Sayfa 253/804 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon
Arama sonucu : 6432 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. spenc kardeşim haklısın yazında da belirtmişsin uyarın için çok teşekkür ederim.
    Saygılar

SM-J701F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Asap dostum sadece teknik bilgin değil aynı zamanda bugünkü cevaplarinı sunumunda bir başka . Ayrıca çok önemli olmasada eklemek isterim ort 5 li fiyatlardan satışı sonrası 3 temettü verdiğini hatırlatayım. Yabancinin tasima maliyetinide ilave edersek gayet zarardalar. Demekki bir bildikleri var. Peki Asap neden uzun vadeli dusunmuyorsunuz hisseleri? Dün mesela komisyon masrafı dedin ve hisseye iyi bir yerden girdiğini düşünüyorum ki ben 2015 den beri kords 2013 den beri soda 15 sonu trkcm vs her sene birseyler eklememe rağmen dolar bazli bakınca o yabancılar gibi pek birşey ortaya çıkmıyor. Yani hisseler iyi, maliyetler iyi ama döviz karşısında erimişim.
    Dün böyle bir sohbetimiz vardı varliklarimiz ev araba hisseler döviz bazlı erimiş ona yapacak bir şey var mı? Yok. Asıl günlük hayatta aldığımız maaşla alabildiklerimiz? 5-6 yıl önce 150 bin dolar olan ev şimdi 50 bin etmiyor. Aslında yabancıya hersey ucuz. Emeklerin ve çalışmaların için teşekkürler. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Ben bir bildikleri oldugunu dusunmuyorum. Kagit gidecektir o ayri. Ancak yabanci o donem aldi ve hic satmadi, zararda dusuncesi bence yanlis. Arada trade yapmis olabilirler. Dogru yerde cikmis ve girmis olabilirler.

Su anki durum gosteriyor ki, Turkiye'de borsa yatirimi sadece eglence ve fantezi. Dolar alip faize yatirmanin getirisi karsisinda uzun vadede tl ile yapilan hicbir yatirim yarisamiyor. Ugrastirmasi ve stresi de cabasi. 7 yil once sadece dolar alip bekleseymisim cok daha fazla karim olacakmis. Bundan sonra tek kistasim usd bazli hesap olacak. Temettuyu dahi dolara yatirmak icin alacagim. Ancak orta vadeli bir firsat gorursem ayri. Degerlendirip sonra tekrar dolara donmek en mantiklisi. Bu ulkede yasadigimiz surece dolar karsisinda tutunmanin baska yolu yok.
    ...

3. İşlemlerin hesabını döviz bazında yapınca her türlü yatırımda önümüzü görmek mümkün olabilir.Otuz yıl önce sarkuysanda yaptığım her işlemde hesabı döviz bazında yapardım.

Topic hareketlenmiş. Çok güzel paylaşımlar olmuş.
    Klavyenize aklınıza sağlık. Staddan eve dönebilirsem naçizane benim de eklemek istediğim şeyler var.
    Herşeyden önce, hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.
    P. S. : Umut biterse herşey biter...

5.  Alıntı Originally Posted by hanımeli Yazıyı Oku
    İşlemlerin hesabını döviz bazında yapınca her türlü yatırımda önümüzü görmek mümkün olabilir.Otuz yıl önce sarkuysanda yaptığım her işlemde hesabı döviz bazında yapardım.

Hocam sizler benden çok daha eskisiniz belli ki. İşlemleri döviz bazlı yapabilmek için aldığımız maaş tl olunca hesap çok karışıyor hatta yapılamaz hale geliyor. Şirketlerin faaliyet alanlarının emtiasida önemli şirketin ihracaat yapması ya da döviz pozisyonun olması yeterli değil.
    Sn Asap döviz kurlarının kaclara çıkmasını bekliyorsunuz? Temettü mayısa kadar ve sonrası dediğiniz için. Yatırım tavsiyesi olmadan.

6. Asap kardeşimiz maç dönüşü yorum yapacağını belirtmiş ben bu arada bir paylaşım yapayım.
    Hisseyi aldığımda ödediğim meblağı döviz cinsinden bir kenara yazardım.Sattığımda da aynı şekilde meblağı aynı döviz cinsinden kaydederdim.Dolayısıyla kur hareketlerinden etkilenmeden gerçekte kârdamıyım zarardamıyım ortaya çıkardı.Şimdilerde bunları yapmaya pek vaktim olmuyor.

Alıntı Originally Posted by ASAP Yazıyı Oku
    Özellikle son sahne öyle görünüyor.
    Günlük 8.47 üzerinde kaldıkça yükseliş trendinin devam edebileceğini umuyorum.
    Yalnız döviz tarafında extrem şeyler olacak gibi.
    Risk almak istemeyenler diye umuyorum.

Öncelikle kapanışta söylediğim şey buydu maalesef
    6.8438 TL yi gördü USD şimdilik. 7 li rakamlar normal gelecek yakın da sanıyorum.
    Sonumuz hayırlı olur umarım.

Alıntı Originally Posted by hanımeli Yazıyı Oku
    Değerli kardeşim ASAP sorduğum soru ve cevabı tam da buydu.Hisselerin seyrini tl ile değerlendirdiğimizde yanıltıcı olabiliyor.Benim için 2015 teki arz mihenk taşıdır. O gün yabancının ödediği miktar yazınızda da görüldüğü gibi bugün aracı kurumların hedef fiyatları ile benzerlik gösteriyor.Bu iki değer karşılaştırılinca şu andaki fiyatın ne derece makul olduğunu değerlendirebilmem mümkün olabilecek.Verdiğiniz sayısal değerlerden sonra şimdi içim rahat.
    Emekleriniz için ayrıca teşekkür ederim.

Soda hisseleride aynı Kordsa gibi gurup şirketlerince arz edilmişti.Daha sonra hisse 4 lü seviyelere geldiğnde yorumlarda isyan vardı. Orada da aynı soruyu sormuştum.Bugünlerde hisse 7 li seviyelerde.
    Toplu alım satım gibi büyük hacimli arzlarda yabancı para cinsinden hisselerin işlem fiyatını bilemezsek yaptığımız işlemlerde hata payı yüksek olabilir.
    Mesleki bir alışkanlık olduğundan sorduğum soru aynı zamanda öğretici de olabilmelidir.
    Selam ve saygılar
    İşlemlerin hesabını döviz bazında yapınca her türlü yatırımda önümüzü görmek mümkün olabilir.Otuz yıl önce sarkuysanda yaptığım her işlemde hesabı döviz bazında yapardım.

Asap kardeşimiz maç dönüşü yorum yapacağını belirtmiş ben bu arada bir paylaşım yapayım.
    Hisseyi aldığımda ödediğim meblağı döviz cinsinden bir kenara yazardım.Sattığımda da aynı şekilde meblağı aynı döviz cinsinden kaydederdim.Dolayısıyla kur hareketlerinden etkilenmeden gerçekte kârdamıyım zarardamıyım ortaya çıkardı.Şimdilerde bunları yapmaya pek vaktim olmuyor.

Sayın hanımeli tarzınızdan dolayı öğretmen-akademisyen vb. eğitim camiasından biri olduğunuzu düşünüyorum.
    Sorarak düşündürtmek, öğretmek...

Bu arada 30 yıl önce Sarkuysan hissesine mi yatırım yapmaktan söz ediyorsunuz?
    Yoksa Sarkuysan' da çalışırken ki yöntemlerinizden söz ediyorsunuz? O bölümü anlamadım.
    Sarkuysan' ın benim hayatımda da ayrı bir yeri vardır Hayatımda ilk bilgisayar ağı kurduğum şirkettir.
    Ayırca borsada da ilk yatırım yaptığım şirket!
    Sn. Çaycı(Hayrettin' di sanırım ön adı) az üzmemişti bizi o zamanlar
    Öte yandan USD bazlı maliyet tutmak o kadar da zor ve zaman gerektiren bir iş değil. Küçük bir Excel formu bile görür işi.
    Aslında aracılar da vermeli bence bu ayrıntıyı ama...

Öte yandan dolar bazlı maliyet hesabı tutma meselesinde haklısınız... Ancak bu dönemde biraz üzücü olabilir.

Sayfa 253/804 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •