Sayfa 420/529 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon
Arama sonucu : 4227 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: EPLAS - Egeplast

1.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    "Güneş enerjisi yatırımı, petrol üretim yatırımlarını geride bırakabilir"

Enerji arz güvenliği ve iklim değişikliği krizine karşı çözümün yenilenebilir enerji kaynakları olduğunu ifade eden ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu ise, Başta rüzgar, güneş, hidrolik, jeotermal, biyokütle olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi giderek artıyor. Uluslararası Enerji Ajansı-UEA tespitlerine göre, temiz enerji teknolojisi yatırımlarının bu yıl 1,7 trilyon doları geçeceği ve sadece güneş enerjisine yatırımın dünyada, petrol üretim yatırımlarını ilk kez geride bırakacağı öngörülüyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarının 2025'in başlarında kömürü geride bırakarak küresel elektrik üretiminin en büyük kaynağı haline geleceği öngörülüyor. 2050 yılına kadar, elektrik üretiminin neredeyse yüzde 90'ının yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanacağı tahmin ediliyor. Bu bağlamda, temiz enerji teknolojilerinin tüm dünyada hızla gelişiyor olması anahtar unsur. Yükselen enerji fiyatları ülkemiz ekonomisi bakımından da hayati bir mesele. Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 90,5 artış kaydederek 96,5 milyar dolara yükseldi. Bu yılın ilk 5 ayında ise enerji ithalatımız 31,7 milyar dolar seviyesinde sözlerine yer verdi.
    belki hatırlamıyor ama kendsininde yönetimde olduğu dönemde babası Alaçatı RES i işletemeyip batrmıştı , madem yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine ve geleceğine değinmiş izmir deki fabrikanın çatısılarına güneş panelleri koyarak işe başlayabilir .

2.  Alıntı Originally Posted by ss.kose Yazıyı Oku
    "Güneş enerjisi yatırımı, petrol üretim yatırımlarını geride bırakabilir"

Enerji arz güvenliği ve iklim değişikliği krizine karşı çözümün yenilenebilir enerji kaynakları olduğunu ifade eden ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu ise, Başta rüzgar, güneş, hidrolik, jeotermal, biyokütle olmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi giderek artıyor. Uluslararası Enerji Ajansı-UEA tespitlerine göre, temiz enerji teknolojisi yatırımlarının bu yıl 1,7 trilyon doları geçeceği ve sadece güneş enerjisine yatırımın dünyada, petrol üretim yatırımlarını ilk kez geride bırakacağı öngörülüyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarının 2025'in başlarında kömürü geride bırakarak küresel elektrik üretiminin en büyük kaynağı haline geleceği öngörülüyor. 2050 yılına kadar, elektrik üretiminin neredeyse yüzde 90'ının yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlanacağı tahmin ediliyor. Bu bağlamda, temiz enerji teknolojilerinin tüm dünyada hızla gelişiyor olması anahtar unsur. Yükselen enerji fiyatları ülkemiz ekonomisi bakımından da hayati bir mesele. Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar 2022 yılında bir önceki yıla göre yüzde 90,5 artış kaydederek 96,5 milyar dolara yükseldi. Bu yılın ilk 5 ayında ise enerji ithalatımız 31,7 milyar dolar seviyesinde sözlerine yer verdi.

Sayın sss.köse! Arada sesli düşünüyorum; Sanki bir çok haberi kasıtlı olarak gizliyorlar, bölünme ile birlikte peş peşe patlatacaklar gibi geliyor.

Zira patron ssz. her konu da açıklama yapıyor,piyasada ki şirketlere adeta akıl veriyor,yol gösteriyor.Her nedense kendi şirketi ile ilgili açıklama yapmıyor.

Piyasaya yeni çıkan birçok çaylak şirketler dahi nerelere gittiler.Bu sessizlik kesinlikle hayra alamet diye düşünüyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by KOMODOR 2019 Yazıyı Oku
    Sayın sss.köse! Arada sesli düşünüyorum; Sanki bir çok haberi kasıtlı olarak gizliyorlar, bölünme ile birlikte peş peşe patlatacaklar gibi geliyor.

Zira patron ssz. her konu da açıklama yapıyor,piyasada ki şirketlere adeta akıl veriyor,yol gösteriyor.Her nedense kendi şirketi ile ilgili açıklama yapmıyor.

Piyasaya yeni çıkan birçok çaylak şirketler dahi nerelere gittiler.Bu sessizlik kesinlikle hayra alamet diye düşünüyorum.

bölünme haberiyle bir noktaya getirip daha gitmez düşüncesiyle bıkmış yatırımcının elindekini alıp sonra fezaya çıkarıp arkasından çukur almanya romanya yeni yatırım vs peşpeşe haber verirken fezadan tekrar milletin eline bırakmayı düşünüyorlardır muhtemelen...borsada trade ile fabrikadan kazandığının 10 katını kazanıyorlar tabi manuplasyonlar eşliğinde...
    sağlam bir devlet tokadı lazım bunlara ve işbirlikçilerine...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

4.  Alıntı Originally Posted by ercanbay Yazıyı Oku
    Sayın honky,

Daha önceki bedelli ve bedelsiz karışıktı ve büyük bir meblağdı. %1600 küsürdü. Kemal beyin şahsi borcundan dolayı mahkeme ve icra işlemleri vs. vardı.

Kemal bey o borcu ödedi, ondan sonra bedelsiz başvurusunu yaptı. Ancak, ne hikmetse, borca ait faizlere dair bir ödeme yapılıp yapılmadığı hiç açıklanmadı. Ayrıca fabrika üzerindeki icra da kalkmadı.

Bedelsize onayı geciktiren Spk bedelliye asla izin vermez. Sabıkalı şirket, yatırımcı düşmanı şirkete "Tamam, bu kadar ahlaksızlığın üzerine bir de yatırımcını parasını al..." demez.

Gecikme, bu ahlaksızların oyunu. Eksik evrak vererek, yıllardır kıramadıkları yatırımcılara "lanet olsun" dedirtip, sattırmak istiyorlar.

Spk'ın bedelsize itiraz edeceğini düşünmüyorum. Zira yatırımcının hissesinin sadece bölünerek çoğalması. Hiç kimsenin bunda bir çıkarı karı yok.

3 milyon sermayeli Ege Endüstrinin değerl 18.5 milyar lira. Piyasada 1 milyon hissesi var. Senelik düzenli temettü veriyor.

Bunlarınki safsata ve ahlaksızlık.

Tahtacı da, patron ve işbirlikçileri.

Senedin 30 senelik yatırımcısı var. Ben 14 seneliğim. Bunlar ahlaksız bir aile.

Bir tanesi öbür tarafta sorguda.

Ateşi bol olsun.

Saygı ve selamlarımla,
    Selamlar size naçizane birsey sormak istiyorum 14 senedir muhtemelen 43 kati kardasiniz kaldiki 2020 yilinda 50 katti kâriniz vardi ve satmadiniz beklediniz burda kz suçu ne? ben o yillarda 4 liradan alip 40 liralardan satmis biri olarak kemal zorlu ve ailesine hergun dua eden birisiyim birazda kusuru insan kendisinde aramali hergun beddua ile bir yere varamazsiniz! Allah sz ve ailesinin işlerini rast getirsin kemal beyinde mekani cennet olsun inşAllah

5. kardeş hem haklısın hem de haksızsın
    2020 yılına kadar günlük işlem hacmı 1000 lira 500.000 bin lira
    arasında gidip geliyordu.
    yani piyasa da mal yoktu
    elinde olan satmak istese satamıyordu
    patron fiyatı 50 liraya çıkarınca
    hemen elindeki hisseleri borsaya boca etti
    tekrar toparlandı yine boca etti
    bu işlem devam edip durdu
    enflasyona ve dolara karşı tam kara geçecek olan yatırımcısı
    hemen olumsuz bir haber KAP'a gönderip durdular
    bura da kimse çıkıpta şirket çok şeffaf ve bilançolar
    objektif hazırlanıp gönderiyor diyemez.
    kendim için demiyorum ama bir çok insanı mağdur
    etmişler ailecek.
    büyük vebale girmişlerdir.
    Helallık almaları gerekir.
    80 bin lira olan arabalar bugün 2 milyon
    300 bin lira olan evler 5 milyon olmuş.
    zorlu ailesine güvenip şirketlerini yatırım yapanlar ne durumda haberin var mı
    bu yönetim tarzı çağdaş bir yönetim tarzı değildir
    Bu yönetim anlayışı ESİAD başkanına yakışan bir yönetim biçimi olamaz.
    Bu yönetim tarzı gençlere ve topluma örnek olmuyor
    İlk önce konuşmalarınızı kendi yönettiğiniz şirketlere uygulayıp
    diğer iş insanlarına da örnek olmakta topluma olan borcunuzdur.

6.  Alıntı Originally Posted by webmaster Yazıyı Oku
    Selamlar size naçizane birsey sormak istiyorum 14 senedir muhtemelen 43 kati kardasiniz kaldiki 2020 yilinda 50 katti kâriniz vardi ve satmadiniz beklediniz burda kz suçu ne? ben o yillarda 4 liradan alip 40 liralardan satmis biri olarak kemal zorlu ve ailesine hergun dua eden birisiyim birazda kusuru insan kendisinde aramali hergun beddua ile bir yere varamazsiniz! Allah sz ve ailesinin işlerini rast getirsin kemal beyinde mekani cennet olsun inşAllah
    Seninde kemâlinde…

Ukalalık yapma kim neye göre karda çakal ukala ukala satmasaysın yazmışsın kaybol seni gidi şimarık çocuk…

7.  Alıntı Originally Posted by webmaster Yazıyı Oku

Üç sene önce satmış gitmiş.Aylardır bedelsiz haberiyle insanları mağdur eden bu or.spu çocuklarını savunuyor.

Arkadaşlar tahtayı bu şekilde tutan bu or.spu çocuklarını dur diyecek bir babayiğit yok mu?

8. Tahtada işlem yapan kan emici vampirler! Yeter artık kimse emecek kan kalmadı!!!!!!!!

Sayfa 420/529 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •