Sayfa 323/640 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon
Arama sonucu : 5113 madde; 2,577 - 2,584 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    değerli ortak,

tabloda yazanların dışında;

somut bilgi olarak açık kaynaklardan gördüğüm sadece 1 bilgi var: ilk 6 ayda sadece 1 tane tübitak destekli biyobenzer için 200 milyon TLden fazla para harcadık (bkz faaliyet raporu).. projenin tübitak destekli omasının haber değeri, 200 milyon TLyi tübitaktan alacak olması değildir. haber değeri, tübitakın destek vermiş olmasıdır (tübitak proje sayımız faaliyet raporlarından gördüğümüz max sayımız sanırım 26dır).. bu desteğin anlamı şudur: bu ürün mutlaka ithalatı çok olan ve devletin ithal ikamesini beklediği bir üründür, cirosu yükske üründür (bkz tüğbitakın sanayi ile işbirliği hk misyonu). merakla bekliyor olacağım.

bir de şunu referans olarak söyleyebilirim: küresel firmalar arasında baktığımızda da 400 kişlik ar-ge deva hacmindeki firmaların sayısı değildir. deva, türkiyede ileri derecede avantajlı bir ar-ge ekosisteminde oldukça ekonomik koşullarda bu kadar bilim insanını bir araya toplayabilmiştir.

tahminime göre, 400 kişi TRdeki toplam ilaç argecilerinin 1/4ü ile 1/5i arasındadır. yani, TRdeki toplam ilaç ar-gecilerinin sayısının 2000 civarı olması lazım. 2-3 yıl önce bu sayı ieis sayfasında 1600 civarı olarak yayınlanmıştı. yani; argecilerin %20-25i zaten devada çalışıyor (pazar payımız %3-3%.5 civarı iken,i ar-geci payımız %20-25). yukarıdaki listenin toplamı da 1500 civarıdır..

devlet nakit teşvikleri ve ar-ge kaynaklı vergi teşvikleri de deva için Türkiyeyi ar-ge bakımından müthiş avantajlı kılıyor. isviçreli Philipp Haas bu ar-ge merkezini isviçrede kurup (ki isviçre ilaçta çok çok ileride olan bir ülke olduğunu söylememe gerek de yok) işletseydi, muhtemelen maaş masrafları 4-5 misli yüksek olurdu.. yani, merkezin Türkieyde olması maliyet bakımından kuvvetli mukayeseli avantaj sağlıyor ve çok yükske kamu teşvikleri var. kuvvetli bir kaldıraç etkisi var..
    Teşekkürler, projelerimizin tamamlanıp ilaç olacağı günleri bekliyoruz.

2. üreticiler ekimde ifk da düzenleme mi bekliyor çok sessizler kaç gündür. acaba ilaç fiyatları kura bağlanır mı?

3. Yine çok değerli bilgiler çok teşekkürler keşke hisse adı deva holding değilde deva ilaç olsaydı belki daha farklı olurdu holding olunca saholle kchollemi kıyaslıyorlar anlamadım türkiyenin ilaç ar-ge 1.si nasıl bu fiyatlamarda oluyor hala ilginç..

World Medicine internet sitesine giriyorum yk 2 3 ayda bir röportaj vermiş sitesinde mevcut çatı ges yapıyoruz falan halka açık olmayan bir şirket ne yatıgıyla ilgili devadan daha cok bilgi paylaşıyor %72 ihracata calısıyorlarmış türkiyeyi ilaç üretim üssu yapcagız diyor.. philip has en son 2020de röportaj vermiş niye böyle gizliler anlamak güç.

Aynı şekil polifarma internet sitesine giriyorum halka açık şirket değil güney koreli bir ilaç firmasi ile lisans anlaşması yapmış onu paylaşmış..

iso500 yayınlandıktan sonra abdiibrahim sosyal medyalarında türkiyenin en büyük ilaç firmasıyız diye paylaştı Koçak farma türkiyenin en büyük 2. ilaç firmasıyız diye paylaştı bizimkide bir kap atıp türkiyenin en büyük 3. ilaç firması olduğunu duyursaydı keşke ama nerde..
    Bizimki halka açık ama kapalı kutu cidden anlamlandıramıyorum.
    Halka açık bazı şirketlerde kap atıp isoda şu sıraya yükseldik falan diye bildirim yapmış böyle olunca üzülüyor insan elindekinin pırlanta olduğunu biliyorsun ama parlatan öne cıkaran yönetim yok malesef
    Son düzenleme : rodrigo44; 28-09-2023 saat: 13:54.

4. Pakistan'da bulaşıcı kırmızı göz hastalığı nedeniyle hastaneye başvuranların sayısı 86.000e yükseldi.

Göz virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla 56 binden fazla devlet ve özel okulda eğitime ara verildi.

Pakistana satışımız varmı bilmiyorum ama Göz damlasinda devanin ürün portföyü geniş

5. Screenshot_2023-09-29-01-26-42-35_0b2fce7a16bf2b728d6ffa28c8d60efb.jpg

Buda bist içinde en cok ar-ge harcamasi yapanlarin listesi deva yine dev gibi parliyor diğerlerinin piyasa değeri ile kiyaslayinca mevcut deva fiyatinin ne kadar komik olduğu ortada

6. https://www.eczacininsesi.com/haber-detay.php?id=16189

İfk değişikliği çalışması 2. Toplantisi gerceklesmis tahminim Ocak ayinda yeni düzene gecilir devlet 2 ay daha ilac firmalarini oyalar Yeni yil ilac zammi yeni duzenleme ile beraber gelir

7. Ölü kedi numarası yapıyor. Bitkisel hayatta gibi, işlem hacmi iyice kurudu. Birilerini dökmeye çalışıyorlar gibi bir durum var tamamen kontrollü hisse aşağılık bir tahta yapıcısı var.

8. RİTMOLL 150 MG FİLM KAPLI TABLET, 30 ADET C01BC03 DEVA HOLDİNG A.Ş.
    RİTMOLL 300 MG FİLM KAPLI TABLET, 30 ADET Propafenon hidroklorür C01BC03 DEVA HOLDİNG A.Ş.

yeni ruhsat geldi hayırlı olsun gördüğüm kadarı ile yine ilk jenerik olmuş gibi görünüyor aşağıda orjinal ilacın detayları var sayın uğur kaptan daha sağlıklı bilgi verecektir ritim düzenleyici bende fazla damardan dolayı ritim bozukluğu var her gün başka bir ritim düzenleyici olan darob 80 mg kullanıyorum o ilaça abbottun bu firma ritim ilaçları üzerine çalışıyor galiba

RYTMONORM 150 MG 30 FILM TABLET hkt - küb208.78 ₺ABBOTT LABORATUARLARI İTHALAT İHRACAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
    RYTMONORM 300 MG 30 FILM TABLET hkt - küb338.44 ₺ABBOTT LABORATUARLARI İTHALAT İHRACAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
    RYTMONORM INTRAVENÖZ SOLÜSYON İÇEREN AMPUL hkt - küb53.18 ₺ABBOTT LABORATUARLARI İTHALAT İHRACAT VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Sayfa 323/640 İlkİlk ... 223273313321322323324325333373423 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •