Sayfa 400/1230 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by bobbygeneric Yazıyı Oku
    1980de 20 yaşındasınız, hadi yirmi yaş çocuk diyelim. 1994de 34 yaşındasınız, 2001de 41, 2008de 48 yaşındaydınız. bu kadar şey baştan geçtiktren sonra fazla güvenmişim denebilir mi.
    2016 yı neden saymadın, anlayamadım? o saydıklarının pek çoğuna zaten yaşın yetmez de, cumhuriyet rejimine abd nin yaptırdığı en büyük darbeyi nasıl es geçtin? hiçbirinde halkın üzerine ateş açılmamıştı. biat kültürünün kendi halkının üzerine duraksamadan nasıl kurşun attırabildiğini görmüş olduk, asla unutulmamalıdır.

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    2016 yı neden saymadın, anlayamadım? o saydıklarının pek çoğuna zaten yaşın yetmez de, cumhuriyet rejimine abd nin yaptırdığı en büyük darbeyi nasıl es geçtin? hiçbirinde halkın üzerine ateş açılmamıştı. biat kültürünün kendi halkının üzerine duraksamadan nasıl kurşun attırabildiğini görmüş olduk, asla unutulmamalıdır.
    hoca ben piyasa krizlerini saydım. cuma gecesi meclis bombalandı pazartesi sabah piyasalar açıldı. amerikada olsa böyle bişey açılabilirmiydi. 2017de endeks kgf gazıyla %47 artıda kapattı.en son bu kadar yükselişi 2012de dünyaya helikopterle para dağıtılırken yaşamıştı. ben eylül 2011den beri borsadayım. mesajıma ek yapmak yerine eksik aramışsınız ama haklısınız 2013 mayısı unutmuşum

hoca ben piyasa krizlerini saydım. cuma gecesi meclis bombalandı pazartesi sabah piyasalar açıldı. amerikada olsa böyle bişey açılabilirmiydi. 2017de endeks kgf gazıyla %47 artıda kapattı.en son bu kadar yükselişi 2012de dünyaya helikopterle para dağıtılırken yaşamıştı. ben eylül 2011den beri borsadayım. mesajıma ek yapmak yerine eksik aramışsınız ama haklısınız 2013 mayısı unutmuşum
    hacı'm ne anlatmak istiyorsun? biat kültürü abd de var mı ki, orada meclis bombalansın. yandaşlar ülkenin yarınlarına umutla bakabilir. nasıl olsa onlara ve çocuklarına bankamatik memuru kadroları açık. devlete, belediyeye alınan memurlara niçin mülakat yapılıyor? sonrada niçin birlik, beraberlik yok. yabancılar ülkeyi hayretle izliyor. ülkenin iyi okullarını bitiren mühendisleri alt kadrolarda, üniversite yüzü görmemiş, yada dandik bir okulu bitirmiş yandaşlar üst kadrolarda. gelinen noktada; hiçbir dönemde kredi notumuz bu kadar kötü olmamıştı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,503
    hacı'm ne anlatmak istiyorsun? biat kültürü abd de var mı ki, orada meclis bombalansın. yandaşlar ülkenin yarınlarına umutla bakabilir. nasıl olsa onlara ve çocuklarına bankamatik memuru kadroları açık. devlete, belediyeye alınan memurlara niçin mülakat yapılıyor? sonrada niçin birlik, beraberlik yok. yabancılar ülkeyi hayretle izliyor. ülkenin iyi okullarını bitiren mühendisleri alt kadrolarda, üniversite yüzü görmemiş, yada dandik bir okulu bitirmiş yandaşlar üst kadrolarda. gelinen noktada; hiçbir dönemde kredi notumuz bu kadar kötü olmamıştı.
    Ayaklari bas baslari ayak yaptik.
    Bu "sistem" ayakta duramaz.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,503
    Iste bu bana en buyuk travmayi yasatti ve bunu atlatmam mumkun gorunmuyor.
    Benim vergimle eline silah verdigim kendi askerim bana ates etti.
    Var mi boyle bir sey?
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,503
    1980de 20 yaşındasınız, hadi yirmi yaş çocuk diyelim. 1994de 34 yaşındasınız, 2001de 41, 2008de 48 yaşındaydınız. bu kadar şey baştan geçtiktren sonra fazla güvenmişim denebilir mi.
    Neden denmesin?
    60 yildir surekli ayni seyler.
    Kriz kriz kriz..
    Uretim az tuketim cok, surekli cari acik surekli artan kur.
    Hep calma cirpma.
    Geri giden hukuk, adalet, egitim, saglik hizmetleri..
    Ben odedigim bu vergileri adam gibi bi devlete odesem hem nitelikli egitim hem saglik hizmeti alirdim.
    Emekli maasim 2000 TL olmazdi.
    Ozel okullara 20-25 yil opulmezdim.
    Ozel guvenlikli sitelerde oturmak zorunda kalmazdim.
    Syg,

Sorun bunları biz ayakları baş yaptık, sessiz kaldık. Adına demokrasi dediler demokrasinin en illet boşluklarından faydalandılar.

En kısa sürede yasama ve yargı erklerinin eski güçlerini kazanması gerekiyor. 80 sonrası tüm adı sivil demokrasi dedikleri sistem de hepsi birbirinden farksız.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    “The trend is your friend until the end when it bends.” - Ed Seykota

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bence super bir katki olmus..
    Devam etmelisin.
    Syg,
    destek için sağ olun sn. dudu,
    aslında ana fikri yazdım ama biraz detaya girelim.

malumunuz üzere teknoloji ve otomasyon ile artık her noktada insana olan ihtiyaç azalıyor, biz ise bu noktada milyonlarca niteliksiz mülteci ithal ettik ve korkarım ki bir çoğu kalıcı olacak, halen de gelmeye devam ediyorlar.

biz anlatmaktan yorulduk, ama yöneticiler ihanetten; seçmenler aptallıktan yorulmadı.

mevcut ve yeni gelen milyonlarca niteliksiz insan bu ülkenin geleceğini şimdiden tüketmiş durumda.

parti fark etmez iktidara gelmek ve kalıcı olmak isteyen, bu niteliksiz milyonlara avanta dağıtmak zorunda ki günümüzde zaten yapılan bu işlem artık zıvanadan çıkacak. İstanbul da muhalefet adayı bedava süt su dağıtacağım diyor ankara belediyesi eyt için sosyal destek olacak diyor.

İstanbul'da akp adayı evlenen 8000 tl yardım diyor vs.., çok değil 3 yıl önce dalga geçilen emekliye bayram ikramiyesi gerçek oldu.

neyin doğru yanlış haklı haksız olduğuna girecek değilim realistic bakış açısı ile bakacak olursak.

-ülkeye milyonlarca niteliksiz adam geldi ve bu adamlar hiç hakları olmadığı halde kaynakları tüketecekler
    -mevcut milyonlarca niteliksiz veya çalışıyor olsa bile katma değer üretmeyen adamın beslenmesi lazım.
    -bu iş için gereken para zenginden değil orta sınıftan çalınacak (vergi)
    -sgk sağlık eğitim herşey özelleşecek üstüne vergiler çoşacak.

bunlar somut ekonomik öngörüler sosyal politik öngörüler daha olumsuz.

beyaz yaka arkadaşlara önerim düzgün işleyen bir sistemi olan gereksiz insan yığını olmayan bir ülkeye göçmeleri ve tüm kaynaklarını bu işe kanalize etmelerini öneririm.

şu anki aklım olsa ev bile almazdım işyerinde sürekli Almanya ya gitmek için fırsat kovalardım.

yurtdışı için lazım olan kurs vs. ne ise parayı oraya yatırır, hisse borsa döviz vs.. tek saniyemi harcamadan artan parayı dolar yapar mental enerjimi hedefime odaklardım.

benim yaşım nispeten genç arkadaşlara naçizane önerim budur.

dolar bazında kazandırmadığı bariz bir borsa ile uğraşacağınıza işinizde global olarak kaliteyi yakalamaya çalışın.

tr de ıkınsan ayda 200€ birikir, yurtdışında bunu 5 le katlarsınız, ülkenizi özlerseniz de bir süre çalışır dönersiniz.

burada kalmak isteyen/kalan arkadaşlar görünen köy kılavuz istemez neyle karşılaşacağınızı bilin.

QE ortamında çok anlamıyorsun ama şu an canımız acıyor, anlıyorsun niçin milyonlarca Hintli gereksiz insan yığını ülkelerini bırakıp yurtdışına gidiyor.

benimde yaş kırka dayandı ne yaparım emin değilim ama bu yazdıklarım hem bir öz muhasebe hem de gençlerimiz için vicdani sorumluluktu.

Sayfa 400/1230 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •