Onemli Gunler Banner
Sayfa 386/1002 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIII

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,633
     Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    neden sadece Halkbank. Dava sonucuna göre öncesinde ucuz krediler vererek pozisyon mu alıyorlar.
    O karar siyasi,yani dostlar işbaşında görsün niteliğinde.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,633
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Deport etmek gibi bir yetkisi yok aslında. İstenmeyen adam (Persona Non Grata) ilan edebilir. Gidip gitmemek elçilerin elinde sonuç itibariyle. Ha giderler mi elbette. Bizimkiler de geri gelir. Ama bunu yapmayacaklardır diye tahmin ediyorum. Tekrar Dış İşlerine çağırılırlar sert kınadık denir konu şimdilik kapanır muhtemelen.
    ...Önceden belirtmiştim o iş çok zor,zat haritayı pusulayı kaybettiğinden ne dediğini bilmiyor,zaten duyumlara göre hastalığıda tekrar nüksetmiş.

Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Halkbank, kurumsal kredi faizlerini 200 baz puan düşürdü.
    Halkbank tarafından yapılan açıklamada, kurumsal kredi faizlerini 200 baz puan düşürme gibi bir durumun söz konusu olmadığı bildirildi.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Viop kasım sonu dolar/TL vadelisi 10 TL’nin üzerinde işlem görüyor

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Deport etmek gibi bir yetkisi yok aslında. İstenmeyen adam (Persona Non Grata) ilan edebilir. Gidip gitmemek elçilerin elinde sonuç itibariyle. Ha giderler mi elbette. Bizimkiler de geri gelir. Ama bunu yapmayacaklardır diye tahmin ediyorum. Tekrar Dış İşlerine çağırılırlar sert kınadık denir konu şimdilik kapanır muhtemelen.
    Mantıklı bir bakış açısı.
    Bence de konuyu böyle kapatmak gerekir.

6. Cumhurbaşkanı Erdoğan ın 10 ülkenin büyükelçisini "istenmeyen adam" ilan edeceğinin sinyalini vermesinden sonra bu konuda bir gelişme yaşanmadı. İngiliz haber ajansı Reuters, "Erdoğan daha önce de tehdit edip bunun için harekete geçmemişti" yorumunu yaptı.

https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/...sandi-6727416/

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Veya bu 10 büyükelçiye randevu vermeme veya diplomatik soğukluk ortamı oluşturulması tepkimizi daha mantıklı yollarla aktarmak için iyi bir tercih olabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Hocam yargılamadan bağımsız, orası hukukçuların bileceği, iddianameyi okumuş olanlarının yorum yapabileceği konu, elçiler tarafından yapılan hareket çok yakışıksız. Hani bu 10 ülkenin dış işleri bakanları, başbakan/başkanları bir araya gelip böyle bir metin hazırlasa bu kadar ağır olmaz idi. Bu işin büyük elçiler tarafından yapılması küfür etmenin bir altı oldu resmen. Amma velakin, mevcut şartlar altında bu büyük elçileri istenmeyen adam ilan etmek çok yanlış ve külfetli bir yol olur bizim için. Muhtemelen de onların istediği bu yol. Şimdilik bazı farklı yöntemlerle geçiştirmek, topu karşı sahaya atmak en mantıklısı gibi.

Sayfa 386/1002 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436486886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •