Sayfa 261/777 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 2,081 - 2,088 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    FED bu sene 3 mü 4 mü deniyor..
    1.75 şu anda
    2 tane daha yapsa 2.25 eder..
    Ama enflasyon 2.1 2.2 lerde..

4 artış yapılsa 2.5 faiz olur..Ben beklemiyorum

3 faiz artışında bile hedefe ulaşılmış olacağını düşünüyorum..
    FED için önemli unsurlardan birisi de bilanço küçültme..

Ben bir noktada FED den faiz artışlarında daha fazla alan kalmadı cart curt daha fazlası gereksiz gibisinden bir açıklama bekliyorum..
    QT ler devam tabikide..

ABD de ekonomi hızlanmıyor ama bu HIZLANAMIYOR değil de FED in hamleleri de bunda etkili diyorum..Diğer yandan durgunluk yada kriz de dememiz çok çok zor..

Eğer FED den bu yönde bir açıklama gelirse , biliyorsun para piyasaları bu tür bomba açıklamaları sever DOLAR çok ciddi değer kaybeder diye düşünüyorum..

Parite 1.40 ları zorlayabilir..

Haaa orada en zor soru USDTRY ne olur..

Bugün kü açıklama çok açık ateşe benzin dökme..
    Çok belirgin..
    Neden ısrarla bu yönde açıklamalar yapılıyor..
    Bu açıklama yapılmasa neden yapılmadı denilir miydi..
    Neden kur bu derece hassas iken birileri devamlı kaşımaya devam ediyor..

İkinci dikkatimi çeken unsur
    4.37 den ortada ciddi bir haber bile olmadan toplandık haberi ile 4.22 ye basıldı 15-20 saat içinde..

Yani canları isterse eğer 4 ün altına bile çekerler..

Bu ikisini birleştirince..
    RTE dolarcılara bi güzellik mi düşünüyor..

Bilemiyorum..

Adeta dolar almayaı aptal yerine koyan bir piyasa var..Bu tür hareketler genelde zirve ve zirveye çok yakın noktalarda görülür..

…………………⠀¦.

Yada bir ihtimal daha var

O da ciddi ciddi battık beyler..
    Olum var ya tarih kitablarinda "kaputulasyon" lafı okumaktan bikip usandim ya artık
    Kafi
    Ozturkcesi ticaret imtiyazidir
    Yoksa insanlar okur
    Neyi okuduğunu anlamaz
    Ayıp değil
    Sormuyor olmak Ayıp kısmısı
    Son düzenleme : Moruk; 11-05-2018 saat: 20:58.

2. Bugün A.Hakan kararı açıklanmayacak mıydı..
    Onuda mı umursamıyoruz artık

Gund, tarih olarak yanılmıyorsam aşağıdaki tabloyu ilk Ocak-Şubat gibi verdim..sonra değişik vesilelerle bir kaç kez daha yayınladım..dışarıdaki durumlar belliyken, şayet bir kaç aylık döviz artışıyla cari açık kapanabilecekse, dolar 4'ün altına düşebilir..yoksa zor..ki bence zor..

3,750'lerden beri belirtmeye çelışıyorum, artık cart diye eski düşüşler yok..fazla düşemez yani..aşağıdaki tablo belli, cari açığı nasıl sübvanse ettiğimiz belli..içerideki durumlara girmiyorum bile..

Fed ekonomistleri: ABD faiz artırımları yüksek enflasyonlu piyasaları vuruyor

Fed ekonomistleri tarafından yapılan bir çalışmaya göre ABD faiz artırımları en çok yüksek enflasyonlu gelişen piyasaları etkiliyor

11 Mayıs 2018 Cuma, 11:04

Fed ekonomistlerinin gerçekleştirdiği bir çalışmaya göre ABD'nin faiz artırımlarından en kötü etkilenenler zayıf finansal göstergelere sahip, özellikle yüksek enflasyonun hakim olduğu gelişen piyasalar.

Matteo Iacoviello ve Gaston Navarro'nun kaleme aldığı çalışmada ABD dışındaki piyasaların Fed faiz artırımına tepkilerinin altı çizilmiş. Dış ekonomilerin tepkilerinin -özellikle kırılgan gelişen piyasaların- önemli boyutlarda olduğuna dikkat çekiliyor; Öyle ki bu tepkiler ABD ekonomisinin verdiği tepkiden daha fazla.

Iacoviello ve Navarro tarafından oluşturulan “hassasiyet endeksi” finansal kırılganlığın Fed faiz şokları sonrasında ülkeler üzerindeki birbirinden ayrışan olumsuz etkileri açıklamayı hedefliyor. Endeksin içinde enflasyon (tüketici fiyatlarındaki değişikliğe göre ölçülüyor), cari işlemler dengesinin GSYHİ'ye oranı, Döviz rezervinin GSYİH'ye oranı ve dış borcun GSYİH'ye oranı bulunuyor.

Iacoveillo ve Navarro'nun 23 Nisan tarihli yazısında “Gelişen piyasalarda dört indikatör de -özellikle enflasyon- GSYİH'nin ABD şokuna tepkisinin şiddetinde açıklayıcı güce sahip.” diyor.

Çalışmada, “Yüksek enflasyon ekonomideki yapısal sorunları işaret edebilir veya genel siyasi istikrarsızlık üretebilir. Bu da yüksek ABD faizlerinin etkilerini artırıcı bir rol oynar. Yüksek enflasyon aynı zamanda bir ülkenin borçlanma maliyetlerinin değişen faizlere hassasiyetini de artırabilir.” deniyor.
    Son koyulu cümleye bakılırsa kriterler açısından hiç bir şeyimiz eksik değil..herşey tastamam..

Bu dolar ne kadar çıkar bilemem ama bu ahval ve şerait altında pek fazla düşebilemez bence..

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Ben bir noktada FED den faiz artışlarında daha fazla alan kalmadı cart curt daha fazlası gereksiz gibisinden bir açıklama bekliyorum..
    QT ler devam tabikide..

ABD de ekonomi hızlanmıyor ama bu HIZLANAMIYOR değil de FED in hamleleri de bunda etkili diyorum..Diğer yandan durgunluk yada kriz de dememiz çok çok zor..

Eğer FED den bu yönde bir açıklama gelirse , biliyorsun para piyasaları bu tür bomba açıklamaları sever DOLAR çok ciddi değer kaybeder diye düşünüyorum..

Parite 1.40 ları zorlayabilir..
    Bu noktada düşüncelerim farklı ve şöyle yazdım;

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Ancak sene sonuna doğru FED'le birlikte diğer MB'larının faiz arttıramayacağı (yada sıkılaştırma yapamayacağı) anlaşıldığında altının prim yapması muhtemel olabilir..fakat FED hiçbir zaman faiz artışlarını durdurdum şeklinde resmi yazılı bir ifade kullanamaz..çünki 2008'den beri FED zamana oynamakla meşgul ve zorunda(deleveraging)..faiz artışlarını duruduracağınıı satır aralarından veya ''rate hike probability'' sayfalarından izlemek mümkün..
    Daha açık yazarsam, FED sonlandırdım yada ara verdim diyemeyeceğine göre (bana göre), geçmiş yıllarda olduğu gibi arttıra 'ceğim-cağım'' derken senede tek artış yeterli olur..böylece bir süre daha ''onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevitine'' olmuş olur..

Birde FED oranları aksak topalda olsa, zaman içinde 3'lere varması/yaklaşması lazım..

6. David Brady: "Speklerin pozisyonuna bakınca, bu düzeltmeden sonra, EURUSD düşmeye devam edecek gibi görünüyor".

https://twitter.com/GlobalProTrader/...26396534763520

---------

(Taper: Fed'in piyasadan para çekmesi diye anlıyorum).

Bama, Fed'in "taper" tarihlerine takmış durumda. Dediğine göre taper, ay sonlarına doğru oluyormuş. Bu ay ki taper ayın 19'unda başlayacakmış. Bama'ya göre vaziyet şöyle: Taper tarihine kadar risk varlıkları yükselir, taper başlayınca düşer. Tabii, eğer doğru anladıysam!

Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku

Bama, Fed'in "taper" tarihlerine takmış durumda. Dediğine göre taper, ay sonlarına doğru oluyormuş. Bu ay ki taper ayın 19'unda başlayacakmış. Bama'ya göre vaziyet şöyle: Taper tarihine kadar risk varlıkları yükselir, taper başlayınca düşer. Tabii, eğer doğru anladıysam!
    Tşkler, mantıklı olabilir..bilançosunu takip ettiğim kadarıyla FED çok yavaş hareket ediyor..Parça parça kesinti yapmasına rağmen bu kesintileri ay sonlarına, hatta bir sonraki ayın başına attığını gözlemliyorum..çünki artık rakamlar büyümeye başladı..ortalığı çalkalamanın anlamı yok diye düşünüyor herhalde..

Bilindiği gibi FED'in taperi 10 milyar dolarla Eylül ayında, ECB taperi ise 60'tan 30'a yarıyarıya Ocak ayında başladı(gerçi ECB arkadan dolanarak sonradan 10 milyar Euro daha şirket tahvil alımı eklesede)..En nihayetinde özellikle FED'in taper miktarı arttıkça piyasalar bu kesintilerle yüzleşeceklerdi ve Şubat ayından itibaren yüzleşmeye başladılar..Aşağıda ağırlıklı yurtdışı firmalardan oluşan S&P500 endeksini ele alalım..trend aşağı doğru, ancak daireye alınan son yükseliş kısmı Occhiali'nin dediği gibi FED'in taperini bekliyor olabilir..izleyelim, ay sonu veya Haziranın başlarında bir kez daha bakalım..

Duhul
    Mar 2018
    İkamet
    Kaçak Akinonya Şatosu
    Gönderi
    1,478
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Bugün A.Hakan kararı açıklanmayacak mıydı..
    Onuda mı umursamıyoruz artık
    karar ne oldu?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 261/777 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •