Sayfa 233/999 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 1,857 - 1,864 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz V

1. Büyükada'da ruam hastalığı taşıyan 81 at itlaf edildi, ada karantina altına alındı
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Devalüasyon seçeneği ile bu saydıklarını bir teraziye koyuyorlar ve bu saydıklarını yapmanın *kendi* açılarından daha faydalı olacağına kanaat getiriyorlar.

Aslında haklı oldukları tek bir nokta var, deval olursa kısa bir süre içinde tekrar şu anki noktaya geleceğiz. O nedenle hiç boşuna bu işe girmeyelim diyorlar. Ben öyle anlıyorum.

Deval'in şu anda devlete hiç bir faydası yok. 2001'de vardı. Ama şimdi sadece döviz mevduatı sahibine faydası olur onun dışındaki tüm aktörler bu işten zarar eder.
    Devalüasyon için bence de geç kalındı. O kadar DTH 10 TL den çözülse ve talep olarak piyasa dönse enflasyon yine fırlar. Hemen arkasından 2. devalüasyonu yapmak gerekir. Ancak şu anki durumda ne kadar sürdürülebilir sizce? Gerçi büyüme tutulursa sürdülür diye düşünüyorsunuz ama ne kadar dayanılır.

3. Girdaba girdik...Zor çıkılması...Ancak dışarıya güven verilecek yeni sermaye girişleri ve doğrudan yatırımlar olacak, üretilecek vs vs.

4.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Devalüasyon için bence de geç kalındı. O kadar DTH 10 TL den çözülse ve talep olarak piyasa dönse enflasyon yine fırlar. Hemen arkasından 2. devalüasyonu yapmak gerekir. Ancak şu anki durumda ne kadar sürdürülebilir sizce? Gerçi büyüme tutulursa sürdülür diye düşünüyorsunuz ama ne kadar dayanılır.

Hormonlu büyümeyi tetikleyecek kredi genişlemesinin sınırına gelindiğinde zaten sistem kendi kendini frenler.

O nedenle dayanmaktan ziyade sabırsız ve politik hamlelerin durdurulması yeterli.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim...Umarım herşey çok daha iyi olur hem okul hem de öğretmenler/öğrenciler açısından...

İTÜ kolları arasına girmek çok iyi...Ben de İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Müh.liği 1988 mezunuyum...84 girişliyim...
    O yıllarda benim kuzende okudu bölüm üçüncüsü olmuştu .

Eskiden çalıştığım yerde de takım yöneticisi o yıllarda mezun olmuştu 8-9 yılda bitirmişti diye hatırlıyorum

Yanlız İtü vakfının ücretleri diğerinin iki katı paraları hazırlarsın artık

6. Bu noktadan sonra çözüm yurt dışı sermaye girişi ile değil Türkiye'nin kendi yağı ile kavrulmasında bence.

Zira oyun oynanırken kurallarının değiştirilebileceğini gören ve bizzat deneyimleyen yabancı sermaye uzun bir süre çekinik kalabilir.

O nedenle sürecin biraz daha uzun ve can yakıcı olacağını hesaplamak lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bu noktadan sonra çözüm yurt dışı sermaye girişi ile değil Türkiye'nin kendi yağı ile kavrulmasında bence.

Zira oyun oynanırken kurallarının değiştirilebileceğini gören ve bizzat deneyimleyen yabancı sermaye uzun bir süre çekinik kalabilir.

O nedenle sürecin biraz daha uzun ve can yakıcı olacağını hesaplamak lazım.
    Aklıma Back to the future 3 den bir sahne geldi..
    Benzinle çalışan bir motoru alkolle çalıştırabilir misin..??
    Bizim ekonomik modeli miz sıcak para üzerine kurulu..
    Nasıl olacak?
    Başımızda da hadi gazla hadi gazla daha çok proje daha çok yatırım diyen bir zat-ı muhterem varken?

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim...Umarım herşey çok daha iyi olur hem okul hem de öğretmenler/öğrenciler açısından...

İTÜ kolları arasına girmek çok iyi...Ben de İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Müh.liği 1988 mezunuyum...84 girişliyim...
    hayırlı olsun önce okul ücretlerine %30 zam sonra %10 mezun indirimi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 233/999 İlkİlk ... 133183223231232233234235243283333733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •