Sayfa 381/1000 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,041 - 3,048 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    E aslında bu bankayla alakalı değil basit dolandırıcılık olmuş bu.Fazla ceza falan almaz bu durumda.Aslında parayı kaptıranlar ziraatten ucuza dolar alacağız diye düşünmüşler.Bu da devleti şeetmeye çalışmak değil mi.Bence salıverin gitsin adamı )))))))
    Guzel duduklemis, valla yakalanmasaymis eyiymis decem de, ahali bana dalacak dolandiriciyi destekliyorsun diye!

Ben de onlara dalacam bu boyle surecek, sonunda basligin kisa copunu ben cekecegim, bugun!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by alexogoldo Yazıyı Oku
    Bu kağıdı o düşen kanaldan çıkarmak için kanal İstanbul'da calisacak dev vinçler den gerek

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Oho konu bizim borsaysa vinç teferruattır.Eğer kağıtda operasyon çekilmeye niyet varsa günü geldiğinde ortada ne aletler dolaşır vinç ne kelime şaşar kalırsınız.Aman ha grafiğe falan inanıp karar vermeyin )))))))))

3.  Alıntı Originally Posted by alexogoldo Yazıyı Oku
    Valla kimse kimse fikrini özgürce soyleyemiyor zencileri hemen ativeriyonuz küfredip ben şimdi yazsam bak iki dakka da piranalar toplanır onları da avlayıp Kanal İstanbul'a atacak vakit yok calisiyoz algoritmaydi yazilimdi

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    alexciim.. senden özür diliyorum kardeşim.. başlıkta müdavim geçinenlerin seviyesini görünce ret listesinden çıkardım seni.

nasıl gidiyor üniversite eğitimin? anne baba nasıl inşallah..

4.  Alıntı Originally Posted by C.ÜNLÜ Yazıyı Oku
    Dölarda yükseliş gaçınılmaz,kendi rutinine girer..

Zabah işe gidecez,çoluk çocuk aç...

Patitis 2,5,domatis 5 lire..

Taze fasille,dandiksarayda yinir herhal...

Çüsssss.

Sürçi lisanımızın arkasındayız..
    zabah.. patitis.. fasille.. falan..
    alem komik insansınız. iyi geceler.

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Guzel duduklemis, valla yakalanmasaymis eyiymis decem de, ahali bana dalacak dolandiriciyi destekliyorsun diye!

Ben de onlara dalacam bu boyle surecek, sonunda basligin kisa copunu ben cekecegim, bugun!
    Yo ahali ne derse desin ben bu konuda dolandırıcıyı destekliyorum.Benim duyduğum bu adam banka müdürü,alanyalı.Esnafa el altından ziraatte de halkbank gibi ucuzdan dolar satma operasyonu olacak sizi ben yararlandırırım demiş.Esnaf ta paraları çantalara doldurup buna vermiş.Bu operasyon gizli olacağından hesaba falan açıktan yatmayacak demiş.Millet de alanyalı olduğundan güvenmişler.E bu adam ceza mı alsın şimdi hak mı )))))))))

Ülkenin en önemli bankalarından Akbank vadesini gelen 1 milyar dolarlık sendikasyonunu yenilemek için yatırımcı ve aracı bankalara yıllık yüzde 7`ye yakın getiri teklif etse dahi hala olumlu bir yanıt alamadı. Banka bu ay sonuna kadar krediyi yenileyemezse kendi kaynaklarından ödeme yapacak.
    Dış borç yok, bankaların dolar faizi çıldırdı
    Can Teoman
    2018-09-2
    http://tinyurl.com/y784w64e

Ne yandaş nede yandaş olmayan basında fazlada yer almadı ama haber çok önemliydi. Dolarda yükseliş kaçınılmaz boşunamı diyoz ! Dışarıdan bulunmayan bu Dolarlar nereden sağlanacak ? Son günlerde Dolar mevduata %8 hatta üzeri faizi boşunamı veriyorlar ! Benim gibiler için bu faiz iyi kayıp ama Bankadakiler için Tl yi ittir etmeye yeterde artar bile.

7.  Alıntı Originally Posted by Oralet-osman Yazıyı Oku
    cevap yazdığım arkadaşın koyduğu linkteki yazı epey güzelmiş. özellikle sonları. elin amerikalısı tepemizdekini ve sorunun gerçeğini öyle temiz görmüş ki....
    Aslında oradaki ince nokta şu, Geçen sene özel sektörü zorlayacak kur seviyesi 4.5 gibi hesaplanıyordu. Bu sene ise bu enflasyon ile 5TL'ye çıktı. Ancak ne oldu da özel sektör 7TL'de de dayandı. Tek bir cevabı var YAPILANDIRMA. Yani normalde batması gereken özel sektör firmalarının batışına zamanında izin versek ve kalan teminatlarını olabildiğince hızlı sistemden ayırabilseydik bankaların sermaye rasyoları ve dayanma güçleri bugün çok daha yüksek olacaktı.

İşte bu 625 baz puan bir bakıma da özel sektördeki batmasına izin verilmeyen ama batması gereken firmaların yaşatılmasının diyeti.

Ekonomi yönetimi bu tür geniş çaplı yapılandırmalara izin vermeyip süreci çok daha önceden daha düşük bir faiz seviyesinde de dengeleyebilirdi. Ama bu tercih edilmedi. Zararı daha fazla olacak olan yolun seçilmesinin nedeni ise seçimlerdi. Daha az zararlı olan müdahale yapılsaydı seçimleri kaybettirebilirdi. O nedenle seçimleri kaybetmemek uğruna daha maliyetli ve bana göre çok daha *riskli* olan yol tercih edildi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Özgür Demirtaş
    @ProfDemirtas
    ·
    14 h
    Dolar/TL, Dolara talep artınca artar.
    Dolara talep, Türk şirket ve hükümeti Dolara ihtiyaç duyunca artar.
    Şirketlerin Ve Hükümetin Dolar ihtiyacı, Cari açık artınca artar.
    Cari açık, katma değerli ve ara mal üretemeyince artar.
    Evrensel eğitim yoksa bunlar üretilemez, Dolar artar
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 381/1000 İlkİlk ... 281331371379380381382383391431481881 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •