Sayfa 268/653 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368 ... SonSon
Arama sonucu : 5222 madde; 2,137 - 2,144 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Sanberk Yazıyı Oku
    Nereye gidiyorsun Aselsan, biraz mal toplasa idin, bak Thy 100 oldu bir ara fiyatlarınız aynı idi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Makas baya açılmış desene

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

Bayadır dikkatimi çeken bir durum var. ASELSAN ve emlak konut borsa ciddi hareket yapınca, borsa kadar artıyor en fazla. Düşünce ise önden önden fazlasıyla düşüyor. Her iki tahtada bofa at koşturuyor. Ekgyo artarken ASELSAN düşüyor, ASELSAN artarken ekgyo düşüyor. Bayadır her iki hisse bir biri ile ters hareket yapıyor. Her ikisi de elimde olduğu için dikkatimi çekti. Belki sadece tesadüf bilemiyorum

3. https://www.youtube.com/watch?v=djz18ioM6SA

Niye hisse iyi kapanış yaptığında hiç sesli düşünmüyorsunuz?

https://www.aa.com.tr/tr/politika/cu...dindik/2714671
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=djz18ioM6SA

Niye hisse iyi kapanış yaptığında hiç sesli düşünmüyorsunuz?

https://www.aa.com.tr/tr/politika/cu...dindik/2714671
    Çünkü ağzımıza bir parmak balı çaldıktan sonra düşerek tekrar sinirlerimizi bozduğu için

5. Borsa böyle bir iştir. Çoğu zaman cefa az zaman sefa. Cefayı çekemeyen de sefayı süremez.

Kimsede yanlış anlamasın ben burada yarın bir gün bildim diye ego tatmin etmek için yazmıyorum. Kendimce şartlar oluştuğu için yazıyorum. Zaten burada yazdıklarımda haklı çıkarsam bunun karşılığını maddi olarak alırım. Ama bir de bilginin zekatı denen bir şey var.

Hisse golden cross olmuş yazan yok. Şirket fiyat olarak değil ama gelişim olarak uzaya gitmiş kimsenin haberi yok ya da sırf iktidarı eleştirmek için yalan yanlış eleştiriler var.

Elbet bunların bir yerde karşılığı olacak. Ben bu pastadan bana düşeni alana kadar buradayım.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,410
    ASELSAN yabancı oranı 17 Ekim 2022 % 22,60. 18 Ekim 2022 % 22,39.
    Fark % -0,21. Hisse kapanış fiyatı: 33,48 TL (Kaynak İş Yatırım).

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.
    Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

7. ASELSAN, TOBB ETÜ'de kuantum laboratuvarı açacak

ASELSAN, TOBB ETÜ bünyesinde kuantum laboratuvarı açacak.

ASELSAN Teknoloji ve Strateji Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı ve Bilgi Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Taha Yücel, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen 15. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı'nda yaptığı konuşmada, kuantum konusunun dünyanın gündeminde olduğunu söyledi.

Bu sene Nobel ödüllerinin belli dallarda kuantumla ilgili verildiğine dikkati çeken Yücel, "Gerek benim çalıştığım kurum olan Aselsan gerekse pek çok şirkette kuantumla ilgili ciddi çalışmalar var. AR-GE Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sezai Elagöz hocamız TOBB ETÜ'de bir kuantum laboratuvarı kuruyor. Onunda müjdesini buradan vermiş olalım." ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Yücel, böyle bir etkinliğin Türkiye'de yapılmasının kendilerine önemli bir fayda sağladığını vurgulayarak, 15 yıldır süren bu etkinliğin bu yılki temasının "Sanal Gerçeklikte Siber Güvenlik ya da Metaverse Ortamında Siber Güvenlik" olduğunu kaydetti.

Yücel, şu anda var olan sanal gerçeklik teknolojisinin, gözlük kullanmayı gerektirdiğini vurgulayarak, "Kullandığımız gözlüklerin üzerinde sürekli açık olan bir kamera var. Bu kamera hem sizin ortamınızı tarıyor, bilgi topluyor hem sizinle hem de bulunduğunuz ortamla ilgili bilgilere sahip. Böylesi bir teknolojinin mahrem ortamlarınızda kullandığınızı veya bir şekilde aslında sakıncalı, görülmemesi gereken bilginin bu şekilde paylaşıldığını düşünebiliyor musunuz? Çok ciddi risk oluşturur. İnsanlar genelde bilgisayarlarını kullanırken kameralarını kapatıyor. Bu iyi bir alışkanlıktır. Ama bu metaverse gözlükleri kamerası kapatıldığında kullanılamıyor. Kamerasının sürekli açık olması çok önemli. Oluşturduğu siber güvenlik riski bu anlamda çok önemli." değerlendirmesinde bulundu.

Söz konusu evrende alışverişler yapıldığını da belirten Yücel, bunun, dikkat edilmezse suistimale açık bir yapı olduğunu anlattı.

Yücel, bu kapsamda gelecek yıl "Kuantum Çağında Siber Güvenlik" temasıyla organizasyonu hayata geçireceklerini ifade ederek, gerek şifreleme gerek bilgisayar teknolojileri ve her türlü yazılım teknolojilerinde çığır açacak bir ortama gidildiğini aktardı.

Yapay zeka teknolojinin de bu sayede çok hızlı gelişeceğini dile getiren Yücel, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin burada geri kalmaması lazım. Bu konuda ciddi yatırımlar var. Ben açılışta da bahsettim. Aselsan, TOBB ETÜ bünyesinde bir kuantum laboratuvarı oluşturuyor. Orada da akademik paydaşlarla bu tür büyük, ileri çaplı araştırmalar yapılacak. Bütün bu kapsamda baktığımızda eğitimin önemi ortaya çıkıyor. Bugün etkinliğimizde siber güvenlik lisemizin 30 son sınıf öğrencisi vardı. Çok yüksek puanla öğrenci alan ve Türkiye'nin siber güvenlik alanında insan gücü kaynağını oluşturacak bir lise. Burayı çok önemsiyoruz. Daha sonra üniversite öğrencilerine de yaptığımız eğitimlerle ülkemizin bu alandaki ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz."

Kaynak : Anadolu Ajansı

8. İyi bir bilanço at da şenlensin buralar

Sayfa 268/653 İlkİlk ... 168218258266267268269270278318368 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •