Sayfa 381/474 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431 ... SonSon
Arama sonucu : 3787 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Egemeri kaldırsalar götürseler bir 3.dünya ülkesine

Herkes için en hayırlısı o olacak

Boşa alan ve kapasite işgal ediyor koca tesis.

Lisanslı - lisanssız, döviz gelir garAntili birçok YENILENEBILIR , depolamali ,hibrit... tesis yatırımı sırf iletim şebekesinde kapasite kalmadığı için rafa kalkıyor.

Şu tesisi kapattigimiz anda, en az 900mw GES, bölgede 1-2 sene içinde hayata geçer.
    Emrin olur üstad. Hemen arıyorum Raifi...
    Nereye taşıyalım ? Özbekistan uyar mı ?

Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    Emrin olur üstad. Hemen arıyorum Raifi...
    Nereye taşıyalım ? Özbekistan uyar mı ?
    Rafaele söyle o santrali alsın, münasip bi yere... taşısın

Şu anda res/ges santraller inanilmaz düşük fiyatlara kuruluyor. Tarihi dip seviyelerinde. 1mw=500bin dolarlar mertebesinde depolama dahil projeler var.

Haberlerde mi yanlis veriliyor acaba diyorum.. yurtdisinda da dusuk. Artik rekabetten mi, artan faiz oranlarindan mi, resesyondan mı...

Bizim mallarin degeri de dustu haliyle.

Fena çuvalladı Rafet

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    DOĞALGAZ KOMBİNE ÇEVRİM SANTRALİMİZ // Samsun Tekkeköy.
    Yeşilyurt Enerji, deneyimlerinden yola çıkarak enerji sektöründe hem yatırım, hem üretim hem de ticaret kollarında etkinlik göstermek amacıyla faaliyete başlamıştır.

04.08.2013 tarihinde işletmeye açılan 162 MWh kurulu güce sahip Doğalgaz Kombine çevrim santralini 16.02.2018 tarihinde kapasite artışına gidilerek mevcut kurulu güç 234,452 MWh güce ulaşmıştır.
    Aksa Enerji Özbekistan’da kuracağı DKÇS için Yeşilyurt Enerji’ye ait DKÇS donanımı ve teçhizatını satın alıyor.

Aksa Enerji Üretim AŞâ€™nin, dolaylı iştiraki Özbekistan merkezli Aksa Enerji Talimarjan FE LCC, Yeşilyurt Enerji Elektrik Üretim AŞâ€™nin Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali (DKÇS) Tesisi’nde yer alan taşınır varlıkları/ekipmanların mülkiyetini ve tam kontrolünü devralmak için Rekabet Kuruluna başvurdu.*

Kaynak: Aksa Özbekistan’da kuracağı yeni DKÇS için teçhizat alıyor

Aksa Enerji, Talimercan kentinde 430MW’lik bir doğalgaz çevrim santrali kurup işletmek üzere Özbekistan enerji yönetimi ile anlaşma imzalamıştı. Sözleşmeye göre Özbekistan, Aksa Enerji Talimercan Doğalgaz Çevrim Santrali’nde üretilecek elektrik için 25 yıl boyunca dolar bazında fiyatla alım garantisi sağladı.

4. Bağnaz değilsen, Darwin yasalarına uyacaksın.

En güçlü değil, ortama uyum sağlayan yaşar..

Alıntı Originally Posted by izmirli_hoca Yazıyı Oku

Bağnaz değilsen, Darwin yasalarına uyacaksın.

En güçlü değil, ortama uyum sağlayan yaşar..
    Yeterince beklersek ortam bize uyum sağlar belki

Grafik de inerken ferrari, çıkarken kaplumbağa maşallah

Yok mu başka grafik paylaşan?

Biz göremiyoruz çünkü
    matriksim yok internet kesik,
    Lodosum tuttu poyrazım soğuk...

Enerji bakanı rus mevkidaşıyla görüştü. Bae ve iran enerji bakanları dda bizzat ankaraya geldiler.

Martta seçim öncesi hub meselesi resmiyet kazanır umarım

Roketlemek için bahane olur.

Öteki türlü 1 ileri 2 geri devam eder...

Seçim sonrası devaluasyon da gelirse yandi gulum keten helva

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    15 martta göreceğiz inşallah ak kökü , kara kökü, dinç kökü...
    Kurul Karar Organı’nın 25/01/2024 tarih ve 6/137 sayılı Kararı Uyarınca Yapılan Duyuru:
    Türkiye Muhasebe/Finansal Raporlama Standartlarını uygulayan Kurulumuz finansal raporlama düzenlemelerine tabi
    ihraççılar ile sermaye piyasası kurumlarının, 31.12.2023 tarihi itibariyle sona eren hesap dönemlerine ait yıllık finansal
    raporlarından başlamak üzere “Türkiye Muhasebe Standardı 29 Yüksek Enflasyonlu Ekonomilerde Finansal Raporlama” (TMS
    29) hükümlerini uygulamak suretiyle enflasyon muhasebesi uygulamasına ve yıllık finansal raporların kamuya ilanı için 10 hafta,
    ilk iki ara dönem finansal raporların kamuya ilanı için 6 hafta ilave süre verilmesine ilişkin hususları içeren 28.12.2023 tarih ve
    81/1820 sayılı Kurul Kararı (Kurul Kararı) 28.12.2023 tarih ve 2023/81 sayılı Kurul Bülteni ile kamuya duyurulmuştur.
    Bu kapsamda;
    1) Enflasyon muhasebesi uygulamasında finansal raporların bildirimi için ek süre kullanabilme imkanının tanınması ve
    yönlendirme farklılıkları nedeni ile finansal raporların ilanında farklı ilan tarihlerinin ortaya çıkmış olması sebepleriyle II-14.1 sayılı
    “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği”nin 12/A maddesinin dördüncü fıkrası ve 18’inci maddesinde
    yer alan hükümlerin uygulanmasında karşılaşılabilecek tereddütlerin giderilmesi kapsamında, Kurul Kararı’nda ek süre verilen
    finansal raporlama dönemleri ile sınırlı olmak üzere, bağlı ortaklık, iş ortaklığı veya iştirak niteliğinde olan ihraççı veya sermaye
    piyasası kurumunun, ana ortaklığı, ortak girişimcisi veya yatırımcı şirketi (yurt dışında yerleşik işletmeler dahil) ile aynı anda veya
    daha önce finansal raporlarını açıklayamaması durumunda;
    i) Ana ortaklığı, ortak girişimcisi veya yatırımcı şirketin konsolide finansal raporlarının yayımlanması ile aynı zamanda
    olacak ve konsolide finansal tablolar ile dipnotlarında açıklanan veya ek olarak yatırımcılara sunulacak, doğrudan işletme
    hakkında yatırımcıların yatırım kararını etkileyebilecek önemli nitelikteki tüm bilgileri içerecek şekilde anılan bilgilerin enflasyon
    düzeltmesine tabi olup olmadığı, bağımsız denetimden geçip geçmediği, daha sonra kamuya duyurulacak tam set finansal raporlar
    ile fark oluşmasının beklenip beklenmediği ile ana ortaklığı, ortak girişimcisi veya yatırımcı şirketinin finansal raporlarının
    açıklandığı yer ve bu açıklamaya nasıl ulaşılabileceği hususlarını belirtmek,
    ii) Finansal raporlamadan sorumlu yönetim kurulu üyesi ile açıklamayı yapan ihraççı veya sermaye piyasası kurumunun
    genel müdürü veya finansal raporlamadan sorumlu yöneticisinin, açıklanan bilgilerden sorumluluğa ilişkin bir beyanın da
    eklenmesi,
    suretiyle konsolide edilen ihraççı veya sermaye piyasası kurumunun Kurulumuzun ilgili düzenlemeleri kapsamında kamuya
    açıklamada bulunmasına,
    2) Emeklilik yatırım fonlarının 2023 yılı finansal raporlarında enflasyon muhasebesi uygulanmasına gerek bulunmadığına,
    sonraki dönem raporlamaları için ise Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun emeklilik şirketlerinin
    enflasyon muhasebesi uygulamasına yönelik alacağı kararların takip edilmesine
    karar verilmiştir.

Sayfa 381/474 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •