Sayfa 231/639 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331 ... SonSon
Arama sonucu : 5112 madde; 1,841 - 1,848 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Millet ittifakı haberleriyle piyasa endeks coştu. bi deva cumhur ittifakına oynuyor galiba.. Bi o dayak yedi..
    gördüğüm kadarıyla son bir aydır fon ittifakına katıldı bizim hisse bir fon alınca yükseliyor bir fon satınca düşüyor işlem hacmi düştüğü üçün 200 bin lot luk fon alım satımları endeksten bağımsız hareketler yaptırıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    gördüğüm kadarıyla son bir aydır fon ittifakına katıldı bizim hisse bir fon alınca yükseliyor bir fon satınca düşüyor işlem hacmi düştüğü üçün 200 bin lot luk fon alım satımları endeksten bağımsız hareketler yaptırıyor.
    aynen durum bu. Olumlu haber akışı olmazsa yonsuz buralarda dolanır durur.

3. Son bir haftadır info üzerinden alım yapan bir fon vardı albatros akd ve takaslardan yanlış görmediysem 750 bin lot civarı alım yaptı alımlarının ilk kısmını da şubat ayında yaptı fonun şubat raporuna da deva fondaki hisseler listesine giriş yapmış oldu dün twettirda space odasında canlı yayındaydı fon yöneticisi gökhan bey 3 saate yakın konuştu sonlara doğru fona yeni giriş yapan devayı da sordular devayı alma gerekçesini açıklarken aralık ayında yapılan zamma eczanelerde halen bulunamayan ilaçlara kendisi 4 eczane gezmiş reçetesini alabilmek için ve olası beklenen yeni ilaç zammına olan beklentiden dolayı yani tamamen sektörel beklentilerden dolayı devayı aldığını belirtti şirket özelindeki gelişmelerin hiç birine atıf yapmadı bilgisi olduğunu da sanmıyorum daha bugüne kadar şirketten randevu alıp şirket hakkında bilgi sahibi olabilen bir fon yöneticisine denk gelmedim çalıştığım kurumdan talepte bulunmuştum ki o kurumun hisse fonunda da deva var onların randevu talebine de cevap vermediler. Neyse 1 gün kaldı bilançoya artan ciro artan faliyet karı ve artan ihracattan sonra daha çok fonların radarına gireceğini tahmin ediyorum çünkü fonlarda bizim gibi sadece bilanço ve faaliyet raporunda ulaşabiliyorlar bu bilgilere.

4.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    Son bir haftadır info üzerinden alım yapan bir fon vardı albatros akd ve takaslardan yanlış görmediysem 750 bin lot civarı alım yaptı alımlarının ilk kısmını da şubat ayında yaptı fonun şubat raporuna da deva fondaki hisseler listesine giriş yapmış oldu dün twettirda space odasında canlı yayındaydı fon yöneticisi gökhan bey 3 saate yakın konuştu sonlara doğru fona yeni giriş yapan devayı da sordular devayı alma gerekçesini açıklarken aralık ayında yapılan zamma eczanelerde halen bulunamayan ilaçlara kendisi 4 eczane gezmiş reçetesini alabilmek için ve olası beklenen yeni ilaç zammına olan beklentiden dolayı yani tamamen sektörel beklentilerden dolayı devayı aldığını belirtti şirket özelindeki gelişmelerin hiç birine atıf yapmadı bilgisi olduğunu da sanmıyorum daha bugüne kadar şirketten randevu alıp şirket hakkında bilgi sahibi olabilen bir fon yöneticisine denk gelmedim çalıştığım kurumdan talepte bulunmuştum ki o kurumun hisse fonunda da deva var onların randevu talebine de cevap vermediler. Neyse 1 gün kaldı bilançoya artan ciro artan faliyet karı ve artan ihracattan sonra daha çok fonların radarına gireceğini tahmin ediyorum çünkü fonlarda bizim gibi sadece bilanço ve faaliyet raporunda ulaşabiliyorlar bu bilgilere.
    Son çeyrek bilançosu da çok dikkat çekmez..Geçen yıl kur farkı geliri kaynaklı ciddi kar yazmıştı. Esas faaliyet karı %100 e yakın artsa da, dipte sadece net kara bakan ciddi bir cahil tayfa var. Bu nedenle esas beklenti ve hareket ilk çeyrek bilançosu sonrası başlayabilir. Zaten Ocak ayında kutu bazlı %20, ciro bazlı %180 artış var sektörde. Deva özelinde ilk çeyrek ciro ve esas faaaliyet karında %200 e yakın artışlar görebiliriz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. 2023 yılı satış ve FAVÖK rakamının piyasanın üzerinde arttığı ancak net kar rakamındaki artışın düşük kalacağı bir yıl olacak tahminimce.

6.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    2023 yılı satış ve FAVÖK rakamının piyasanın üzerinde arttığı ancak net kar rakamındaki artışın düşük kalacağı bir yıl olacak tahminimce.
    Neden? Vergi ve faiz gideri etkisi yüzünden mi? Gerçi ben satış ve favök büyümesine bakıyırum. Net kar rakamı yüksek temettü ödeyen şirketler için önemli olabilir. Bizim temettüyü patron aldığı için net karın düşük çıkması iyi bile olabilir. Önemli olan favök büyümesi dediğim gibi, o da en az %100 den fazla artacaktır bu yıl.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Neden? Vergi ve faiz gideri etkisi yüzünden mi? Gerçi ben satış ve favök büyümesine bakıyırum. Net kar rakamı yüksek temettü ödeyen şirketler için önemli olabilir. Bizim temettüyü patron aldığı için net karın düşük çıkması iyi bile olabilir. Önemli olan favök büyümesi dediğim gibi, o da en az %100 den fazla artacaktır bu yıl.
    Son finansallarda 126 mio tl ertelenmiş vergi varlığı olan bir firmanın favök ile net kar arasında uçurum olmaz.

2022/9 aylık finansallarda faaliyet kar marjı %38,63 iken net kar marjı %32,18 .. Ödediği finansman gideri cironun %12 si normalde %38-%12 = %26- vergi olması gerekirken net kar marjı vergi varlığının eklenmesiyle %32,18.

O yüzden net karı bende takip etmiyorum .

Sevgilerimle.

Alıntı Originally Posted by value investor Yazıyı Oku
    Son finansallarda 126 mio tl ertelenmiş vergi varlığı olan bir firmanın favök ile net kar arasında uçurum olmaz.

2022/9 aylık finansallarda faaliyet kar marjı %38,63 iken net kar marjı %32,18 .. Ödediği finansman gideri cironun %12 si normalde %38-%12 = %26- vergi olması gerekirken net kar marjı vergi varlığının eklenmesiyle %32,18.

O yüzden net karı bende takip etmiyorum .

Sevgilerimle.
    Ama favök değil benim takip ettiğim vök ü takip ediyorum sonuçta ödediği finansman giderini yok sayamam , çünkü finansman alacak ve stok finansmanına yönelik .Yani faaliyetiyle ilgili bir kredi , mdv yatırımı değil. O yüzden faaliyet döngüsüne bakarken bunu hesaba katmak gerekir.

Sevgilerimle

Sayfa 231/639 İlkİlk ... 131181221229230231232233241281331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •