Sayfa 432/1044 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532932 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,006
    Önce bi genel şeyedelim. 1 aydır ilgilenmiyorum. Biraz ders çalışayım.Hisse bazlı bakalım

Pandemiden çıktıktan sonra, tüm sektörlerde hammaddelerde başlayan kriz, bu kez fiyatlar üzerinde aşırı artışa sebep oldu. 1.5 ay önce herhangi bir ürün ya da iş için verilen fiyatlar bugün en az %50 zamlı olarak telaffuz ediliyor. Bu ise genel anlamda piyasada bir yavaşlamaya sebep olacak. Aynı dönem içerisinde ücretler ise aynı oranda artmadı. Bu ise bize ülke olarak fakirliği yaşattıracak. Zaten doların yaptığı son ataktan anlaşılacağı üzere artık doları olanlar(yabancılar ) doları yavaş yavaş ve sindire sindire satıp hisselere geçecekler diye düşünüyorum. Bu saatten sonra trade edebilenler şanslı sayılır. Önemli olan bu saatten sonra adetleri koruyabilmekte. Son tahlilde elde olan mal korunmalı. Adetler artırılabiliyorsa bu denenebilir. aksi taktirde bu saatten sonra mal satmak çok mantıklı değil. Belki bir kaç gün yada bir kaç hafta gelişebilecek siyasi olaylar etki eder yada olayların olması gündeme gelebilir.
    Ama Eğer endeks üzerinde etkisi olan hisselerde iseniz dikkatli olmakta fayda var.
    Diğer taraftan ise endekse etkisi olmayan hele hele spekülasyona açık olan ve sermayesi düşük olan hisselerin durumunu izlemek gerekecek.
    Bazı hisselerde ise geçmiş senelerde yani son iki senede sermaye tavanı yükseltmiş olanlar var ise onları da takibe almak gerekebilir. Yüksek bedelli veya bedelsiz beklentileri ile farklı şeyler yaşatabilir.
    Tabi bunu yazarken açıkça söylemek gerek sermayenin tamamı ile değil de . Yaklaşık %5- ile %10 luk bir dilim denenebilir.
    Yüksek enflasyonist ortam, borsayı şaha kaldırır. Özellikle ağır başlı olarak düşünülen hisselerde hiçte olmadık alışılmadık yükselişler göreceğiz gibime geliyor.

Saygılarımla.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,006
     Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Sen alma abi oyakta çakıldık kaldık zaten
    Sen ara sıra başka mecralara gidiyorsun ama hiç haberimiz olmuyor.
    Alsın alsın ya Dandan abi. düşer nasıl olsa alttan alttan alırız

Sen alma abi oyakta çakıldık kaldık zaten
    Sen ara sıra başka mecralara gidiyorsun ama hiç haberimiz olmuyor.
    Haklısın, oldu öyle bir durum...

Sığ bir tahta olduğu için yazmamıştım. Riski yüksekti. Çok şükür hasarsız nihayetlendirdim...

Yeni bir hisse bulursam beraber gideriz, söz...

OYAKC 'ye de sıra gelecek. Elleri mahkum. O kadar kârı gizleyemezler...

Zaten ha bugün ha yarın yeni bir trende başlayacak. Aslında başladı da aşikâr olacak diyelim...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Alsın alsın ya Dandan abi. düşer nasıl olsa alttan alttan alırız
    Ne alayım Selim. Sen söyle, bakalım durumuna. Ben alınca düşünce sen de alttan alırsın...

Sonra hep beraber dipten satarız...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,006
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Haklısın, oldu öyle bir durum...

Sığ bir tahta olduğu için yazmamıştım. Riski yüksekti. Çok şükür hasarsız nihayetlendirdim...

Yeni bir hisse bulursam beraber gideriz, söz...
    ...
    ...

Baştan söyliim. Eğer böyle bişi yaparsanız ek bütçe yaratmak zorunda kalacağız. Arkadaş merkez bankası mıyız biz. Dolar mı basıcaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,006
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Ne alayım Selim. Sen söyle, bakalım durumuna. Ben alınca düşünce sen de alttan alırsın...

Sonra hep beraber dipten satarız...
    gözüme kestirdiğim bi hisse var ama senin tarzın değil üstadım. SEKFK. buna özel bişi düşünüyoum ben. 5 ayrı aracı kurumdan dalıcam. Ama henüz değil. Biraz daha ısıtsın suyu.
    bide belki NİBAS olabilir. epey ekşınlı bi yer.
    Eski gözağrılarımda olabilir. Hala elimde duran şeyler var.
    Enerji menerji elektrik falan tarzı şeyler

7. Traderlik yapmıyoruz ama robotlarla savaş halindeyiz hep beraber bildiklerimizi paylaşırsak faydalı olur diye düşünüyorum.
    Şimdi kendimi terminatör filminde gibi hissettim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,006
    Traderlik yapmıyoruz ama robotlarla savaş halindeyiz hep beraber bildiklerimizi paylaşırsak faydalı olur diye düşünüyorum.
    Şimdi kendimi terminatör filminde gibi hissettim.
    Bazen izliyorum tahtaları. Açık açık robot işlem yapıyor. İnsan eliyle değil yani işlemler. belli ediyor kendini. O yüzden trade edebilemk çok büyük beceri istiyor. En mantıklı olan trend dibinde olan hisselere yapışıp üzerinde durmak. Başka türlüsü pek mantıklı gelmiyor bana. Ha birde aklımdayken UZUUUUN vade olarak VAKBN. tabi üstad buna da yanaşmaz.

Sayfa 432/1044 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •