Sayfa 237/342 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon
Arama sonucu : 2733 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,710
     Alıntı Originally Posted by puma_532 Yazıyı Oku
    Daha dur bakalım, uyarmıştım. İlk tavandan toplamayı yaptım. Esas hareketi yapmadım. Büyük bir sürprizim daha var Baki amcaya. Ayağından donunu alacağım demiştim. Elim çok kuvvetlendi. Karşımda zayıf ve ne yaptığını bilmeyen bir zalak var.
    Dik dur eğilme güccükyatırımcı seninle...:one:
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

2. bütün gün Pumayı bekledik gelmedi :)

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Patron almış,Alnus almış şu satmış gibi konularla hiç ilgilenmiyorum. Bu forumda yazdıkları ile yaptıkları çok farklı olan kişileri bildiğim için zaten bu tarz yazıları dikkate almanın anlamı yok.

Önemli olan konu şirketin mali tabloları. Şu andaki duruma göre yıl sonu karının 40 milyon civarında olması lazım. Esas önemli gelişme petrol fiyatlarındaki sert düşüş. Hammadde fiyatları petrol kadar olmasa da ona paralel olarak düşüyor ve şirketin maliyetlerinin %65'i hammadde. Şirketin yaklaşık 4 aylık stok tuttuğu göz önüne alınırsa 2019'un ilk çeyreğinden sonra marjların artması lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Patron almış,Alnus almış şu satmış gibi konularla hiç ilgilenmiyorum. Bu forumda yazdıkları ile yaptıkları çok farklı olan kişileri bildiğim için zaten bu tarz yazıları dikkate almanın anlamı yok.

Önemli olan konu şirketin mali tabloları. Şu andaki duruma göre yıl sonu karının 40 milyon civarında olması lazım. Esas önemli gelişme petrol fiyatlarındaki sert düşüş. Hammadde fiyatları petrol kadar olmasa da ona paralel olarak düşüyor ve şirketin maliyetlerinin %65'i hammadde. Şirketin yaklaşık 4 aylık stok tuttuğu göz önüne alınırsa 2019'un ilk çeyreğinden sonra marjların artması lazım.
    çok güzel yazmışsınız eline saglık ben net karı birazdaha fazla bekliyorum bir daha bakioğlu bu hatalara düşmez
    bu kagıtta ky yok denecek kadar az venerdeyse tamamı kagatı terk etmek istemiyor
    10 gündür hisse daki işlemler amacını anlamış deyilim
    dövizin geri gelişi stabil oluşu bakab a ilaç gibi gelecek
    4. çeyrek beklentilerden daha iyi gelebilir

5. son 6 günkü hareketlerin hepsi bilinçli diye tahmin ediyorum. hatta daha da ileri giderek devre kesici gerektiren işlemlerin , Kap acıklamasına ve kredili alım yasaklarına gidecek sekilde bilincli oldugunu dusunuyorum. Eğer elinde kredili bakab olan varsa (zannetmiyorum) dokulmesi amaclı... kısa süre sonra da sert yukarı .. bakalım. ytd .

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Patron bir katakulli yapmaz ise sene sonu kar'ı 40 milyon TL.ve üstü gelir, 3.donem sonu Eur kuru 6,95 TL., şu an Eur kuru 5,98 TL., bugünkü kur ile 3.döneme göre kur farki geliri-gideri farki yaklaşık 17 milyon TL. artıdadır, yani 17 milyon TL.kur farki kar'ı oluşmuş durumda bugün itibari ile 3.döneme göre, 4.dönemde yaklaşık 100 milyon TL.hasilatin net kâr artis etkiside 8 milyon TL.olsa toplamda 3.döneme ilave olarak 25 milyon TL.net kâr daha gelmiş olur, 3.donem sonu kâr 19 milyon TL.+ 4.donemde 25 milyon TL. gelirse toplam 44 milyon TL.yapiyor, bu rakamlar gerçekçi rakamlardir, hicbir abarti rakam içermemektedir.Kar'ın 40 milyon TL.yi geçmesi gerekiyor, göreceğiz bakalım

7.  Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Patron bir katakulli yapmaz ise sene sonu kar'ı 40 milyon TL.ve üstü gelir, 3.donem sonu Eur kuru 6,95 TL., şu an Eur kuru 5,98 TL., bugünkü kur ile 3.döneme göre kur farki geliri-gideri farki yaklaşık 17 milyon TL. artıdadır, yani 17 milyon TL.kur farki kar'ı oluşmuş durumda bugün itibari ile 3.döneme göre, 4.dönemde yaklaşık 100 milyon TL.hasilatin net kâr artis etkiside 8 milyon TL.olsa toplamda 3.döneme ilave olarak 25 milyon TL.net kâr daha gelmiş olur, 3.donem sonu kâr 19 milyon TL.+ 4.donemde 25 milyon TL. gelirse toplam 44 milyon TL.yapiyor, bu rakamlar gerçekçi rakamlardir, hicbir abarti rakam içermemektedir.Kar'ın 40 milyon TL.yi geçmesi gerekiyor, göreceğiz bakalım
    17 milyon kur farkı geliri bana biraz fazla geldi. Son bilanço dipnotlarında %20'lik değişimde 19 milyon etki yapacağı belirtilmişti. Şu andaki kura göre 13 milyon bir artı oluşuyor. Ancak esas faaliyetinden diğer gelir-gider farkı bu sefer eksi yazacaktır. İkisinin toplamı yaklaşık 8-9 milyon artı etki edecektir.

Hasılattan oluşacak kar beklentim ise biraz daha yüksek. 12 milyon civarında.

8.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    17 milyon kur farkı geliri bana biraz fazla geldi. Son bilanço dipnotlarında %20'lik değişimde 19 milyon etki yapacağı belirtilmişti. Şu andaki kura göre 13 milyon bir artı oluşuyor. Ancak esas faaliyetinden diğer gelir-gider farkı bu sefer eksi yazacaktır. İkisinin toplamı yaklaşık 8-9 milyon artı etki edecektir.

Hasılattan oluşacak kar beklentim ise biraz daha yüksek. 12 milyon civarında.
    Tahminlerim:
    -İlk 2 ceyrek FAVOK (kur ile ilgili diğer gelir gider düzeltme yapılmış haliyle): 19'ar milyondu.
    -3.ceyrekde bu rakam 29 milyondu.
    -3.ceyrekde düşük maliyetli stokların etkisi vardı.
    -4.ceyrekde ~25 milyon TL FAVOK yaparsa.... faiz gideri sonrası 20 milyon TL kalsa..
    -İlaveten de kur değişiminde +7 yazsa..
    -net kar etkisi 27 olur.. vergi de dusersek toplam 12 aylık karı 40 gibi bir yere ulaşabilir... (Sermayenin 1,2 katı).
    seneye 0,75 gibi bir temettü kararı cıkabilir.. (maksimumu dağıtmazlar.)
    bizi yanıltma bakab.

Sayfa 237/342 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •