi için, kaydileştirme işlemlerini yapmasına ilişkin zorunlulukları devam etmektedir.

5. Açıklamada parantez içinde belirtildiği gibi kaydileştirme işlemi yapmayanların hisseleri iptal olacak ve satışa sunulacaktı ancak mahkeme kararı ile iptal edildi bence doğru bir karar adamın haberi olmaya bilir mirasçı olabilir mahkemede olan olabilir sıkıntılı bir süreç olacaktı ve karar iptal oldu.Şu an için 66 binden biraz fazla hisse dolaşımda.Kapanış fiyatı gayet güzel oldu alışların devamına işaretti bence .YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

6. Arkadaşlar hakkınızı helal edin özellikle Sayın dörtgöz.Niyetim kalp kırmak yada ukalalık değil öyle bi şey anladıysanız özür dilerim.Hepinize bol kazançlar.

Son beş güne kadar 2 sayfa olan topik 23. sayfaya gelmiş, bence bunu tartışın!

8. Haftayı güzel kapattık.Yeni haftada güzel şeyler olacağını düşünüyorum.

Sayfa 23/842 İlkİlk ... 1321222324253373123523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •