Sayfa 355/548 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 2,833 - 2,840 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by bahmet Yazıyı Oku
    bence öncüdeki payların bize ekstrası olmayacak... muhtemelen bilançodaki değer üzerinden dohole devredilecek. doruktaki paylar zaten anlamsız. temettü olayı kalıyor.. muhtemelen bu hafta içi yeni bir tarih belirleyip temettüyü verirler diye düşünüyorum. yatırm tavsiyesi değildir.
    ahmet bey bu düşüncenizde bir yanlışlık var neden öncüden bize bir ekstra omayacak ki bu şirketin ederi degeri yokmu sermayesi 80m
    1-dgzt satıldığı anda öncü ye ortak mı ortak bizde dgzt ye hissemiz oranında ortağız dgzt nin tamamı kendisinin degilki ben bunu bu cebimden aldım bu cebime koyuyorum diyebilsin ben bunu satmıyorum diyebilmesi için önce onun karşılığında %25 lik hissenin dgzt nin halka açık kısımı oranında ederini vermesi gerekir
    2-Çok ortaklı halka açık şirketlerde satışa konu mal parçalanabilirmi ben şurayı alıyorum şurayı sana bırakıyorum eğerki öyle birşey oluyorsa karşılığı ödenerek yaplır yine diyorum şirketin %100 patronun değil.
    3-Öncünün sermayesi sitesinde şuan 80 000 000 tl görünüyor bunun %25 i dgzt nin dolayısıyla %25 ine hisse sahipleri de ortak 80000000/100*25=20m eder dgzt nin toplam 105m hissesi var 20m/105m=0,19047 tl eder, yani hisse başına 0,19047 tl. Burayakadar olan sermaye üzerinden gördüğümüz,sitesinde en son 30.06.2017tarihli faaliyet raporu yayınlanmış burada sermayesi 51m görülüyor demekki o tarihten sonra sermaye artırımı yapmış 51m den 80m ye çıkartmış yani 29m artırmış, otarihteki özkaynakları 65.162.717 tl yani o tarihten sonra herşeyiyle aynı kalsa hiç değrlenmese bile 65m+29m (sermaye artırımı)=94m eder yani 0,19047tl lik her bir hisseye eklenecek kısım 94m/100*25= 0,2238 tl ye yükselir bilemiyorum burada bu işlerden anlayan mantıklı yazan arkadaşlar var onlarda düşüncelerini yazasa.
    Zor , Yatayseyir , İbrahim beyler sizler ne düşünüyorsunuz.
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

2. Öncü zaten bilançomuzda yeralıyor. Payımız oranında defter değerimizde mevcut.
    Belirlenen 1.35074 USD hisse fiyatı içinde Öncü’de var.

Sadece temettu kısmı karışık.
    Azınlık ortaklar yani biz her durumda temettu alacağız.
    Eğer temettuyu Dogan Holding’de alacaksa satış fiyatına hisse başı 30 kuruş daha eklemek gerekiyor.
    Yani satış fiyatı 5.77 civarı oluyor.

Ama ben buna ihtimal vermiyorum. Eğer doğan holding alacak olsaydi temetu tarihinin yönetim kurulu tarafından belirlenmesine karar verilmezdi 30 nisan’da (Çağrı öncesi) bu temettuyu alırdık.

Bence Temettüyü Dermiroren alacaktır.
    Bizim acımızdan Çağrıdan malını verenler temettuyu alamayacaktır.

Umarım tersi olur ama ihtimal vermiyorum.

3. Gelsin artık p tesi

Arkadaslar pazartesi günü doğan kağıtları iyi olacaksa celha dıtas bunlarda iyi olması gerekmiyormu onlarda doğan kağıdı değilmi neden gelen haberlerde onlara biçilen değerden bahsedilmemiş

5.  Alıntı Originally Posted by lokasyon Yazıyı Oku
    Arkadaslar pazartesi günü doğan kağıtları iyi olacaksa celha dıtas bunlarda iyi olması gerekmiyormu onlarda doğan kağıdı değilmi neden gelen haberlerde onlara biçilen değerden bahsedilmemiş
    Onlardami satıldı ?...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Onlardami satıldı ?...
    Ne bilim herşey satıldı ya doğan grubunda onlar satılmadımı olumlu etki onlarada olması gerekmezmi

Alıntı Originally Posted by SOrRrOS Yazıyı Oku
    ahmet bey bu düşüncenizde bir yanlışlık var neden öncüden bize bir ekstra omayacak ki bu şirketin ederi degeri yokmu sermayesi 80m
    1-dgzt satıldığı anda öncü ye ortak mı ortak bizde dgzt ye hissemiz oranında ortağız dgzt nin tamamı kendisinin degilki ben bunu bu cebimden aldım bu cebime koyuyorum diyebilsin ben bunu satmıyorum diyebilmesi için önce onun karşılığında %25 lik hissenin dgzt nin halka açık kısımı oranında ederini vermesi gerekir
    2-Çok ortaklı halka açık şirketlerde satışa konu mal parçalanabilirmi ben şurayı alıyorum şurayı sana bırakıyorum eğerki öyle birşey oluyorsa karşılığı ödenerek yaplır yine diyorum şirketin %100 patronun değil.
    3-Öncünün sermayesi sitesinde şuan 80 000 000 tl görünüyor bunun %25 i dgzt nin dolayısıyla %25 ine hisse sahipleri de ortak 80000000/100*25=20m eder dgzt nin toplam 105m hissesi var 20m/105m=0,19047 tl eder, yani hisse başına 0,19047 tl. Burayakadar olan sermaye üzerinden gördüğümüz,sitesinde en son 30.06.2017tarihli faaliyet raporu yayınlanmış burada sermayesi 51m görülüyor demekki o tarihten sonra sermaye artırımı yapmış 51m den 80m ye çıkartmış yani 29m artırmış, otarihteki özkaynakları 65.162.717 tl yani o tarihten sonra herşeyiyle aynı kalsa hiç değrlenmese bile 65m+29m (sermaye artırımı)=94m eder yani 0,19047tl lik her bir hisseye eklenecek kısım 94m/100*25= 0,2238 tl ye yükselir bilemiyorum burada bu işlerden anlayan mantıklı yazan arkadaşlar var onlarda düşüncelerini yazasa.
    Zor , Yatayseyir , İbrahim beyler sizler ne düşünüyorsunuz.
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
    doruk ve öncüdeki paylar dışında doğan gazetecilik fiyatı dolar olarak belirlendiğine göre dolaşımdaki hissedarların bu hakkı korunmalıdır.kendi hakkından fedakarlık edebilişr doğan ama halka açık hissedarların bu şirkettteki hakkını kendi bünyesine katabilimi bu imkansıza yakındır.
    temettü zaten para çıkışıdır onu yeni yönetime bırakırlar bunlar ödemiş olsalar fiyat değişebilirdi ama belki anlaşmada
    özel bir madde vardır.temettü dahil veya gariç gibi.
    mantıklı olan temettü verilmediği için dahil olması hukuken daha uygundur.
    yt.tav.değ.

Alıntı Originally Posted by 319 Yazıyı Oku
    Öncü zaten bilançomuzda yeralıyor. Payımız oranında defter değerimizde mevcut.
    Belirlenen 1.35074 USD hisse fiyatı içinde Öncü’de var.

Sadece temettu kısmı karışık.
    Azınlık ortaklar yani biz her durumda temettu alacağız.
    Eğer temettuyu Dogan Holding’de alacaksa satış fiyatına hisse başı 30 kuruş daha eklemek gerekiyor.
    Yani satış fiyatı 5.77 civarı oluyor.

Ama ben buna ihtimal vermiyorum. Eğer doğan holding alacak olsaydi temetu tarihinin yönetim kurulu tarafından belirlenmesine karar verilmezdi 30 nisan’da (Çağrı öncesi) bu temettuyu alırdık.

Bence Temettüyü Dermiroren alacaktır.
    Bizim acımızdan Çağrıdan malını verenler temettuyu alamayacaktır.

Umarım tersi olur ama ihtimal vermiyorum.
    blançoda var ama doğan holdinğ bunları devretmiyor kendine alıyor.biz hissedarların hakkını gasp ediyor bir nevi

Sayfa 355/548 İlkİlk ... 255305345353354355356357365405455 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •