Sayfa 432/822 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon
Arama sonucu : 6569 madde; 3,449 - 3,456 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1. Bu lotlarin tabiki hepsini ky almadı. Ayrıca satış bitmedi ceza olmasa devam edecekti bugünde 80 milyon virman vardı çünkü. Muhtemelen bunlar ceza alacaklarını bildikleri için farklı hesaplara virman ettiler ve de satılan malın diyelimki 10 milyon lotunu ky aldıysa geri kalanını da kendileri aldı milleti aldatmak için ancak o alımları farklı hesaplardan kendi adamlarına aldırdı, bunuda olurki SPK lotlarina bloke korsa üç ay altı ay başka hesaplardaki lotlarina satisa devam etmek için, adsmlar büyük tezhah kurmuş, bunu biz anlayabiliyorsak SPK da anlamaliydi veya anlamalı ve üç günlük bütün hesaplara el koyup incelemeli. Ancak böyle ortaya birşey çıkar, yoksa yine ky zarara devam eder parada pul olur burda.

2.  Alıntı Originally Posted by Sasa500 Yazıyı Oku
    yani kısaca patronun bu fiyatlardan satın aldıgı hisseyi almakta bence sıkıntı yok! patron satış yapıyor olsaydı ve bu haberler tam tersi olsaydı aklıma direk rta ve guler gelirdi. daha sonra özkan ugurun gibi yarrraaa berrreeee derdik!
     Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Ben haftaya su fiyatlardan şu kadar milyon hisse sattık ky geçmiş olsun diye haber gönderecekler diye düşünüyorum, cunki 43 milyon lot dolaşımda iken 80 milyon lot hacim çok uçuk bir hacim, kaldiki üç gün önce yatırım finansman dan 68 milyon virman oldu oyak garanti ve finans yatırıma, bunlar 43 milyon haricinde satışları di diye düşünüyorum. Bakalım kap ne gelecek
    Ortak bu oran haftaya değişebilir sattiysa, kap haberi gelince, yukarıdaki 68 milyon virman etti dedim, şimdi baktım 80 milyon virman etmiş , 68 milyon değilmiş, yani on gün önce yatırım finansman da 149,900 milyon lot varken bugün 69,500 milyon lot kalmış ,yani 80 milyon virman etmiş değişik kurumlara, üç gunde yaptığı bu kadar işlem hacmini bir bucuk iki yılın tamamını toplasan yapmamış hisse, üç gün iki yıla bedel olmuş , bu durum öyle basit bir durum değil. Birşeyler var şirkette ama ne bilemiyorum, yakında birşeyler çıkar ,inşallah olumlu çıkar, birşey olmaması imkansız birşey . İnşallah iyi haber gelir
    PATRON BÜTÜN HİSSELERİ SATTIKTAN SONRA KAMUOYU HABERDAR OLACAK

Hisse senedi satarak borsada büyük oyunlar kuran patronların önünü kesen bu tebliğ, son dönemde borsada yüklü miktarlarda hisse satışının önüne geçmişti. Ayrıca satış yapılmadan önce konu kamuoyuyla paylaşıldığı için tüm yatırımcılar gelişmeden haberdar olabiliyordu. Yeni düzenlemeyle hakim hissedarlar istedikleri kadar hisseyi borsada satabilecekler.

Yapılan düzenlemede hisse senedi pay oranları belirli miktarları geçince MKK’nın duyuru yapacağı belirtiliyor. Yani patron sattıktan sonra eğer açıklama yapmazsa MKK kamuoyunu bilgilendirecek. Yani iş işten geçtikten sonra yatırımcıların, kamuoyunun haberi olacak. Bir önceki tebliği bile arkadan dolanmaya çalışan onlarca patron çıkmış, SPK da bunları en ağır şekilde cezalandırmıştı. Şimdi hisse satışı için patronların önünde hiçbir engel kalmadı. Borsa çevrelerinde “Komisyon karşılığında itina ile patron malı satılır” vaadiyle çok sayıda ismin yeniden halka açık şirketlerin kapısını çalmaya başlayacağı konuşuluyor.
    Arkadaş im ben dün bi sürü bilgi belge burda paylaşım yaptım, okumusdundur sanırım, düşünüyorum da bir patron neden üç günde iki yılda yapmadığı toplam hacmi yapti, ikincisi 80 milyon lotu neden üç gün önce virmanla dağıttı,

Ayrıca yukarda paylaşıldı patron Kasım 2019 yılında neden 8 liralardan hisse geri alımı yaptı, bu geri alım acaba bir algimiydi, bakın hisse alıyor patron ve hisse değerlenecek diye algı oluşturup 17 lere çıkarıp pazar lamasi daha kolay olsun diye miydi.

Düşünüyorum aklima geçerli bir neden tam gelmiyor, neden gelmiyor, şirket dün de paylaştım son iki yıldır bilsncoyu inceleyince müthiş artırmış.mesela 2018 yılında 35 milyon iken 2019 da 107 milyona çıkmış ,yani yaklaşık yüzde 300 artmış kâr i, borcu bitmek üzere, ayrıca 2019 ilk çeyreğe göre 2020 yılı ilk çeyreğinde yüzde 120 artış var, bunları hesaplayinca zaten hisse fiyatı 2018 yılında ortalama 1,5 iki lira iken birden on lira Lara çıkması anormal değil, çünkü şirket virüs den dolayı da değil normal şartlarda artırmış kârını, şimdi virüs neddni ilede bir katkısı olacak tır ve dahada artacaktır, bu konuda zaten hem şirket yönetimi açıklama yaptı taleplere yetisemiyoruz bundan dolayı yeni fabrika açmak için arsa aldık dedi, ayrıca bunu destkler bir açıklama geçen hafta ege ihracatçılar Birliği başkanından da geldi , oda salça ihracatinda yüzde 45 artış oldu ilk 4 ayda dedi, Tukaş da bu ege ihracatçılar Birliği nin bir üyesi zaten. Tüm bunlara bakınca hisse fiyatinin iki yıl önceki veya bir yıl önceki 3,5 liradan 10 liraya gelmesi fiyatın yüksek olduğunu göstermez , bu şekilde başka şirketlerin hisseleri misal veriyorum 25 lirada olurdu . Nitekim olanda var borsada. Peki bu patronun yapmak istediği ne, milletin de bugünlerde ayaklanması bu yüzden zaten. Herşey iyi iken hisseyi 7 taban neden yaptırdı, rtalb veya Güler ile bu şirket zaten kiyaslanmaz, onlarda fiyat sisirmesi var diyebilirim, ancak tukasda bence on liralar normal fiyat artık olmalı. Şirket muazzam bilsnco açıklıyor artık. Sırf 2020 de karı en yüksek gelen 400 şirket içinde ilk yirmi sırada. Bu zaten bir gösterge.
    Dunki paylaştıklarim malesef haklı çıktım, tebrik edilmek için yazmıyorum, korkum şu ki adam dediğim gibi farklı yandaş hesaplarına dağıttı lotlari, SPK bunları bulup ceza verirse lotlari dondurursa ne âlâ yoksa boku yedik diye düşünüyorum. Farklı düşünen olumlu bakan var mı peki . Yoksa bunlar tahta açılınca o hesaplardan satışa devam ederler, daha 30 milyon lot virman duruyor. Ayrıca yandaş da büyük kısmını harmanlanirken aldı gibi, mesela virman eden yatırım finansman yine oyakin ve finans yatırımin lotlarin aldı, araya giren ky ya veriyorlardı harman ederek.butun birikim bu hissede gitti ne olur kestiremiyor um artik

3. klasik bir halka arz örneği , önemli olan bundan sonraki hareketleri olacak sonraki destek 7-6 tl arasında pek bakmadım detaylı. Şirkette sıkıntı yok ama halka arz kağıt üzerinde oldu bence alıcılar satıcılar tamamen muamma. Kaynak yaratma olabilir, yeni ortak olabilir yerli-yabancı bir sürü seçenek var, sermaye arttırımına hazırlık olabilir... Çarşambaya kadar ekstra haberler gelebilir. Hissenin doğal hareketleri bayadır yok gibi teknikçi arkadaşlar o yüzden pek ılımlı değiller. Kişisel görüşüm kötü olan sona erdi gibi satış bitti (devam edebilir)ama bu satış kötü/iyi buna zaman karar verecek. ytd

4.  Alıntı Originally Posted by kücükyatirimci Yazıyı Oku
    klasik bir halka arz örneği , önemli olan bundan sonraki hareketleri olacak sonraki destek 7-6 tl arasında pek bakmadım detaylı. Şirkette sıkıntı yok ama halka arz kağıt üzerinde oldu bence alıcılar satıcılar tamamen muamma. Kaynak yaratma olabilir, yeni ortak olabilir yerli-yabancı bir sürü seçenek var, sermaye arttırımına hazırlık olabilir... Çarşambaya kadar ekstra haberler gelebilir. Hissenin doğal hareketleri bayadır yok gibi teknikçi arkadaşlar o yüzden pek ılımlı değiller. Kişisel görüşüm kötü olan sona erdi gibi satış bitti (devam edebilir)ama bu satış kötü/iyi buna zaman karar verecek. ytd
    bura gine iyi hisse forumda ne kadar aptal yorumlar var benim cezam var yazamiyorum rta yi 47 iken satin yarin cokus basliyo dedik beni engellediler halada cezaliyim gelelim buraya bu hisseleri kim aldi niye aldi amac bir pit yenigi var bu kadar lot dolasimda yok acaba borsa dísi hisse devrimi yabancilara veya baska bir ortakmi veya bir yatirimmi olacak aciklama gelmesi lazim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ayfongarahisar
    Gönderi
    2,164
    Patron bugün haber gönderecek bakalım altından ne çıkacak! Yeni yatırım için finansman da alâ spk çok ciddi ceza yazacaktır patrona beter olsun! İnternetten satış yasağı ve patronlara( işlem yapanlara) satış yasağı gelecektir.
     Alıntı Originally Posted by atici_avci Yazıyı Oku
    bura gine iyi hisse forumda ne kadar aptal yorumlar var benim cezam var yazamiyorum rta yi 47 iken satin yarin cokus basliyo dedik beni engellediler halada cezaliyim gelelim buraya bu hisseleri kim aldi niye aldi amac bir pit yenigi var bu kadar lot dolasimda yok acaba borsa dísi hisse devrimi yabancilara veya baska bir ortakmi veya bir yatirimmi olacak aciklama gelmesi lazim
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bildiğim tek şey, hiçbir şey bilmediğimdir...
    Namık Kemal

6. ?????????????????????!

7. Tukaş şirket hissesi ile ilgili 1 Haziran 2020 tarihinde iki günlük borsada kapatma kararı aldınız, Tukaş patronları nitelikli olarak önceden bu dolandırıcılık olayini planlamış görünüyor, pandemi olayından önce yapacakları bu soygunu 6 ay önceden planlanmışlar belliki hisse fiyatını 2019 Kasim ayında göstermelik geri alım yapmışlar sonrasında yüksek bilanço açıklamışlar,ardından taleplere yetisemiyoruz diyerek yeni fabrika kuracağız haberi yolladılar,ve şimdi psndemiyide kullanıp gıda sektörüne olan hisseleri kolaylıkla 10 lira üzerinde sattılar bunu bloklar halinde yaptılar,şimdi gelinen noktada biz bu hisseleri 12 ile 13 liralardan aldik,tahta kapatıldı iyide bizim bu yüksek rakamlardan aldığımız hisselerden büyük zarar var,bizim bu zararımız ne olacak,SPK olarak Mayıs 18 inden itibaren şirket hissesindeki alım ve satimlarin iptalini yapmanızı arz ve talep ediyorum. Benim gibi binlerce mağdur var.yoksa küçük cezalar bunlar için bir şey ifade etmeyecek ve dahada mağdur olacağız.

8.  Alıntı Originally Posted by Serdar yildiz Yazıyı Oku
    Tukaş şirket hissesi ile ilgili 1 Haziran 2020 tarihinde iki günlük borsada kapatma kararı aldınız, Tukaş patronları nitelikli olarak önceden bu dolandırıcılık olayini planlamış görünüyor, pandemi olayından önce yapacakları bu soygunu 6 ay önceden planlanmışlar belliki hisse fiyatını 2019 Kasim ayında göstermelik geri alım yapmışlar sonrasında yüksek bilanço açıklamışlar,ardından taleplere yetisemiyoruz diyerek yeni fabrika kuracağız haberi yolladılar,ve şimdi psndemiyide kullanıp gıda sektörüne olan hisseleri kolaylıkla 10 lira üzerinde sattılar bunu bloklar halinde yaptılar,şimdi gelinen noktada biz bu hisseleri 12 ile 13 liralardan aldik,tahta kapatıldı iyide bizim bu yüksek rakamlardan aldığımız hisselerden büyük zarar var,bizim bu zararımız ne olacak,SPK olarak Mayıs 18 inden itibaren şirket hissesindeki alım ve satimlarin iptalini yapmanızı arz ve talep ediyorum. Benim gibi binlerce mağdur var.yoksa küçük cezalar bunlar için bir şey ifade etmeyecek ve dahada mağdur olacağız.
    Arkadaşlar SPK ya böyle bir yazı yazdım ,sizlerde yazın lütfen korkmayın

Sayfa 432/822 İlkİlk ... 332382422430431432433434442482532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •