Sayfa 267/1000 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 2,129 - 2,136 arası.

Konu: Viop - XXVI

1.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    pembe kar yagdıgında yabancı girisi de olur... tabı 10 sene oncekı gıbı gırıslerden bahsedıyorum, yoksa dusuk meblaglar zaten hep gırer cıkar...

guven zor kazanılır kolay kaybedılır... yaptıkları yapacaklarının temınatı ıse, kı ıddıaları oydu, buraya oyle cıddı yabancı gırısı olmaz bır daha bu yonetıcı kadro kaldıkca... faızler arttıkca rısk almaya cok acık bazı fonlar dusuk meblaglar ıle gır-cık yaparlar anca... notlarımız ortada, bu notlarla 10 sene oncekı buyuk fonlar ve buyuk meblaglar zaten ısteseler de gıremez..
    dedikleriniz CDS leri etkiler daha çok...
    yabancı aldığı faize, kazandığı paraya bakar. sonra vınnn...
    zaten sıcak para olur...
    çok fazla uzun vadeli kalıcı yatırım yok, eskiden de yoktu fazla...
    3-5 g.menkul alıyor yabancılar ona da kalıcı yatırım dersen...

2.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Horoza sormuşlar, tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan diye. Orasını bilemem, ben işime bakarım demiş.
    Kademeli döviz alımına devam ediyorum. Ayrıca altın yukarı çıktıkça xautry satıp, düştükçe de gldtr almaya devam ediyorum. %76 döviz, %11 altın fonu, %13 TL (TL nin az bir kısmı ile 99 kontrat xautry short) devam.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    gldtr de derinlik nasıl?
    gmstr aldım ben de biraz.
    vakti zamanında ZPLIP almıştım az bir miktar parça parça satabilmiştim...

3.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    dedikleriniz CDS leri etkiler daha çok...
    yabancı aldığı faize, kazandığı paraya bakar. sonra vınnn...
    zaten sıcak para olur...
    çok fazla uzun vadeli kalıcı yatırım yok, eskiden de yoktu fazla...
    3-5 g.menkul alıyor yabancılar ona da kalıcı yatırım dersen...
    yatırım yapılabılır ve bır kademe altında ıken notumuz yuklu ve kalıcı fon gırıslerı olmustu... 5 cente bunlar cıkarmıstı borsayı, bademler mademler degıl... enflasyon da faızler de dusuktu o zaman sımdıye gore...

peyderpey cıktı onlar son yıllarda not ındıkce asagı... daha da gırmezler...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

4.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    bist 100
    daha dönüş işareti yok.

https://invst.ly/sj9v9

dönüş işaretleri öncekilerde görülüyor.

ho lara bakmanız lazım,9 günlük ho 26 günlüğü aşağı kırınca sat,yukarı kırınca al..........ytd

5. 50-100 milyon dolar sokacak yabancı yatırımcı (muhtemelen trader kategorisine girer) çok kredi notuna bakmaz ama 1 milyar dolar üstü ödeme gücüne bakar diye düşünüyorum.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    50-100 milyon dolar sokacak yabancı yatırımcı (muhtemelen trader kategorisine girer) çok kredi notuna bakmaz ama 1 milyar dolar üstü ödeme gücüne bakar diye düşünüyorum.
    yüksek cds de girmiyor bazı fonlar ucuz da olsa,şubat ayında cds 230 iken ,şu an 500 üstü...

7. faiz çok artarsa bu seferde borsada çözülmeler hızlanır..bence kontrollü çözülme olması için 100 puan indirir..

Alıntı Originally Posted by Subjective Yazıyı Oku
    avrupa endexleri bayaa kızarmaya başladı.
    paragöz ün dediği gibi bizim borsamız taş gibiymiş maşallah

ama görücem o taşı yarın eğer merkez 200 paz puan altında faiz arttırırsa...
    hatta merkez derse ki ; ben bilmem beyim bilir ve reis de zaten faiz düşmanı olduğundan faiz arttırmıyoruz arkadeş...

tüm ekonomi yorumcuları tv ler de lak lak yapan tüm şahıslar kurumlar herkes bir faiz arttırımı bekliyor.
    öyle bir beklenti oluştu ki du bakalım.

merkez son dakika golü atarsa noolcak? reisle ters düşmek istemiyosa...

8.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    50-100 milyon dolar sokacak yabancı yatırımcı (muhtemelen trader kategorisine girer) çok kredi notuna bakmaz ama 1 milyar dolar üstü ödeme gücüne bakar diye düşünüyorum.
    zaten 1 milyar dolar veya az üstü bir hedge fon girse 1550-1600 arasına bile gidebilir burası ama tam tersi 820-1000 arası bile satış yaptılar bist 100 de.......ytd

Sayfa 267/1000 İlkİlk ... 167217257265266267268269277317367767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •