Sayfa 41/997 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 321 - 328 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Hayır ücret karşılığı değil hayal gücüyle
    ablam espri de bir numara.
    Değerli arkadaşlar, takım vb. tutar gibi pozisyon tutup bazı hoş olmayan sözlere mazur kalmak beni kırıyor. Benim kırdığım da olduysa şimdiden özür dilerim. Artık yazmayacağım. Selamlar, saygılar.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    2 sene önce USDCNY şiddetli satış baskısı altındayken Çin Merkez Bankası bu soruna çözüm olarak offshore swap sistemini devreye sokmuştu ve başarılı da oldu, Çin Yenindeki kan kaybını durdurdular, bununla ilgili WSJ'de çıkan haberin linki şöyle: http://www.zerohedge.com/news/2015-0...ps-manage-yuan
    Haber başlığı: China Gets Creative, Turns To Swaps To Manage Yuan

Onshore ile Offshore arasındaki fark, birincisinde bulunan ülke içi kısıtlamaların, regülasyonların vs ikincisinde yani offshore'da bulunmamasıdır, o yüzden offshore işlemler gizli tutulur ve detayları açıklanmaz, bu nedenle de tercih sebebidir çünkü kapalı kapılar ardından yapılır, hemen hemen tüm büyük yatırım bankalarının offshore merkezlerde kendilerine bağlı şirketleri mevcuttur mesela Goldman Sachs, JP Morgan, Morgan Stanley vs vs alayının offshore yan kuruluşları var. Offshore'da çeşitli araçlar ile (seküritizasyonlarla örneğin swaplarla) kurlara serbestçe müdahale edilebiliyor tabii arka planda ilgili ülkenin merkez bankasının da gücü olması kaydıyla.
    Aynen

Bir kaç ay evvel dolar kuru sakinleşmişken MB faiz indirmek bi yana 0.25 daha yukarı çekip sıkı duruşumuz devam edecek demesinden kıllanıp dolar hareketlerini izleyince , dedim bunlar sistemi kurmuşlar..Bu sistemde tl ye yüksek faiz dolar talep muslukları kes forex i yasakla sen bizzat forex masasına geç kuralları koy ..

Birde faiz konusundaki bütün açıklamalar bıçakla kesilmiş gibi sona erdi..hayrola faizler mi düştü..

Bu dolar gitmez diye o yüzden 3 aydır yazıyorum

3.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Aynen

Bir kaç ay evvel dolar kuru sakinleşmişken MB faiz indirmek bi yana 0.25 daha yukarı çekip sıkı duruşumuz devam edecek demesinden kıllanıp dolar hareketlerini izleyince , dedim bunlar sistemi kurmuşlar..Bu sistemde tl ye yüksek faiz dolar talep muslukları kes forex i yasakla sen bizzat forex masasına geç kuralları koy ..

Birde faiz konusundaki bütün açıklamalar bıçakla kesilmiş gibi sona erdi..hayrola faizler mi düştü..

Bu dolar gitmez diye o yüzden 3 aydır yazıyorum
    Doları düşürebilecekleri en iyi şekilde düşürüyorlar, az az her ay. Bir anda 3.34 e düşmesindense kademeli olarak 3 ayda 3.34 e düşerse dolara verilebilecek en büyük darbe verilmiş olur. MB faiz indirmedikçe doların yönü aşağıdır bence. Ne zaman faiz indirimi baskıları başlar , ya da FED faiz arttırır ve bizimkiler arttırmaz ise o zaman dolar yeniden roketlenir.

4.  Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    ablam espri de bir numara.
    yahu cahil cahil konuşuyor,bilmediği konularda iftira atmaya bayılıyor. rezalet başka hiç bir şey değil. bu malum kafalar havuz medyası izlemeye devam etsin,benim elimdeki verileri rüyalarında göremezler. kafa yok ki anı yaşıyorlar,orta uzun vade hakkında hiç bir fikirleri yok.ben bu seviyelerden çuvalı doldururken bunlar cırcır böceği gibi ötüyor.

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Bu ücreti karşılığı alınabilecek bir hizmet mi?
    Çok merak ettim. Daha uygun olacaksa özelden de paylaşabilirsiniz.
    özelden gel,burada konuşmayı doğru bulmuyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by ozziem Yazıyı Oku
    Doları düşürebilecekleri en iyi şekilde düşürüyorlar, az az her ay. Bir anda 3.34 e düşmesindense kademeli olarak 3 ayda 3.34 e düşerse dolara verilebilecek en büyük darbe verilmiş olur. MB faiz indirmedikçe doların yönü aşağıdır bence. Ne zaman faiz indirimi baskıları başlar , ya da FED faiz arttırır ve bizimkiler arttırmaz ise o zaman dolar yeniden roketlenir.
    Aynen öyle kaynayan kurbağa misali..
    Misal 3.50 kırıldı diye 2 gündür çok sert aşşa beklenirken yavaş yavaş takılıyorlar..

2017 ortalamasını 3.40 45 lerde olacak şekilde ayarlayacaklar işte..

Haaaa bu eğilimi durduracak tek şey global bi dalgadır..

O konuda da senden benden ilerideler merak etme..Matrix izleyip de teknik analiz yapıp dolar satmıyorlar emin ol..

Doların 4 tl harekerinden sonra resmen çöktüler masaya..Çok ustaca hareket ediyorlar.Teknikçileride avlıyorlar..
    Terso pozisyon alanları (cesaret varsa) yada döviz mevduatçılarını miktarlarını ortalama vade dönüşlerini herşeyi biliyorlar ona göre fiyat oluşturuyorlar..

Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Hahhahhayyyyt hayatımda böyle komik bişey görmedim.
    Sıkı durun arkadaşlar.
    Öyle bir veri akışı var ki buna PC ler dayanmıyor.
    Devreler ısınıp yanıyor.
    Onlara bakarak söylüyormuş bu inci tanesi analizleri.
    Analiz de şu: Yakında çok pis kraş olacak ))
    Yahu 2. KGF'nin ihtimali uzun süredir biliniyor.
    KGF'yi de bu veriler mi söyledi sana.
    Önündeki veriler sana neden doların buralara kadar düşeceğini söyleyemedi de sürekli dolar aldın tepelerden

Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Aynen öyle kaynayan kurbağa misali..
    Misal 3.50 kırıldı diye 2 gündür çok sert aşşa beklenirken yavaş yavaş takılıyorlar..

2017 ortalamasını 3.40 45 lerde olacak şekilde ayarlayacaklar işte..

Haaaa bu eğilimi durduracak tek şey global bi dalgadır..

O konuda da senden benden ilerideler merak etme..Matrix izleyip de teknik analiz yapıp dolar satmıyorlar emin ol..

Doların 4 tl harekerinden sonra resmen çöktüler masaya..Çok ustaca hareket ediyorlar.Teknikçileride avlıyorlar..
    Terso pozisyon alanları (cesaret varsa) yada döviz mevduatçılarını miktarlarını ortalama vade dönüşlerini herşeyi biliyorlar ona göre fiyat oluşturuyorlar..
    2017 ortalamasını 3,40 - 3,45 arası olacak şekilde ayarlamaları için yıl sonuna kadar en düşük hangi seviyeye indirebilirler?

Sayfa 41/997 İlkİlk ... 3139404142435191141541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •