Sayfa 281/342 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331 ... SonSon
Arama sonucu : 2733 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

Bence herşey güzel olacak# Tüpraş tan 385 milyon TL daha fazla net kar açıklamasını bekliyorum.yarın aksam bu saatlerde ak dot kara dot bellı olur...Bn gore ihracatçı sırket için en Yuksek kur en ıyı kurdur.aksi yonetılemeyen rısktır...ytd

Hokumet ın son umudu ambalajcılar oldu..,cips cıkolata yoğurt kasesı cola kutusu ekmek ğosetı vs ambalajlara da katkı payı getırıyormus..,Nasıl etkıler bu durum satışları ...ytd

3. Fiyat gevsemedigine göre bilanço iyi gelecek gibi duruyor

4. Gecen sene bu zamanlarda 7 TL.idi

5. Gecen seneden bu yana şirketin kârı özkaynakları artmış olmasına rağmen piyasa değeri %30 düşmüş

6.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    İlk çeyrek bilanço beklentimde ufak bir revizyon yapmam lazım. Brüt karlılığın biraz düşük geleceği (ilk çeyrek kur hareketi nedeni ile) beklentimle tahminimi 120 milyon ciro, 25 milyon brüt kar ve 9,5 milyon net kar olarak revize ediyorum. 15 milyon faaliyet karı ve 19,5 milyon da FAVÖK beklentim var. Gelen bilançolara bakılırsa bu rakamlar bile çok olumlu algılanacaktır.
    Kar 4 milyon geldi. Bilançodaki kalemlerin geneli olumsuz.

113 milyon ciro, 20 milyon brüt kar, 11 milyon faaliyet karı, 15 milyon FAVÖK var. Tahminlerimin tümü 5 'er milyon düşük geldi.

Euro %30 artmasına rağmen ciro geçen sene ilk çeyreğe göre %5 arttı. Brüt karlılık %18 ile son 11 çeyreğin en kötüsü. Holdinge ve Bak-Net'e şişirilmiş ücretler ödemeye devam ediyor. Kur çok artmamasına rağmen finansal giderler yine beklenenden yüksek.

Tek olumlu taraf borçların biraz azalmış olması. Kur yükselişinde yazacağı finansal gider azalacak.

7. bu dönem bilançoların tamamı büyümek yerine açıkları kapatmakla ugraşmışlar
    borçluluk
    açık döviz pozisyonu düşmüş
    demek oluyorki tüm şirketler aynı olmuş
    açık oan kışları kapatıyorlar
    bu şartkar altında yatırımda yok
    böyle bakmak lagzım

Sırket satışlarda zorlanıyor kapasıte kullanım oranı güdük...yeni yat yapacak ortam degıl koskoca 4 fabrıka 3 ayda 600 Bn ero kar etmıs...yuh dıyorum..,sadece ortamın nahos olmasından acık kapatmak için kullanmışlar .yonetım kalitesi 0 bır daha ortaya kondu...pazartesı yuzde 5 I var.... Ytd

Sayfa 281/342 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •