Sayfa 249/987 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 1,985 - 1,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

1.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Kuş sütü bile yok.
    gazeteci yok ki ülkede, simitte uzunluk mu yoksa kalınlık mı daha doyurucu unsurdur diye sorsun..

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    dün tele1 d merdocan gardaşın programında tkp genel sekreteri kemal gardaş güzel konuştu. emeple sol parti ile uyuşmazlıkları aşmışlar falan. işçi partisi de şu cumhuriet kurulurken işçiler emekçiler dışlandı zihniyetinden bi kurtulsa çok şugar olacak . Erkan kardeş çok düzgün dürüst birisi. arkadaş cumhuriyet kurulurken o günün şartlarında anadolu' da sınai faaliyet mi vardı ? anadolu halkı için ticaret yerine göre ayıp bile sayılırdı. eee nereden olacaktı emekçi sınıfı o dönemde. sonra öyle bi algı yoktu ki o zaman . neyse gene de uzlaşışır iyi niyetli birisi severim
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

3. Hâdise loading...

İBB : Türkiye Cumhuriyeti Devleti, sosyal medyadan idare edilemez. İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili 16 Aralık 2021 tarihli resmî yazımıza bilgi vermediği gibi bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamayla 86 bin İBB çalışanımızı zan altında bırakmıştır.

Terör bağlantılı” kişiler ortada gezip, kamu kurumlarında iş buluyorsa bu sorun İBB’nin değil, güvenlikten sorumlu İçişleri Bakanlığı’nındır. Devletin en önemli bakanlıkları, siyasi polemik yerine, elindeki bilgi ve belgeleri devletimizin kurumu İBB ile paylaşmalıdır.

31 Mart seçimleri öncesi ve sonrasında başlayan ve hala devam eden hukuksuz ve devlet ciddiyeti ile örtüşmeyen bu hamleleri kamuoyu takdirine sunarız. Elbet Türkiye Cumhuriyeti hak ettiği şekilde idare edilecektir çünkü bu kudret milletimizde fazlasıyla mevcuttur.

İBB ve 86 bin çalışanı sonuna kadar hukuk önünde haklarını arayacaktır.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Hâdise loading...
    Her günümüz atraksiyon.

6.  Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Evet ama demek istediği 3 ay sonra TL leri alıp , dolara geçmek isterseniz, saat 11:00 kuru 12,50 olsun…. Bankalar size 12,85 den dolar satıyorda olabilir… Girdin mi .. çıkamazsın gibi bir sistem bu…
    Ben asagidaki yaziyi kastettmistim

Adam hem kur getirisini hemde faiz getirisini ustuste eklemis. bu dogru degil

Kur getirisi faiz getirisini gecerse kur getirisi degilse faiz getirisi verecek devlet

bu adam yanlis hesapliyor

Alıntı Originally Posted by sezium Yazıyı Oku
    https://twitter.com/EnginDogantr/sta...221005833?s=20

hocam 1 ocakta 11den 10bin dolar bozup mevduat yaptım 1 nisanda usd 14 oldu 140bin tl aldım tekrar bağladım 1 temmuzda kur 11 oldu yüzde 4 faiz ile 145600tl aldım, 1 ekimde kur tekrar 14 oldu 185300 aldım tekrar bağladım yılsonunda kur 11 yuzde 4 faiz ile 192700 aldım (17520usd)

yani yılbaşında kur 11 yılsonunda kur yine 11 ama benim param yüzde 75,2 arttı... kimse 6-9-12 aylık bağlamamalı matematiksel olarak; ayrıca oynaklık oldukça hazine bol bol ödeme yapacak bunu hesaba kattılar mı bilmiyorum

7. onun fan profili öyle.
    sorun ciddi ama..
    neticede
    gene işimiz var...
    yarın ne bulursam gömiyim tl dışı teminata..
    ne diyorlar.. king's game mi ? son sağ kalan oyunu...

8.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Ben asagidaki yaziyi kastettmistim

Adam hem kur getirisini hemde faiz getirisini ustuste eklemis. bu dogru degil

Kur getirisi faiz getirisini gecerse kur getirisi degilse faiz getirisi verecek devlet

bu adam yanlis hesapliyor

Alıntı Originally Posted by sezium Yazıyı Oku
    https://twitter.com/EnginDogantr/sta...221005833?s=20

hocam 1 ocakta 11den 10bin dolar bozup mevduat yaptım 1 nisanda usd 14 oldu 140bin tl aldım tekrar bağladım 1 temmuzda kur 11 oldu yüzde 4 faiz ile 145600tl aldım, 1 ekimde kur tekrar 14 oldu 185300 aldım tekrar bağladım yılsonunda kur 11 yuzde 4 faiz ile 192700 aldım (17520usd)

yani yılbaşında kur 11 yılsonunda kur yine 11 ama benim param yüzde 75,2 arttı... kimse 6-9-12 aylık bağlamamalı matematiksel olarak; ayrıca oynaklık oldukça hazine bol bol ödeme yapacak bunu hesaba kattılar mı bilmiyorum
    Aşağıdaki hesap doğru.
    İlgili dönem sonlarında ilgili kurlar olursa diye bir varsayım üzerine yapılan hesaplama bu.
    Biraz fantastik olsa da kurda örnekte belirtilen oynaklığın olması durumunda hazine sağlam zarar yazar demek istemiş.

Sayfa 249/987 İlkİlk ... 149199239247248249250251259299349749 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •