Sayfa 26/330 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon
Arama sonucu : 2637 madde; 201 - 208 arası.

Konu: KNFRT - Konfrut Gıda

bunlar kayıtlarda kalsın..çünki ınvestingin bölünmeleri işlememek gibi bir özelliği var..buda grafikleri bozuyor..

bölündükden sonra günlüklere bakabilmek için en az 6 ay geçmesi gerekirki

baktığımızdan bi şeyler yorumlayabilelim..

varın haftalık ve aylıkları siz düşünün..

tabi bence..

Alıntı Originally Posted by ismail82 Yazıyı Oku
    geçen yılın 3. çeyrek ayları euro ortalaması 6.52,bu yılın ise 6.29, arada 23 krş var, ne kadar etkileyebilir ki ayrtıca haziran ayında devreye alınan yatırımlarında( biokütle kaynaklı proses buharı enerji santralini ve meyve işleme kapasite artışlarını Haziran ayı içerisinde devreye almıştır../ etkisinin görüleceği ilk çeyrek olduğunu da hatırlatırım, bunun net kara etkisinide ilk kez göreceğiz
    bütün bunların ışığı altında ben 38 milyon dedim, fakat üstüde beni şaşırtmaz
    Yine diyorum 38 ve üstü benimde temennim inş olur. Ancak geçen yıl 3.çeyrekteki kur ortalamasından ziyade 2018 q2 kur ortalamasına da bakın. Karın 7 milyonu o kurun artışından geldi. Bu çeyrekte ise kur 6,16 kapadı. Bu kur düşüşü bu çeyrek karımızdan 3-4 milyonu götürür. O nedenle benim beklentim daha emniyetli tarafta.
    Umarım yanılırım ve sizin dediğiniz olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Öte yandan yılsonu kar beklentim 45-50 milyon kar. Eğer euro 6,60 civarı kapatırsa 50 milyon gayet mümkün olur...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. ...Önemli olan hasılattaki artış ivmesi,genel kabul bu...Bilançonun son kalemi olan net kar ikincil plandadır.

Net karı etkileyen(olumlu-olumsuz) etmenler konjoktüreldir,dönemseldir.(Faaliyet dışı kambiyo-kur-faiz geliri ve gideri-vergi indirimi vs)

Bu çeyrek 55 mil tl hasılat beklentim var.

Geçen yılın Q3 de brüt kar marjı %42 lere çıkıp 4.çeyrekte ise tüm zamanların brüt kar marjı rekoru %48 e ulaşmıştı.

Döneme özgü mevsimsellikle alakalı katma değeri yüksek ürün satışı veya pazardaki arz-talep dengesiyle ilgili ürün fiyatındaki artıştan kaynaklı olabilir.

Aynı yüksek brüt kar marjı bu yılın ilk 2 çeyreğinde sırasıyla %34 ve 37 ye düşmüştür.

Sektörel bazda gıda sektöründe bu marjlar yüksektir medyan değerler %20 lerdedir.

Bu çeyrekte %40 üstü bir brüt kar marjı yakalanırsa ortalama 22-24 mil tl brüt kar oluşur.

Genel yönetim gideri+pazarlama-finansal gider+4 mil euro luk döviz alacaklı net pozisyondan 1,5 mil kur zararı ve vergi düşüldükten sonra 12-14 mil net kar üretir bu çeyrek.

9 AYLIK 34-35 MİL net kar iyidir.

Alıntı Originally Posted by Anatolien Yazıyı Oku
    ...Önemli olan hasılattaki artış ivmesi,genel kabul bu...Bilançonun son kalemi olan net kar ikincil plandadır.

Net karı etkileyen(olumlu-olumsuz) etmenler konjoktüreldir,dönemseldir.(Faaliyet dışı kambiyo-kur-faiz geliri ve gideri-vergi indirimi vs)

Bu çeyrek 55 mil tl hasılat beklentim var.

Geçen yılın Q3 de brüt kar marjı %42 lere çıkıp 4.çeyrekte ise tüm zamanların brüt kar marjı rekoru %48 e ulaşmıştı.

Döneme özgü mevsimsellikle alakalı katma değeri yüksek ürün satışı veya pazardaki arz-talep dengesiyle ilgili ürün fiyatındaki artıştan kaynaklı olabilir.

Aynı yüksek brüt kar marjı bu yılın ilk 2 çeyreğinde sırasıyla %34 ve 37 ye düşmüştür.

Sektörel bazda gıda sektöründe bu marjlar yüksektir medyan değerler %20 lerdedir.

Bu çeyrekte %40 üstü bir brüt kar marjı yakalanırsa ortalama 22-24 mil tl brüt kar oluşur.

Genel yönetim gideri+pazarlama-finansal gider+4 mil euro luk döviz alacaklı net pozisyondan 1,5 mil kur zararı ve vergi düşüldükten sonra 12-14 mil net kar üretir bu çeyrek.

9 AYLIK 34-35 MİL net kar iyidir.
    Esas faaliyet kari disindaki etkenlerle ilgili görüş bildirmek isterim. Ozellikle faiz gideri uzerinde durulması gerekir. Isletmede likidite acigi veya sermaye yetersizligi varsa ve bundan dolayi kredi kullaniliyorsa faiz gideri degisken değil kronik hale gelir ve karliligi surekli olumsuz etkiler. Buna dikkat etmek gerekir. Cari oran ve likidite oranlarina ve seyrine bakarak tespit edilebilir. Olumsuzluk varsa bedelli artirim ihtiyac haline gelebilir. Nitekim Hektas yatirimlar nedeniyle ve is hacmi arttigi, vadeler uzadigi icin doğru bir kararla % 200 bedelli karari aldi ve yatirimcilari bu karari destekledi. O nedenle bilanco ve gelir tablosu kalemlerine farkli acilardan da bakilmasi gerektigi kanaatindeyim. Saygilar,

6. Erbosan yanılmıyorsam 16...lardan bölünmüştü..yaklaşık 2 ay kadar oldu..şimdi 21.80 lerde..Konfrut u da Erbosan a benzetiyorum. Bolündükten sonra biraz dinlenip 12 aylık bilanco ile yeni fiyatlamalara gidecegini duşünüyorum.. Bu fiyatlardan bölünmesi hisseyi ucuz ve yeni geleceklere cazip kılacaktır..ytd

Alıntı Originally Posted by cimşit Yazıyı Oku
    Erbosan yanılmıyorsam 16...lardan bölünmüştü..yaklaşık 2 ay kadar oldu..şimdi 21.80 lerde..Konfrut u da Erbosan a benzetiyorum. Bolündükten sonra biraz dinlenip 12 aylık bilanco ile yeni fiyatlamalara gidecegini duşünüyorum.. Bu fiyatlardan bölünmesi hisseyi ucuz ve yeni geleceklere cazip kılacaktır..ytd
    2017 martta bölünmüş..13.80 lere kadar gerilemiş..2019 da o fiyatları iki defa daha görmüş..

aradaki uçurum dünde yazdığım gibi investing'in bölünmeyi işlememeiş olmasından kaynaklanıyor..

işlemediğindedende geçmişle gelecek arasında bağ kurulamıyor..

parada yokki diğerlerinden alalımda kullanalım..

tabi bence.

8.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    2017 martta bölünmüş..13.80 lere kadar gerilemiş..2019 da o fiyatları iki defa daha görmüş..

aradaki uçurum dünde yazdığım gibi investing'in bölünmeyi işlememeiş olmasından kaynaklanıyor..

işlemediğindedende geçmişle gelecek arasında bağ kurulamıyor..

parada yokki diğerlerinden alalımda kullanalım..

tabi bence.
    Teşekkür ederim sayın Turquaz..Ben bu ağustos gibi biliyordum. Demek o ara dikkatimi cekmiş..Bir bakayim bende..selamlar hayırli kazanclar...

Sayfa 26/330 İlkİlk ... 1624252627283676126 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •