Sayfa 28/1002 İlkİlk ... 1826272829303878128528 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 217 - 224 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    me too 250 bps
    gangnam style

TCMB: Parasal aktarım mekanizmasının güçlendirilmesi ve kullanılan sterilizasyon araçlarının çeşitliliğini artırmak amacıyla TL depo alım ihaleleri düzenlenecektir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

TCMB: Kredi kartı azami faiz oranları ve üye işyeri azami komisyon oranlarında değişiklik olmayacaktır

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Ben önemli bir gelişme görmüyorum açıkcası. Herkes gibi ben de umutlu olmak istiyorum ama hâlâ çok büyük bir umut yok içimde. Zaten enflasyon bu düzeye çıktıktan sonra indirmek çok zor ama bir tek enflasyonu düşürüp Türkiye ekonomisin düzelteceğiz diye bir şey de yok. Çok daha derin problemleri var Türkiye'nin... Az önce de bahsettiğim gibi sistem problemi. Türkiye'nin gelişmek için artık önünde çok ufak bir pencere kaldı ama bunları kaçıracağız gibi duruyor. Şu anda bir tek faizleri artırıp yurtdışından bir iki bankadan kaynak getirip bu yapılmaz.

Türkiye teknolojiyi doğru kullanmıyor, bir kere yatırımda çok geride; ağırlıklı yatırımlar inşaat sektörüne gidiyor ama daha kötüsü kalifeye eleman yok. Lise altı eğitimi olanlar teknolojiyi kullanmakta zorlanıyorlar. İş yine doğru seçime geliyor. Doğru teknoloji olsa onlar da kullanır; bahçıvanın, işçinin, elektrikçinin kullanacağı teknolojiler de var. Ayrıca politik nedenlerden dolayı özgürlüğün kısıtlanması nedeniyle Türkiye nin geleceği artık iyice karanlık görüldüğü için en parlak gençler yurtdışına gitmeye başladı. Az insan giderse problem yok ama sayı bu kadar çok olunca bir çöküşe yol açar ve Türkiye bunun eşiğinde.

Prof.Daron Acemoglu'nun ifadeleri bunlar.

5. 23 senenin 22 sinde, Faiz sebep, enflasyon sonuc diye bir palavra uydur.

Simdi faiz 42.5'a cikti diye milletin umutlanmasini bekle.

Bir suru terliksi hayvani trol ordusu olarak, dusunenlerin ustune sal.

Sonra enflasyonu indirirecegiz bak inmeye basladi bile palavralari ile uyutmaya devam et.

Bir kara bela gibi coktunuz milletin ustune, defolun gidin artik.

Yetmedimi goturdugunuz.

6. Türkiye faiz asansörünün mucidini bulmalı asansör arıza yapmış yukarıya tırmanmış duruyor çağırıyorsun aşağıya inmiyor millet isyanda siz böyle garabet bir ülke gördünüzmü bunun faturası maliyeti Türkiyeye nedir kimse bunların hesabını sormuyor bu bedeli yiyecek ekmeği olmayan ev sahibi cinayetine kurban giden kiracıler velhasıl biz ödüyoruz faiz saçmalığını ağızlarında eveleyip geveleyenlerden hesabı sorulmalı gıdım faiz artışları sadece kısa vade günü kurtarmaya sakinleştirici bir etki yapar para piyasaları gerçeği bilirler aklı ermeyenlerle yol yürünmez delilerden dost olmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    16,211
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    23 senenin 22 sinde, Faiz sebep, enflasyon sonuc diye bir palavra uydur.

Simdi faiz 42.5'a cikti diye milletin umutlanmasini bekle.

Bir suru terliksi hayvani trol ordusu olarak, dusunenlerin ustune sal.

Sonra enflasyonu indirirecegiz bak inmeye basladi bile palavralari ile uyutmaya devam et.

Bir kara bela gibi coktunuz milletin ustune, defolun gidin artik.

Yetmedimi goturdugunuz.
    Zat zıbarmadığı sürece gitmezler çökmeye devam ederler,trolü,medyasını muhaliflerin üstüne saldırmasıda cabası,tabiki bir noktaya kadar,zamanı geldiğinde nasıl deliklerde fetoşçu aradılarsa avlamak için onlar içinde öyle olacak,öyle hapis falan değil,bulunduğu an mıhlanacak,5000-10000 senelik Türk kültürünün içine ettiler,zaten peşinden gidenlere ben Türk demem,içinden vazgeçip akıllananlara derim,Atatürke küfür et,şimdi çıksınlar tavlama moduna girsinler,madem öyle KURUMLARDAKİ TC SEMBOLÜNÜ GERİ GETİRSİNLER,ne kadar iti kopugü,yobası faşisti,mafyası,ülke haini varsa hep içlerinde,hain demişken eski hainleri bile kahraman yaptılat,utanmadanda onlar sahte Atatürkçü hası biziz desinler

8. Akaryakıt sektörü kaynaklarının verdiği bilgiye göre, bu geceden itibaren motorinin litre fiyatına 1 lira 61 kuruş zam gelecek

Sayfa 28/1002 İlkİlk ... 1826272829303878128528 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •