Sayfa 398/1027 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Bu arada 2016 yılında meclis komisyonunda kabul edilen ve 2018 de uygulanarak 2017 gelirlerinden ödenecek vergilerimi artıracak ve sonuçta mala bağlanan para/getiri oranımı bardağı taşıracak duruma getiren yasayı gördükten sonra sahibi olduğum gayrimenkullerin yarısını 2016 yılında satıp akabinde tereddütsüz dolar-altın-euro sepetine geçmiştim.

2 gün önce emlak vergilerini ödedim. Önceki yıllarda çok fahiş artırılan emlak vergileri yetmemiş gibi bu değerlendirme döneminde geçen seneye oranla yüzde 35 vergi artışını farkettim. Rakam o kadar yüksek ki, 1 aylık kirayı emlak vergisi olarak ödedim. Bundan 15 yıl önce ayda 1000TL kira alıyorsak 100TL emlak vergisi öderdik.

Sonuç olarak her halükarda bu gayrimenkuller satılacak ve getiri avantajı olacak menkullere dolayısıyla bu topiğin başlığına söz konusu olan para birimine yönlenecek.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Şu sıralar içeride kimin ne yaptığı yada ne düşündüğü çok önemli değil..değişen küresel şartlarla ilgilenmediğinizi düşünüyorum..yanlışmıyım..saygılar..
    O küresel algıyı oluşturanların kullandığı enstrümanlar ile fazla ilgilenirsen... Onların istediği algıya kapılırsın.. Ve yapmak istedikleri bu zaten... Ben sadece piyasalarda oluşan seneryonun öngörüldüğünü ve fiyatların içinde olduğunu düşünüyorum.. Bunu da teknik olarak grafikler ile olayları ,zaman ekleyerek birleştiriyorum..yanılabilirim.. Ancak bu küresel piyasalar ile ilgilenmediğim anlamına gelmez. Saygılar
    hakuna matara....memento mori.

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    O küresel algıyı oluşturanların kullandığı enstrümanlar ile fazla ilgilenirsen... Onların istediği algıya kapılırsın.. Ve yapmak istedikleri bu zaten... Ben sadece piyasalarda oluşan seneryonun öngörüldüğünü ve fiyatların içinde olduğunu düşünüyorum.. Bunu da teknik olarak grafikler ile olayları ,zaman ekleyerek birleştiriyorum..yanılabilirim.. Ancak bu küresel piyasalar ile ilgilenmediğim anlamına gelmez. Saygılar

Herkes yanılabilr..doğaldır..ve fikir fikirden üstündür..

Neyse konuyu fazla uzatmadan son bir kez daha değineyim..aşağıdakiler algımıdır?

Yada aşağıdaki, özellikle ABD faizleri?

Ucundan azcık gösterdiler gelinen hal ortada..

4. Bu abd 10 yıllık hazine faizinin düşüşlerine pek güvenmemek gerekli. Zira FED faiz arttırım sürecinde istikrarlı bir şekilde yükselirken bu şekilde kısmi düşüşler EM'lerden para çıkışına ve ABD'ye para girişine de işaret edebilir. Bu tahvilin faizinin dışarıdan (örneğin EM'lerde) gelen para ile de düşmesi gayet mümkün.
    Eğer neden bu ise bu durum tahvilin faizinin yükselmesinden de beter bir sonuca işaret edebilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2009 yılında garantinin riskli kredilerinin dağıttığı kredilere oranı neymiş bugun nedir

6.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Herkes yanılabilr..doğaldır..ve fikir fikirden üstündür..

Neyse konuyu fazla uzatmadan son bir kez daha değineyim..aşağıdakiler algımıdır?

Yada aşağıdaki, özellikle ABD faizleri?

Ucundan azcık gösterdiler gelinen hal ortada..

Evet haklısınız uzatmaya gerek yok... ABD 10y tahvil %3,1920 üzerine orta vadede çıkabileceğini düşünüyorsanız...(ben max bu seviye öngörüyorum... Sebebi 01/07/2016 da 1,45 idi) Bakış açımız farklı diyeceğim.. Saygılar
    hakuna matara....memento mori.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    2009 yılında garantinin riskli kredilerinin dağıttığı kredilere oranı neymiş bugun nedir
    Başkan hep bel altı vuruyorsun.
    Yerleşikler geçen hafta 2,5 milyar dolar atmış yine mevduata.
    Bankadan çekilen dolarlar bu rakamın içine dahil değilmiş.
    Güven sorunu sebebi ile yerleşikler dolarlarını çekmeye başlamış.
    Yani kabaca 5 milyar dolar gibi bir rakam hüpletilmiş vatandaş tarafından.
    Dış mihraklar geyiği yapılıyor ama adamlar henüz satış tarafında değilller.

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bir abbas gider bir abbas gelir , kendimi bildim bileli bu hep böyle olmuştur. Ben köyde piyona çalan tenis oynayan köylü ütopyasından vazgeçtim yakın zamanda Suriyeli mülteciler durumuna düşmeyelim yeter. Benim ütopyam en kısa zamanda abbas dan DAHA KÖTÜSÜ olmaz birinin ülkenin başına gelmesi aksi taktirde Dolarda olmamız dahi işe yaramayacak görünüyor.
    Mültecilerden daha kötü durumda olanlar var.Daha geçen gün yolda biriyle tanıştım,genç çocuk,üniversite mezunu ve hiçbir maddi imkanı,kimi kimsesi yoktu.Çalışayım diyorum üstü başı hırpani görünce iş vermiyorlar,en kötü işlere başvuruyorum 800 TL ye Suriyeli çalıştırıyorlar,en azından asgari ücret verseler yine karnımı doyururum diyor.Suriyeli aldığı yardımın üzerine 800-1000 TL alınca geçinebiliyor.Tekrar yazayım bahsettiğim genç üniversite mezunu.Üniversite mezunu biri nasıl bu duruma düşer diye inanmayan olursa
    https://www.youtube.com/watch?v=PheZ55kAEdY&t=13s

Sayfa 398/1027 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •