Sayfa 279/997 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Sn bir-esnaf;

1. BES birikimi sizin adınızaysa, yıllık asgari ücret kadarı hacizden muaf ancak bunun üzerine el koyuluyor.

2. Bu kadar risk altındayken finansal piyasalarda risk alarak ek getiri hedeflenmez. Mevduat ve dövizden şaşmayın derim.

3. Gideri, harcamayı kesmek tek şansınız. Kredi kartlarını kırıp atın. Tek kurtuluşunuz bu, birkaç yıl zorluk cekip sonra düze çıkarsınız. Sadece nakitle alışveriş yapın.
    İlginize teşekkürler.
    BES zaten kazançsızlık anlamında çok canımı sıktı her şekilde kapattıracağım.
    Sizinde dediğiniz gibi mevduat ve döviz harici yatırıma ne imkanlarım ne aklım müsait zaten.
    Malesefki tek konu kredi kartlarını bir anda kapatırsam ticari faaliyetimi kendi kendime baltalamış oluyorum.Bunu daha öncede denedim.Çünkü işlerimin zayıf olduğu zamanlarda mecburen mal alımı için kullanmam gerekiyor. ancak son 18 aydır düzenli grafik tutuyorum hep kartta daha fazla para ayırarak artıya çıkarıyorum yavaş yavaş kartları.

2.  Alıntı Originally Posted by bir-esnaf Yazıyı Oku
    Burada şöyle bir hususu atlamışım. Eğer kastınız tüm borçları kapatmaksa zaten bunu yaptığımda değerlendirecek 1 tl param kalmaz.
    Bana faiz yükü getiren kredi kartlarını kastediyorsanız bunları ödemem birşey değiştirmiyor (zira şuana dek 3 kez ödedim hepsini) çünkü destek alabileceğim tek dayanak olduğu için yeniden açılıyorum.
    Anladığım kadarıyla sizin için en önemli prensip kazancın belirli bir bölümünü harcamaya alışmak. Harcadığınız parayı kazanmaya çalışmak hele ki şu anki ekonomik konjonktürde ve önümüzdeki yıllarda özellikle ekstra riskli bir yaklaşım.

Aylık kazanç 100 TL ise ilk aşamada 95TL daha sonra 90TL harcamayı başarmanız gerekiyor. Uzun vadeli hedefiniz de 75-80TL olmalı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Kredi kartı faizini ticaretle yenmeniz mümkün değil. Krediyle ancak gün çevrilir. Biriken borç hep daha da şişer... Yapabilirseniz 36 ay taksitli bir krediyle tüm borçları kapatın ve o taksitler bitene kadar başka hicbir kredi ürününe bulaşmayın. (Sektörünüzde varsa çek senet leasing gibi vade farkı nispeten daha az olan araçlarla alım yapın)
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

Bes in soygun oldugunu bikere daha anladık.
    7 senede 1331 lira cok az getirmiş .
    bu 7 seneyi sadece mevduatta gecirseydiniz daha iyi getiri elde ederdiniz. 1331 liraya devlet katkısı dahilmi?

cikarken vericeginiz devlet katkisi ve stopaj kesintisini de ayri hesaplamak gerekir.

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Anladığım kadarıyla sizin için en önemli prensip kazancın belirli bir bölümünü harcamaya alışmak. Harcadığınız parayı kazanmaya çalışmak hele ki şu anki ekonomik konjonktürde ve önümüzdeki yıllarda özellikle ekstra riskli bir yaklaşım.

Aylık kazanç 100 TL ise ilk aşamada 95TL daha sonra 90TL harcamayı başarmanız gerekiyor. Uzun vadeli hedefiniz de 75-80TL olmalı.
    Teşekkürler.

Sayın rxpu ,
    Hayat standartı olarak yerlerde sürünüyoruz dersem komik olur çok şükür o derece değiliz. ancak Son bir senedir tüm harcamalarımızı kısmaya başladık. Birçok ekonomik önlem aldık hem evimde hem kendimce dükkanımda ( personel azaltma şahsi olarak daha çok çalışma gibi)
    Şuanda önüme baktığımda artık borçlarımın bitiş çizgisini görebiliyorum.
    Eskiden kapkaranlık bir kuyu idi.
    Şimdi en azından 5 ay sonra kredi borcu olmayan birisi olacağım. Son 20 aydır çok zorlandım ancak asla çekmedim kredi.
    Kredi kartlarına gelince ...
    Piyasalar son 6 ay içerisinde bu hali almasa idi zaten şuanda sadece 20 K olacaktı o rakam zaten aylık faiz ödemeden çevirebileceğim hatta bankayı bedava finans kaynağı olarak kullanacagım bir rakam.
    Yinede şuanda durum içler acısı değil sadece kart borcunun bitiş süresi uzamış oldu benim için.

6.  Alıntı Originally Posted by JonDowes Yazıyı Oku
    Kredi kartı faizini ticaretle yenmeniz mümkün değil. Krediyle ancak gün çevrilir. Biriken borç hep daha da şişer... Yapabilirseniz 36 ay taksitli bir krediyle tüm borçları kapatın ve o taksitler bitene kadar başka hicbir kredi ürününe bulaşmayın. (Sektörünüzde varsa çek senet leasing gibi vade farkı nispeten daha az olan araçlarla alım yapın)
    Sayın JonDows ,
    Dediğiniz gibi tamda durum.
    Ancak şükür öyle kartlara batmış durumda değilim.
    Birkaç ay öncesine kadar 0 faiz görerek sadece parasını kullandığım miktarlardaydı kartlarım (20-25 bin tl benim için bu rakam)
    Şu eylül ayı bitirdi bizi.
    30 Bin tl açıldım bir anda kartlara.
    Ancak aylık şuan için kartlardan yediğim faiz 350-450 tl yi geçmiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Bes in soygun oldugunu bikere daha anladık.
    7 senede 1331 lira cok az getirmiş .
    bu 7 seneyi sadece mevduatta gecirseydiniz daha iyi getiri elde ederdiniz. 1331 liraya devlet katkısı dahilmi?

cikarken vericeginiz devlet katkisi ve stopaj kesintisini de ayri hesaplamak gerekir.

Birikim 19.388,75
    Giriş Aidatı 0,00
    Gelir Vergisi 545,81
    Net Ayrılma Birikim 18.856,53 (ayrılma halinde alacağım)
    Devlet Katkısı ve Getirileri Toplamı 1.006,62
    Hak Kazanıları Tutar 19.391,02

Benim bu güne dek ödediğim net tutar ise ;
    17784 tl.

8. Ben Japonlardaki teknolojiye razıyım
    Etrafımızda biz nükller santral sahibi olalım veya olmayalım zaten bizim için risk oluşturan Ermenistan gibi ülklerin teknolojisinden daha kötü değildir herhalde.
    Hep gözden kaçan veya gözden uzak tutulan konudur bu.
    Yani sanki nükleer santral yapmazsak hiçbir riskimiz yokmuş gibi lanse edilir.
    Komuşulardakiler hesaba katılmaz
    Petrolü doğalgazı vs. olmayan Türkiye gibi bir ülke için nükleer santrallerin olmazsa olmaz olduğu kanatindeyim.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Nükleer santrallerin en yeni teknolojisi hala çok pahalı ve teknolojik olarak buna erişen çok az ülke var. Japonya bu ülkeler arasında değil. Sadece bu nedenle yılların toshiba firması iflas etmiş durumda. Konu biraz teknik burada detaylara girmek istemem. Ama nükleer santral konusunu araba ile karşılaştıramazsınız.

Aslında nükleer santraller de üretim aşaması olarak 1 faz eksikle atom bombası gibidir. Dünyada atom bombasını üretebilen ülkeler vardır. Üretemeyenler vardır. Bazı teknolojiler ve ürünler parasını vererek satın alınamaz, sadece kullanım hakkı satın alınabilir, bu da nükleer santral için uygun bir iş modeli değildir. Konu teknik o yüzden detaya girmek istemiyorum.

Basit örnek olarak uranyum zenginleştirme yapamayan bir ülke nükleer santral kurarsa bu denize komşu olmayan bir ülkenin tersane inşa etmesine benzer.

Sayfa 279/997 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •