Sayfa 4/612 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 4894 madde; 25 - 32 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1. Bir sene önce uc hisse vardi dusundugum
    Polho 2.9 ile 3.1 arasi
    Deras 1.7 ( simdi 8 kusur ) 9.75 gordu
    Ostim 1 lira altiydi ( simdi 2.48 ) 3.28 gördü...
    Ben gidip polho aldim..
    Bu hissede bu kadar baskiyi cok abarttilar...
    Allah garibani bilerek magdur edenlerin kazandigini agiz tadiyla yemeyi nasip etmesin

2. Arkadaşın bşri vardı pazartesi kriptoya girecekti. Nacizane girmesin dedim umarım dinlemiştir çünkü illaki çökmeli bir ara

3.  Alıntı Originally Posted by Thyshine Yazıyı Oku
    Arkadaşın bşri vardı pazartesi kriptoya girecekti. Nacizane girmesin dedim umarım dinlemiştir çünkü illaki çökmeli bir ara
    O arkadaş bendim : : yok polhoda bir lpt dahi satmadım henüz. Beklemedeyim hala, iyi ki de beklemede kalmışım. Ben söz dinlerim : )

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, 359 milyon TL lik ÇED raporu daha yeni onaylandı. Sene 2021...Ortada fol yok yumurta yokken, yani hiç bir yatırım planlama ve zamanlaması belli değilken, te 2019 yılında döviz bazlı kredi çektirip ne işler çevirdiler Poliport üzerinden biz bunun peşindeyiz. 2020 yılsonu 294 milyon TL olan yükümlülük 3 aylıkta 300 milyon TL yi geçti, kartopu gibi büyüyor. Sırf bu nedenle borsadaki emsalleri paraya para demezken kâr yazamıyor Poliport ! Öfkelenmemizin temel nedeni bu...

Ben zavallı bir yatırımcı olarak şunu soruyorum: Yoksa alınan bu kredi ile Şark Mensucat'taki patronlara ait Poliport hisseleri mi satın alındı uçuk fiyatlardan ? Neden uçuk fiyat diyorum, çünkü 2019 yılsonu faaliyet raporunda Poliport'un toplam değerlemesi 418 milyon TL yapılmış ama 12.12.2019 tarihinde ısmarlama yaptırılan değerlemede bu rakam 1.256.212.060 TL. Faaliyet raporunun tarihi ne 31.12.2019, yani aşağıda linki bulunan bu değerleme ile arasında sadece 18 gün fark var. Peki, 2020 yıl sonu faaliyet raporunda bu değer ne kadar abisi: 588 milyon TL. Eee, hani aşağıdaki değerlemede bulunan rakam nerede ? Nerede kardeşim nerede ???

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/804901

Kredi kullanılan tarih ile Şark Mensucat'taki Poliport hisselerinin alındığı tarihler aynı ?!...Dedektif olmaya gerek yok, her şey ortada. Bunun peşini de bırakmayacağız. Hem borsadan milletin a.sına koyuyorlar hem de şirketler üzerinden yaptıkları katakullilerle. Bu bezirgan saltanatını bitireceğiz. Sedat Peker dosyaları açıklamaya başladı belki bu konu hakkında da bir şeyler der, dur bakalım. Savcıdan, polisten, maliyeciden zerre umudum yok zaten. Devleti mafyanın idare ettiği kabak gibi ortaya çıkmış vaziyette.
    Kamil bey 40 milyon lot 80 milyona satın alınmış neden uçuk oluyor?

5. 2013 ten itibaren tüm 3 aylıklardaki fk,pd/dd, fd/fvök, satış, net kar ıvır zıvır baktığımda tekrar ikna oldum ki bu şirket ucuz değil. Yani şuan ucuz ise halka arz olumduğundan beri ucuzmuş. Saçma olur. Demek ki yapısı bu. Sadece kansai de sapıtmış o kadar. 4 üzeri rakamlar çıkabileceği maksimumlar arkadaşlar. Fk sı elvermez. Pd dd si elvermez. Fd/fvök ü elvermez. Herhangi bir haber hisseyi sallamadığı sürece bi bok olmaz. 2.5-5 arası dolanır durur senelerce. Pendik bile kurtarmaz. Kaldı ki bence uçuk bir proje. Bir hayal. Ancak yeni bir satış gerekir bu hisseye. Ya da başka bir mucize. Gece gece kendimi polhonun müthiş(!) potansiyeline ikna edeyim kendimi dedim bazıları gibi ama yine yalın gerçeklikte boğuldum oturdum aşağı. Kokmuş, köhne, yozlaşmış, hantal... en iyi tabirler bunlar

6. Bilmediğimden soruyorum;
    600 mio özsermayesi olan Otokarı 8 milyar tlden işlem gördüren ya da benim gözümde bundan daha küçük olan teşvik ve destekle bugünlere gelmiş 3 milyar özsermayesi olan sasanın 40 milyar piyasa değerine ulaştıran güç nedir..
    Bu tarz şirketlerde mevcut yapı değerlendirilmez diye düşünüyorum..
    Sn Sulzer belki hatırlar; EmreF1 nicki ile 12.6 da otokarda yazar iken millet dalga geçerdi benimle..
    140 tl de dikkat çekti..
    350 de çok ucuz diyenler vardı🤪🤪

Alıntı Originally Posted by Thyshine Yazıyı Oku
    2013 ten itibaren tüm 3 aylıklardaki fk,pd/dd, fd/fvök, satış, net kar ıvır zıvır baktığımda tekrar ikna oldum ki bu şirket ucuz değil. Yani şuan ucuz ise halka arz olumduğundan beri ucuzmuş. Saçma olur. Demek ki yapısı bu. Sadece kansai de sapıtmış o kadar. 4 üzeri rakamlar çıkabileceği maksimumlar arkadaşlar. Fk sı elvermez. Pd dd si elvermez. Fd/fvök ü elvermez. Herhangi bir haber hisseyi sallamadığı sürece bi bok olmaz. 2.5-5 arası dolanır durur senelerce. Pendik bile kurtarmaz. Kaldı ki bence uçuk bir proje. Bir hayal. Ancak yeni bir satış gerekir bu hisseye. Ya da başka bir mucize. Gece gece kendimi polhonun müthiş(!) potansiyeline ikna edeyim kendimi dedim bazıları gibi ama yine yalın gerçeklikte boğuldum oturdum aşağı. Kokmuş, köhne, yozlaşmış, hantal... en iyi tabirler bunlar

7.  Alıntı Originally Posted by TheTunahan Yazıyı Oku
    Bilmediğimden soruyorum;
    600 mio özsermayesi olan Otokarı 8 milyar tlden işlem gördüren ya da benim gözümde bundan daha küçük olan teşvik ve destekle bugünlere gelmiş 3 milyar özsermayesi olan sasanın 40 milyar piyasa değerine ulaştıran güç nedir..
    Bu tarz şirketlerde mevcut yapı değerlendirilmez diye düşünüyorum..
    Sn Sulzer belki hatırlar; EmreF1 nicki ile 12.6 da otokarda yazar iken millet dalga geçerdi benimle..
    140 tl de dikkat çekti..
    350 de çok ucuz diyenler vardı🤪🤪
    Sasa nın fd/fvök değerine bakın anlarsınız. Ayrıca satışlarını eşşek gibi arttırmış. Demekki gelecek vadediyor. Satacak şeyi var, arı bal yapıyor.
    Piyasada ağız yapanlara çok güvenmemek lazım. Polhonun ilk çeyrek karı açıklandığında da geçen seneye göre 4 kat karını arttırmış diye ağız yapanlar vardı piyasada çok fazla. Ben gülüp geçtim tabi. Böyle tek indikatörle taraflı bakmak yanıltır.

8. Benim gördüğüm şöyle önce hisse fiyatını uçuruyorlar 4e 5e katlayınca süper bilançolar geliyor, süper beklentiler gerçek oluyor ,herkes iyi konuşuyor. Şimdi bu hisse 20 lira olsa 500 milyon kar açıklar çok rahat herkes o fiyata alıcı olur. Kimse pahalı demez. Ben pahalı der almam 25 lira olur banada sen bu işi bilmiyorsun diyen arkadaşlar olur 😊😊😊

Sayfa 4/612 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •